» »

Katera klima

Katera klima

««
105 / 119
»»

darck ::

Gregor P je izjavil:

Razen če ima ene 10 strešnih oken brez senčil>:D


Recimo,da 2,5 Kw klima to sobo glih zadosti še ohlaja,ko je celo popoldne sonce uprto v sobo pa balkonska vrata in okno,sveda hiša nma tudi ne fasade in ne toplotne zaščite,obenem pa še polno sobo otrok ki ti skačejo in temperaturo in prah zdvigujejo. Saj klima zadostuje samo raje imam še večjo rezervo pa tudi cene niso nič kaj večje in tudi potrošnja elektrike-denarja ni kaj višja. Danes in večinoma mi deluje na nastavljeni funkciji razvlaževanja in temperatura je okrog 23 stopinj-/+ in vlažnost okrog 60% in pod 50% vlažnosti mi nikoli ne pride tud,če hočem jo pa brez klime lahko zdvignem do 80% in več. Vedno raje vidim,da imam pri vsaki stvari rezerve in tako je tudi pri klimi.

z3ro ::

Če imaš nastavljeno funkcijo razvlaževanja ti klima ne bo hladila ampak samo nekaj malega (skoraj nič) razvlažila prostor - ampak dosti manj kot če vklopiš hlajenje, takrat bo hladilo + orng pobralo vlago iz zraka. Vlaga je bolj problem jeseni/spomladi, ko ne pride v poštev hlajenje, vlage v zraku je pa vseeno precej. Ne vem zakaj bi imel sedaj ko je vroče vklopljeno samo razvlaževanje?

darck ::

Pri meni razvlaževanje kar obenem še dosti ohlaja in pri meni je vlaga problem celo leto enkrat manj drugič več pa tudi ta Mitshubishi nekaj jebe na čase saj včasih tudi ne hladi pravilno in kasneje spet začne. Mi je serviser pogledal,očistil zmeril koliko hladi in pravi,da je vredu ampak seveda to je bilo takrat v redu drugače pa ne vedno. Sem mu rekel naj preveri če je z plinom vse vredu pa je rekel ni potrebe da dosti hladi. Tudi serviserji so pokvarjenci sploh ti kateri so prišli montirati saj niso klimo nič vakumirali testirali ali drži....so rekli ni potrebe. Verjetno tudi sami senzorji od klime kdaj pa kdaj ne delujejo pravilno saj sem včasih klimo prižgal hlajenje nastavil na minimum 16 stopinj in klima ni pihala mrzlo ampak mlačno in vlažnost sem v sobi zdvignil na 94% nato sem klimo ugasnil za par minut jo ponovno prižgal in je začela počasi hladneje pihati. Drugo klimo ko sem kupil sem jo sam montiral samo kolega sem poklical,da mi je vse skupaj zvezal-priklopil in vakumiral in testiral,če drži plin. Klima vedno hladi kot treba a tista Mitshubishi katero so serviserji montirali pa na čase zajebava seveda montirali so pa že leta nazaj 2013-2014.

BorutK-73 ::

z3ro je izjavil:

Če imaš nastavljeno funkcijo razvlaževanja ti klima ne bo hladila ampak samo nekaj malega (skoraj nič) razvlažila prostor - ampak dosti manj kot če vklopiš hlajenje, takrat bo hladilo + orng pobralo vlago iz zraka. Vlaga je bolj problem jeseni/spomladi, ko ne pride v poštev hlajenje, vlage v zraku je pa vseeno precej. Ne vem zakaj bi imel sedaj ko je vroče vklopljeno samo razvlaževanje?

Pri razvlaževanju klima tudi hladi zrak.

hbgqzR ::

A subscribam zps internet ali ja? Je ali ni vredno??

z3ro ::

BorutK-73 je izjavil:

z3ro je izjavil:

Če imaš nastavljeno funkcijo razvlaževanja ti klima ne bo hladila ampak samo nekaj malega (skoraj nič) razvlažila prostor - ampak dosti manj kot če vklopiš hlajenje, takrat bo hladilo + orng pobralo vlago iz zraka. Vlaga je bolj problem jeseni/spomladi, ko ne pride v poštev hlajenje, vlage v zraku je pa vseeno precej. Ne vem zakaj bi imel sedaj ko je vroče vklopljeno samo razvlaževanje?

Pri razvlaževanju klima tudi hladi zrak.

Že bilo predebatirano na tem forumu - pri razvlaževanju hladi res najmanj kar lahko da hkrati še razvlažuje: Klima - Hlajenje vs. razvlaževanje
Komentar uporabnika Magic1, ki je lepo povzel stvar:
"Program "dry" se razlikuje od klasičnega hlajenja tako, da dela na nekem minimumu, ki pa še vedno odvaja vlago. Torej čim manj shladit in čim več razvlažit. Minimalna temperatura je tukaj samo bremza, da nebi preveč shladila v dry načinu."

msms ::

Katero poceni klimo se splača vzeti ali so ta poceni vse podobno slabe. Klima bo ob morju torej neke hude zime tukaj ni.
Uporabljala bi se za hlajenje in gretje. Primarno za segrevanje/ohlajevanje dnevnega prostora v velikosti 20m2.

COOPER&HUNTER:
https://www.emundia.si/cooper-hunter-kl...

VOX:
https://www.mimovrste.com/stenske-klima...

Ali 100€ več za tole Samsung?
https://www.mimovrste.com/stenske-klima...

ALi kaj tretjega do 400€?

hbgqzR ::

Ja, baje so c&h menda kar ok, sem ravno govoril, se večina naroča. LG itn. je še dodatek EUR za brand, garancija naj bo 5 let. Za nekje 100m2 je menda vsaj 4,5kW, dajte se razjeziti in dokazati nasprotno, prosim čimprej. Fino je, če imaš kakšnega svetovalca na terenu in da ga (pravočasno) dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

lonewolf_ ::

hbgqzR je izjavil:

Ja, baje so c&h menda kar ok, sem ravno govoril, se večina naroča. LG itn. je še dodatek EUR za brand, garancija naj bo 5 let. Za nekje 100m2 je menda vsaj 4,5kW, dajte se razjeziti in dokazati nasprotno, prosim čimprej. Fino je, če imaš kakšnega svetovalca na terenu in da ga (pravočasno) dobiš.


Vse kar je več od 40 m^2 bi jaz predlagal split enote, če hočeš imeti povsod enako hladno, razen če sten nimaš vmes oz imaš vrata do stropa ali pa morda zračnike med sobami zgoraj&spodaj. To pa zato ker ko hladni zrak potuje skozi vrata (ki so odprta), bo topli šibal nazaj v tist prostor od koder hladen prihaja. Prihaja do izmenjave. Problem je, ko so vrata, in imaš od stropa do vrha vrat recimo 60cm. Tisti topel zrak nad vrati je ujet in se ne bo izmenjal/ohladil, vsaj ne hitro.

Pri nas doma se to lepo vidi, ko je stanovanje na U postavljeno od dnevne do glavne spalnice, pa čeprav je vsega skupaj samo 80 kvadratov, je ena klima v dnevni sobi premalo, ker je na koncu skoraj 4 stopinje razlike med dnevno in spalnico. (dnevna>kuhna>hodnik-stopnišče>spalnica) Če si kdo zna predstavljat. Stopnišča ogromno hladnega zraka poberejo, ker zaradi fizike pade dol, topli se pa dviga.
Mi doma rešujemo z dvema ventilatorjema med vrati, da se res vse ohladi.

Notranja enota mora biti postavljena čimvišje, da pobere čimveč toplega zraka. Optimalno vsaj 7cm od stropa, idealno pa 10cm zaradi servisiranja in lažjega čiščenja.

Ogromno ljudi nima pojma, kolko pripomore, če čistiš filtre mesečno sproti in generalno očistiš enkrat letno, še posebej če imaš hišne ljubljenčke :)

Glede enot pa.. plin bo ostal notri, če bo montaža notri. Redko kar sam ven pobegne. Če rabiš hlajenje potem vzami najcenejšo ki ima za hlajenje vsaj A++. Če hočeš tiho med delovanjem in ostale stvari kot so wifi pa te zadeve pa veselo raziskovanje :)

Meni je osebno wifi kar nekaj, ker zjutraj ko prezračim, nastavim na 21, ko pridem domov nastavim na 23. Klima potem par ur niti ne deluje ker je tolko hladno. Pa važno je da ne piha po tebi. Priporočam dat na max. ko ni nikogar v stanovanju.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

mat xxl ::

Lepo povedano, na za ultra tihe imam jaz one Mitsubishijeve 3,5 kw, ki se dobijo v 3 barvah in moram reči noro tihe, sem pa kljub wi fi upravljanju dodal še Shellye, kjer jim sicer lahko vzamem elektriko, kar mi ni toliko, me pa bolj zanima, koliko požrejo elektrike in tam dobiš ven take podatke o porabi na dan, na uro, grafe, koliko kdaj v katerem delu dneva, ni da ni. In Shelly stane pod 20 eur ........

Visoka vrata do stropa so super, nikakor pa ne pozabite še toplotno izpostavljenost samega objekta, ker eno podstrešno stanovanje bo veliko težje hladiti, kot eno pritlično.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Gregor P ::

... razen če je ustrezno izolirano.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

hbgqzR ::

Saj 4,5kW ni najbolj smotrna, ker ni en sam prostor, samo so neki popusti, pa se nekaj so se nas usmilili dodatno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Furbo ::

mat xxl je izjavil:

Lepo povedano, na za ultra tihe imam jaz one Mitsubishijeve 3,5 kw, ki se dobijo v 3 barvah in moram reči noro tihe, sem pa kljub wi fi upravljanju dodal še Shellye, kjer jim sicer lahko vzamem elektriko, kar mi ni toliko, me pa bolj zanima, koliko požrejo elektrike in tam dobiš ven take podatke o porabi na dan, na uro, grafe, koliko kdaj v katerem delu dneva, ni da ni. In Shelly stane pod 20 eur ........

Visoka vrata do stropa so super, nikakor pa ne pozabite še toplotno izpostavljenost samega objekta, ker eno podstrešno stanovanje bo veliko težje hladiti, kot eno pritlično.....

Saj ti tudi sama klima kaže porabo v njenem appu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

markokomar ::

Pozdravljeni! Prosim vas za nasvet.

Živim v 50+ let stari, vrstni in neizolirani hiši (izolacija le na podstrešju) s še starimi lesenimi okni, 40m2 bivalnega prostora na etažo (sicer je 50m2, ampak to sta hodnik in stopnišče). Sprva sem mislil le hladiti P1, nato sem si pa rekel, kaj pa če bi hladil in ogreval P in N1. Se mi zdi smiselno, glede na cene energentov trenutno (ja, tudi elekrike). Ogrevamo se na plin, ampak nad ničlo, bi bilo pa boljše ogrevanje s klimo, mar ne?

Na teh 40m2 so 3 sobe in majhen predprostor, klima bi bila v bivalnem, južnem prostoru. Važno je da hladi ta prostor, ki je velik 15m2 in se najbolj segreje v vročih poletnih dneh (do 27C). Ostale sobe so še kar v redu. Vsi monterji mi priporočajo 3.5kW. Bi bilo res bolje z močnejšo?

Bral sem tudi tu na forumu, da niste ravno zagovorniki multi split klim. Bi bilo bolje 2 mono dati, kot pa multi? Multi imajo manj garancije. Recimo multi Gree ima samo 2 leti. Potem bolje 2 mono in ima vsaka po 5 let. Samo potem sta pa 2 servisa. 2 zunanji napravi me ne motita.
Micka AP multi me pride okoli 1800€ (se splača stegnit za to?)
Micka HR multi okoli 1500€
Gree Fairy multi pa okoli 1300€ (bo dovolj dobra?)
Daikin, predrag.

Kako je z varovalko. Imamo še stare varovalke (talilni vložki), 10A. Bi bilo treba to zamenjati glede na to, da je zunanja enota po 6kW?

Kaj predlagate?

Hvala in lep pozdrav!

mat xxl ::

Furbo je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Lepo povedano, na za ultra tihe imam jaz one Mitsubishijeve 3,5 kw, ki se dobijo v 3 barvah in moram reči noro tihe, sem pa kljub wi fi upravljanju dodal še Shellye, kjer jim sicer lahko vzamem elektriko, kar mi ni toliko, me pa bolj zanima, koliko požrejo elektrike in tam dobiš ven take podatke o porabi na dan, na uro, grafe, koliko kdaj v katerem delu dneva, ni da ni. In Shelly stane pod 20 eur ........

Visoka vrata do stropa so super, nikakor pa ne pozabite še toplotno izpostavljenost samega objekta, ker eno podstrešno stanovanje bo veliko težje hladiti, kot eno pritlično.....

Saj ti tudi sama klima kaže porabo v njenem appu.


V aplikaciji Melcloud od Mitsubishija, tega ne najdem imam pa MUZ-MSZ-LN35VG - 3,5kW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

PARTyZAN ::

Upam, da si tistega Shellyja zvezal na dovod do zunanje enote, drugače meriš samo porabo notranje.

Statistiko uporabe (brez porabe električne energije) pa dobiš v aplikaciji MEL Cloud, pod "Reports". Tudi grafe zunanje temperature, nastavljene temperature in izmerjene temperature vidiš za do 1 mesec nazaj.

PARTyZAN ::

Zanimivo. V Home Assistant dokumentaciji MEL Cloud integracija izpostavi entitete s podatki o porabi, sem šel še preverit še na svojo instanco:



Ne vem zakaj tega sicer nimajo v aplikaciji. Lahko si pa dodaš sam v HA, če ti je to pomembno in če tvoj model klime to podpira.

Ganon ::

Kako dobro vam klime razvlažujejo prostore? Zanimajo me konkretne številke.

wcpapir ::

Kakšne številke, če jo dam na DRY čez noč mi zjutraj xiaomijevi termometri in vlagomeri kažejo 40% vlažnost. Recimo zdaj ko gledam nanj kaže 65%. Tega ne delam skoraj nikoli, razen kot včeraj, ko se od nikoder pojavi dež, nimaš prezračeno in v mansardi nabija "težek" zrak.

Nisem pa vedel, da hladi zraven pri tem, mogoče če se pozna kako stopinjo do jutra kaj več pa ne...Jaz sem mislil da je kompresor ugasnjen, ker ga ne slišim ko razvlažuje.

Aja imamo pa 2 tesle v bajti iz Jagra mislim da sta obe supaj stali pod 1000eur z montažo vred. Ene nebi rabil če bi še 1x kupoval, tista v drugem štuku ohladi vse navzdol-seveda pa klimo uporabljamo kot se uporablja, ne kot tip zgoraj. Ko jo prižgemo dela včasih tedne skupaj na sleep. Takrat je skoraj neslišna, skoraj nič ne piha, v bajti pa je ok hladno povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

mihaylo ::

Imam 15 let staro 3,5KW klimo. gor piše da ima možnost hlajenja 12.000 BTU/h. Ker gre za masardno stanovanje 50 m2 s strešnimi okni mi ne ohladi dovolj, sploh če se gleda TV in kuha (poleg tega da je preglasna zunanja enota, sploh če je v modusu gretja jeseni). Gledam MITSUBISHI MSZ-AP35VGH klimo - bi znala biti OK, je v tem času tehnologija "napredovala" z izkoristki in so 3,5kW klime bolj sposobne od moje stare? Raje gledam 4,2 kWh modele?

Bistveno mi je da je tudi zunanja enota spodobo tiho. Ideje?

Gregor P ::

... da bo katerakoli klima lahko normalno hladila mansardo, mora biti:
- dobro izolirana (35 cm)
- strešna okna morajo imeti dobra zunanja senčila

... ko je to dvoje izpolnjeno, skorajda ne rabiš prižigati klime razen v času vročinskih valov.

Kako pa je to urejeno pri tebi?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

mihaylo ::

Okna imajo znanja senčila (Velux), ki dejansko dobro senčijo.

Mansarda je izolirana Ursa steklena volna.

Vseeno se ob sončnih dneh potrebuje klimo. Bajte ne morem spreminjat.

Torej še enkrat vprašanje vzet čist novo prej omenjeno Mitshubishi klimo 3,5kW ali močnejšo?

Gregor P ::

Potemtakem (najmanj 35 cm izolacije, senčila itd.) bi 3,5kW vsekakor morala zadostovati. V mojem primeru imamo Mitsubishi Electric MSZ/MUZ FH35VEHZ in več kot zadostuje za hlajenje in gretje (to mislim da je starejši letnik 2013 model; zdaj mora biti že kaj boljšega oz. sodobnejšega na trgu).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

darkolord ::

3,5 kW je čisto identično 3,5 kW, ne glede na starost.

Nova 3,5 kW bo kvečjemu porabila manj energije od stare 3,5 kW, hladila ne bo pa nič bolj.

Je uparjalnik sčiščen? Plina je dovolj?

mihaylo ::

Razlika zna bit na račun inverterja in manjše porabe ter posledičnotišja zunanja enota.

Klima je letno pregledana in samo 1x je bilo potrebno minimalno dodati plin.

Je pa res, da za tiste 2-3 ure delovanja na dan ne moreš pričakovat bistvene ohladitve za 5-6 stopnij ali več. Bi mogla delat potem cel dan, da se stanovanje ne "pregreje"

darkolord ::

A ma nemoj :)

Naj laufa cel dan, pa bo čisto lepo ohlajeno.

KraitPay ::

Imam glih od januarja MSZ-AP 2x3.5kW z zunanjo enoto 4.5kW. Mansarda 8 strešnih oken (160x90), brez senčil.

Ko je bilo pred nekaj časa 2 dni 29° in 30°, sta zadevi čisto lepo hladili stanovanje. Temperaturo nisem znižal na manj kot 24° v stanovanju imam 45RH. Naslednji mesec planiram nakup velux senčil, potem se bo zadeva še bolj poznala.
Pri meni zelo pomaga ker imam "dolg" hodnik s sobami na vsaki strani in eno klimo na hodniku. Druga klima je na koncu hodnika kjer je kuhinja z dnevnim prostorom, kjer pa je druga klima.
Dajte malo predebatirati in strateško namestite klime, ker zelo pomaga.

Pri mojih merivah je če nastavim na hlajenje, prihranek skoraj 50%, v primerjavi z "razvlaževanjem". Sem z merilnimi klešči pomeril porabo pri različnih zunanjih temepraturah in načinih hlajenja pa mi je v DRY načinu porabilo 1.5x več toka v isti časovni enoti. Tako da pri meni trditev, da je dry mode bolj "eco" ne drži. Zdaj ali merim narobe ali pa je kaj narobe z mojo klimo (staro 3 mesece).

darkolord ::

Razvlaževanje je enako kot hlajenje, s tem da je ventilator na najnižji hitrosti, da je zrak dlje časa v kontaktu z uparjevalnikom in se iz njega odstrani čimveč vlage.

Poraba v načinu razvlaževanja ni nič večja, je pa možno, da tvoja klima na začetku uparjevalnik bolj shladi, da je temperaturna razlika tam čim večja, ampak potem precej hitro zmanjša moč, ker ni toliko toplega zraka okoli.

Pri razvlaževanju lahko prišparaš, ker ni treba toliko shladiti prostora, saj je občutek hladu večji pri nižji relativni vlažnosti zraka.

Ganon ::

wcpapir je izjavil:

Kakšne številke, če jo dam na DRY čez noč mi zjutraj xiaomijevi termometri in vlagomeri kažejo 40% vlažnost. Recimo zdaj ko gledam nanj kaže 65%. Tega ne delam skoraj nikoli, razen kot včeraj, ko se od nikoder pojavi dež, nimaš prezračeno in v mansardi nabija "težek" zrak.


Zanimajo me primeri iz prakse. Za koliko se na primer zniža vlažnost v prostoru, pod kakšnimi nastavitvami in v kolikšnem času. Seveda šteje tudi kvadratura.

libreus ::

Ima kdo kakšno priporočilo za nakup + montažo klime iz prve roke?

Furbo ::

Jaz sem za micko pisal trem lokalnim klimarjem in zastopniku, vsi lokalci so bili bistveno cenejši.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

libreus ::

Ravno zato sprašujem, ker imam obratno izkušnjo. :))
Je tukaj cenejše, kot karkoli sem dobil.

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

libreus ::

Uh, tale je pa drag (1,8K). Imam ponudbo za 1,5K za tole skupaj z montažo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

Ecoo ::

Računam izkoristke ogrevanja na klimo gnano s sončnimi celicami kot alternativa peletom, zanima me, če se splača tako ogrevanje glede na to, da bi klima obratovala samo 2-3 ure na dan?
Ali intervalno ogrevanje dodatno obremeni napravo?
Če ja, a se potem splača zagnat zadevo samo v dopoldanskem času v enem intervalu s prihrankom ~50%?

energetik ::

Intervalno samo pomeni, da bo v tistem času kompresor deloval na višjih obratih, prav tako ventilator. Ne bo kakšne dodatne obremenitve, za to je klima narejena. Dejansko je inverterski kompresor bolj učinkovit pri nekih 60-80% obremenitve, kot če ves čas dela na minimumu.
Bo pa precej bolj neudobno, ker boš imel hladne stene in kadar bo klima delala, bo pihala na polno.
vires in numeris

Ecoo ::

energetik je izjavil:

Intervalno samo pomeni, da bo v tistem času kompresor deloval na višjih obratih, prav tako ventilator. Ne bo kakšne dodatne obremenitve, za to je klima narejena. Dejansko je inverterski kompresor bolj učinkovit pri nekih 60-80% obremenitve, kot če ves čas dela na minimumu.
Bo pa precej bolj neudobno, ker boš imel hladne stene in kadar bo klima delala, bo pihala na polno.


Tako nekako?: klima ogreva z zmanjšano močjo (idealno brez prekinitev) v dopoldanskem času, ko so enkrat stene ogrete in dokler je še kaj energije s sončnih panelov se priklopi nek manjši kalorifer za vzdrževanje temperature.

NejcSSD ::

Panasonic klima l. 2012 ko dela kompresor je kar glasna zunanja enota predvsem pa je moteča vibracija po celotni hiši. A so te preparene gume in nosilci dotrajani in bi zgolj to pomagalo da menjam. Ni veliko delala je pa odslužila vročinske valove v teh letih. Od kar se v tem prostoru kuha pa je predvsem potrebna poleti..

Ne vem a bi za nek inspection plaču al bi kr novo uzel 2.5kw R32 za ta del cca 30m2. Inštalacija ostane kot je. Na hodniku za ostalih 50m2 mansarde imam AP35VG Micka, neslišna, dela k urca. Neslišna zunanja in notranja enota. Cena je bila x2 napram Panasonic (nekih 650 z montažo takrat), Micka 1300 l. 2019.

Hvala za predloge.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

rini ::

Isti problem. Ruži kompresor zunanje enote, tako da vse resonira (železobetonski blok). Klima ima malo ur, a je iz l. 2010.

Še moje vprašanje. Imel bi v vsaki sobi talno klimo in skupno 1 zunanjo enoto. Ena soba ima 14,25 m2, druga soba pa dvakrat več. Katera klima bi bila primerna za malo sobo, če sploh glede na majhnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

okica11 ::

Katero klimo priporočate za ~50m2 blokovskega stanovanja. Izolacija bi naj prišla že lani jeseni ;).
okoli 1000EUR z montažo bi bilo odlično, "nuja" je wifi nadzor.
Hvala!

Ganon ::

okica11 je izjavil:

Katero klimo priporočate za ~50m2 blokovskega stanovanja. Izolacija bi naj prišla že lani jeseni ;).
okoli 1000EUR z montažo bi bilo odlično, "nuja" je wifi nadzor.
Hvala!


https://gree.si/klimatske-naprave/stens...

Utk ::

Ecoo je izjavil:

energetik je izjavil:

Intervalno samo pomeni, da bo v tistem času kompresor deloval na višjih obratih, prav tako ventilator. Ne bo kakšne dodatne obremenitve, za to je klima narejena. Dejansko je inverterski kompresor bolj učinkovit pri nekih 60-80% obremenitve, kot če ves čas dela na minimumu.
Bo pa precej bolj neudobno, ker boš imel hladne stene in kadar bo klima delala, bo pihala na polno.


Tako nekako?: klima ogreva z zmanjšano močjo (idealno brez prekinitev) v dopoldanskem času, ko so enkrat stene ogrete in dokler je še kaj energije s sončnih panelov se priklopi nek manjši kalorifer za vzdrževanje temperature.

Zakaj bi to delal? Oktobra jo prižgeš, aprila je ugasneš. To je to.

Ecoo ::

Mogoče bo tako na koncu, malo meneđmeta se bom šel, sončni dnevi, ogrevanje na klimo do temperature ko se začne nabirat led, manjši kalorifer bo dal manj nepotrebnega stresa na klimo. Skratka še oblikujem plan, drugo leto se bo videlo kaj je optimalno.

Steinkauz ::

Jst mam celo poletje timer od 3eh popoldne do 6ih zjutri in je to to.
Prej je sonce na vzhodni del bloka in se ne segreva stanovanje kej preveč, popoldne pa začne šopat na mojo steno.

energetik ::

Ne vem zakaj bi si nastavljal neke timerje, a pri ogrevanju imate tudi na timer?
Klima se nastavi na želeno temperaturo 24/7 in dela svoje, termalna masa ostane lepo konstantne temperature, klima pa le redko piha na polno. OK, če je hladna noč, se jo izklopi in odpre okna, to je res.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

markokomar ::

Je 3.5kw klima premočna za slabih 40m2, 3 sobe, neizolirane, stara okna?

Klima bi bila v najbolj vroči sobi 15m2, ostali sobi ravno nista toliko vroči. Vsi priporočajo 3.5kw. Malo me skrbi, da ne bo potem hladilnica.

starfotr ::

Saj jo nastaviš na malo in je to to.

darck ::

energetik je izjavil:

Ne vem zakaj bi si nastavljal neke timerje, a pri ogrevanju imate tudi na timer?
Klima se nastavi na želeno temperaturo 24/7 in dela svoje, termalna masa ostane lepo konstantne temperature, klima pa le redko piha na polno. OK, če je hladna noč, se jo izklopi in odpre okna, to je res.


Pri meni ni mogoče,da imam klimo skoz prižgano in na nekih pametnih stopinjah saj imel bom preveliko vlago jaz ne morem imeti 24 stopinj v sobi ker bom imel zato vlago preko 70% pa tudi klima bo čudn vonj oddajala pa je lahko totalno čisto očiščena in razkužena. Jaz moram v sobi hladiti na 22 stopinj ali manj,da nimam vlage in čudnje vonjave. Seveda najbolj pametno in najlažje je nastaviti,da imaš konstatno temperaturo in vlago a ko te vlaga jebe je pa druga pesem. Seveda da pa nimaš vlage je potrebno pa prvo zmetato ogromno denarja da se to sanira a do tega denarja priti pa lahko samo z kreditom. Tako,da jaz moram sam regulirati z klimo da imam dobro vlago in temperatoro mi po domače povedano sama klima tega ne more narediti.

z3ro ::

darck je izjavil:

energetik je izjavil:

Ne vem zakaj bi si nastavljal neke timerje, a pri ogrevanju imate tudi na timer?
Klima se nastavi na želeno temperaturo 24/7 in dela svoje, termalna masa ostane lepo konstantne temperature, klima pa le redko piha na polno. OK, če je hladna noč, se jo izklopi in odpre okna, to je res.


Pri meni ni mogoče,da imam klimo skoz prižgano in na nekih pametnih stopinjah saj imel bom preveliko vlago jaz ne morem imeti 24 stopinj v sobi ker bom imel zato vlago preko 70% pa tudi klima bo čudn vonj oddajala pa je lahko totalno čisto očiščena in razkužena. Jaz moram v sobi hladiti na 22 stopinj ali manj,da nimam vlage in čudnje vonjave. Seveda najbolj pametno in najlažje je nastaviti,da imaš konstatno temperaturo in vlago a ko te vlaga jebe je pa druga pesem. Seveda da pa nimaš vlage je potrebno pa prvo zmetato ogromno denarja da se to sanira a do tega denarja priti pa lahko samo z kreditom. Tako,da jaz moram sam regulirati z klimo da imam dobro vlago in temperatoro mi po domače povedano sama klima tega ne more narediti.

Ravno z veliko uporabe klime boš zmanjšal vlago oziroma če jo boš imel nonstop nastavljeno na 22-23 bo konstantno pobirala vlago iz zraka (seveda pa to ne reši vzroka težav z vlago). Ne vem kakšno klimo imaš ampak čudne vonjave ne bi smele prihajati iz nje.

energetik ::

darck je izjavil:

energetik je izjavil:

Ne vem zakaj bi si nastavljal neke timerje, a pri ogrevanju imate tudi na timer?
Klima se nastavi na želeno temperaturo 24/7 in dela svoje, termalna masa ostane lepo konstantne temperature, klima pa le redko piha na polno. OK, če je hladna noč, se jo izklopi in odpre okna, to je res.


Pri meni ni mogoče,da imam klimo skoz prižgano in na nekih pametnih stopinjah saj imel bom preveliko vlago jaz ne morem imeti 24 stopinj v sobi ker bom imel zato vlago preko 70% pa tudi klima bo čudn vonj oddajala pa je lahko totalno čisto očiščena in razkužena. Jaz moram v sobi hladiti na 22 stopinj ali manj,da nimam vlage in čudnje vonjave. Seveda najbolj pametno in najlažje je nastaviti,da imaš konstatno temperaturo in vlago a ko te vlaga jebe je pa druga pesem. Seveda da pa nimaš vlage je potrebno pa prvo zmetato ogromno denarja da se to sanira a do tega denarja priti pa lahko samo z kreditom. Tako,da jaz moram sam regulirati z klimo da imam dobro vlago in temperatoro mi po domače povedano sama klima tega ne more narediti.
V takem primeru imej zraven priklopljen razvlažilnik z nastavljeno fiksno RH.
vires in numeris
««
105 / 119
»»