» »

Katera klima

Katera klima

««
101 / 120
»»

KraitPay ::

si prepričan za 40% RH?

facepalm ::

sbawe64 je izjavil:

Dry vs običajen cool mode (za hlajenje v teh dneh)?
Plus in minusi ?
Opažam, da je pri dry načinu hitrosti ventilatorja ne da nastavljati, temperaturo se da.

Zunaj je 30C in 40% rzv.

Afaik je ventilator pri razvlazevanju na minimumu zato, da ti ne ohladi prehitro. Saj hitreje ko se prostor ohladi, manj vlage odvede klimatska naprava.

Lonsarg ::

Jaz sem pa ful razocaran nad auto mode, ki nikoli ne izklopi. Na koncu sem primoran rocno vklapljat/izklapljat veckrat na dan. Pa najprej sem mislil da je zgolj moja neumna ampak berem da vsi auto mode tako delajo, da noben nima auto izklopov/vklopom glede na senzorje. Imajo zgolj neke auto vklope glede na timer, kar je neuporabno.

Pri vsej tej tehniki bi pricakoval da auto sam izklaplja zadevo ko doseze nastavljeno temperaturo. Razmisljam da bi en kitajski kontroler z senzorji sam zvezel na klimo da dobim to funkcionalnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

darkolord ::

Klima rabi nekaj časa, da prostor ogreje/shladi.

Če bi delal tako, kot praviš, bi imel skozi precej velika nihanja temperature.

Inverterske klime lahko delajo na minimumu in skozi vzdržujejo konstantno temperaturo. Precej bolj komot in učinkovito.

xseki ::

darkolord je izjavil:

Klima rabi nekaj časa, da prostor ogreje/shladi.

Če bi delal tako, kot praviš, bi imel skozi precej velika nihanja temperature.

Inverterske klime lahko delajo na minimumu in skozi vzdržujejo konstantno temperaturo. Precej bolj komot in učinkovito.

Tako delam jaz. Klima dela vedno na minimumu in skrbi, da drži konstantno temperaturo.

Lonsarg ::

Ja ne vem, potem sm pa ocitno premocno klimo kupil, sem pac sklepal da bo izklopilo in da torej ni mozno premocne kupit.

Imam jo stalno na minimumu in je dovolj 2 uri na dan, ob vrocinskem valu zadnje dni pa recimo da je ene 6 ur na dan na minimum prizgana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

lonewolf_ ::

Nastaviš hlajenje na 23°C in ko bo dosegla se bo fan speed znižal, če je le ta nastavljen na auto. Vsaj tako je pri večini klim.

Auto program se ponavadi izogiba, ker se je dogajalo, da so klime vmes začele brez razloga gret.

Lonsarg je izjavil:

Ja ne vem, potem sm pa ocitno premocno klimo kupil, sem pac sklepal da bo izklopilo in da torej ni mozno premocne kupit.

Imam jo stalno na minimumu in je dovolj 2 uri na dan, ob vrocinskem valu zadnje dni pa recimo da je ene 6 ur na dan na minimum prizgana.



Pri nas je nastavljena na cool 21°C v dnevni sobi in fan na auto in je čez dan konstatno okoli 22-24°C po stanovanju. Pa tudi piha ne nonstop, ko se dnevna ohladi...

To, da jo izklapljaš vmes je metanje denarja stran...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

Lonsarg ::

To noc sem za test imel prizgano na mimumu 10 ur, zjutraj sem imel 33% vlaznosti in temperaturo 22. Nos me je kar bolel od suhega zraka, nastavitev je bila hlajenje in 20 stopinj. Sele zdele ob 13h jo bo treba pocasi spet prizgati, sedaj je 50% vlaznost in 25 stopinj.

Skratka ne, minimum je faktor 2 do faktor 3 premocen v mojem primeru. Imam 3.5kW klimo in 80m3 stanovanje (glavni odprti prostor ki se direktno hladi je sicer cirka 45m3). Naslednjic ocitno rabim 1kW klimo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Okapi ::

Ni klima premočna, ampak ti je ne znaš uporabjati.>:D
Nastavil si na 20 stopinj in se sedaj pritožuješ, ker imaš 22 stopinj in se klima "noče" ustavit.

Lonsarg ::

To je bil zgolj en izmed testov. Drgac mam nastavljeno na 24 stopinj ter minimum in je vseeno po par urah presuho. Klima res ne spravi temperature prevec pod 24 stopinj ampak dela pa stalno in je posledicno presuho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

darkolord ::

Potem pa nastavi na 25 ali 26, toliko, da ti ne bo presuho.

aborko ::

Imam jo stalno na minimumu in je dovolj 2 uri na dan, ob vrocinskem valu zadnje dni pa recimo da je ene 6 ur na dan na minimum prizgana.

Kaj zate pomeni da je na minimumu? Ker skoz to omenjas? A ventilator na minimumu al kaj? Ker inverter klima sama doloca moc glede na razliko med nastavljeno in dejansko temperaturo, vecja je razlika, vecjo moc uporabi, ventilator endrek pozre stroma, pa ce ga mas na min al pa na max. Ce mas not 27 pa nastavis klkmo na 20, bo uporabila max moc, ceprav si dal ventilator na minimum. Ne drki skoz klime, nastavi junija na 22-23 in izklopi tam septembra. To kar ti pocnes je najslabse za izkoristek.. klime imajo najbosega, ko so pod nizko obremenotvijo in pihajo le par stopinj hladnejsi zrak kot je temperatura prostora, takrat je lahko EER tudi cez 6+. Kar ti pocnes je, da klimo teras na polno par ur, da ti vn piha 5 stopinj namesto 20, EER pa strmoglavi... To da daš ventilator na min, zadevo samo se poslabsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Lonsarg ::

Hocem samo da vlaznost ne pade pod 50%, ampak zal klima na polno izsusuje tudi po tem ko ze doseze nastavljeno temperaturo, ocitno potem zgolj izsusuje brez hlajenja tudi na cool mode. Z priziganjem in ugasanjem dosezem da je vsaj glavnino dneva vlaznost nad 50%. Ce je stalno prizgana pa ne glede na to kako temperaturo nastavim, vedno pade pod 40%.

Sem sel googlat specifikacije, moja inverterska klima ima inverter 0.7kW- 3,5kW. 0.7kW je IMO mnogo prevec, zdaj mi je jasno zakaj imam problem, ce to skoz tera ni cudno da izsusi, pa se konstantnih 700W bo konc mesca bankrot. Pomoja rabim klimo ki ima minimum 0.2kW da jo lahko skoz pustim prizgano.

Okapi ::

Vlažnosti in temperature s kimo ne moreš ločeno nastavljati oziroma regulirati.

In se bojim, da ti ni nič kaj dosti jasno.;)

6151 ::

Lonsarg je izjavil:

Hocem samo da vlaznost ne pade pod 50%, ampak zal klima na polno izsusuje tudi po tem ko ze doseze nastavljeno temperaturo, ocitno potem zgolj izsusuje brez hlajenja tudi na cool mode. Z priziganjem in ugasanjem dosezem da je vsaj glavnino dneva vlaznost nad 50%. Ce je stalno prizgana pa ne glede na to kako temperaturo nastavim, vedno pade pod 40%.

Sem sel googlat specifikacije, moja inverterska klima ima inverter 0.7kW- 3,5kW. 0.7kW je IMO mnogo prevec, zdaj mi je jasno zakaj imam problem, ce to skoz tera ni cudno da izsusi, pa se konstantnih 700W bo konc mesca bankrot. Pomoja rabim klimo ki ima minimum 0.2kW da jo lahko skoz pustim prizgano.



pri 0,7kw hlajenja ima dejanske porabe okrog 150W, kar je nekje 10€ na mesec. Kupi si kakšen humidifier če te 30% vlažnost moti.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

BorutK-73 ::

Lonsarg je izjavil:

To je bil zgolj en izmed testov. Drgac mam nastavljeno na 24 stopinj ter minimum in je vseeno po par urah presuho. Klima res ne spravi temperature prevec pod 24 stopinj ampak dela pa stalno in je posledicno presuho.

Testiraj na 26C.

Kvinta ::

Malo boljše klime majo tud funkcijo razvlaževanja samostojno ali v fazi gretja in hlajenja.
A.C.A.B

;-) ::

Lonsarg je izjavil:

Ja ne vem, potem sm pa ocitno premocno klimo kupil, sem pac sklepal da bo izklopilo in da torej ni mozno premocne kupit.

Imam jo stalno na minimumu in je dovolj 2 uri na dan, ob vrocinskem valu zadnje dni pa recimo da je ene 6 ur na dan na minimum prizgana.

Kaj bi ti "izklapljal" med delovanjem klime? To so delale stare on/off sistem.

Ganon ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz sem pa ful razocaran nad auto mode, ki nikoli ne izklopi. Na koncu sem primoran rocno vklapljat/izklapljat veckrat na dan.


Tebi čisto nič ni jasno. Inverterska klima ne deluje na način, da deluje s polno močjo in se, ko doseže nastavljeno temperaturo, izklopi. To so počele stare, neučinkovite, potratne klime. Inverter ima nadzor nad delovanjem kompresorja in se sproti prilagaja.

trancer01 ::

Folk kupuje čisto premočne klime, ker tudi proizvajalci navajajo vsaj dva- do trikrat prenizke kvadrature za hlajenje. V praksi praviloma zadošča klima z 2 kW hladilne moči za veliko večino stanovanj in hiš.

deadbeef ::

jaz mam Mitsubishi MSZ-LN z montažo 1200€ :>

Furbo ::

Dobra ponudba, jaz sem plačal več. Oziroma nisi navedel moči, moja je 3,5.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Likalnik ::

Zdravo, tudi sam sem v fazi nakupa klime...trenutno v najhujši vročini se garsonjera ogreje do 26C.
Rabil bi samo za hlajenje...kolikor sem izračunal bi rabil 1,4KW močno klimo (glede na mojo velikost prostora)
najraje bi dal klimo katera nima zunanje enote...vem take klime so dražje in manj izbire je.
Kaj pa ventilator? glede na to, da ne rabim veliko...mogoče ohladit do cca 23C?
oziroma, če standardno...katero klimo priporočate...kot rečeno rabim neki osnovnega in ne premočnega.

recimo kakšen tak ventilator za v kot...kot rečeno glavna soba (kuhinja, spalnica skupaj) je 20m2
https://www.mimovrste.com/stojeci-venti...

profii ::

Peglezn, najcenejši ventilator piha identično, kot 10x dražji. Ventilator ti bo samo mešal zrak, temperature pa ne nižal. Za lažje prenašanje vročine (in v izogib klimi) lahko kupiš razvlaževalec, vendar ne pričakuj čudežev.

FireSnake ::

Likalnik, ali se norca delaš?
Je meni sarkazem detektor crknil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

BigWhale ::

trancer01 je izjavil:

Folk kupuje čisto premočne klime, ker tudi proizvajalci navajajo vsaj dva- do trikrat prenizke kvadrature za hlajenje. V praksi praviloma zadošča klima z 2 kW hladilne moči za veliko večino stanovanj in hiš.


Pa je to kar pravis dejansko res? Ce vzames za primer 250 kubicnih metrov zraka, ce imas idealni kvader brez izgub, kaksno moc potrebujes, da hladis zrak v tem kvadru?

MH0 ::

BigWhale je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Folk kupuje čisto premočne klime, ker tudi proizvajalci navajajo vsaj dva- do trikrat prenizke kvadrature za hlajenje. V praksi praviloma zadošča klima z 2 kW hladilne moči za veliko večino stanovanj in hiš.


Pa je to kar pravis dejansko res? Ce vzames za primer 250 kubicnih metrov zraka, ce imas idealni kvader brez izgub, kaksno moc potrebujes, da hladis zrak v tem kvadru?

To ni pomembno. Pomembno je koliko toplote prihaja v sistem.

Likalnik ::

FireSnake je izjavil:

Likalnik, ali se norca delaš?
Je meni sarkazem detektor crknil?


zakaj? kje je težava?...normalno sem vprašal...katero klimo svetujete za moje potrebe....oziroma kaj bi bilo še sprejemljivo kot alternativi klimi....pač ventilator....al kaj bi ti predlagal?

3p ::

Likalnik je izjavil:

najraje bi dal klimo katera nima zunanje enote...vem take klime so dražje in manj izbire je.


Predvsem so te, ki se prodajajo pri nas povsem nepriročne in neučinkovite. Pri klasični klimi plin v zaprtem sistemu teče med zunanjo in notranjo enoto in odvaja toploto. Pri tej "prenosni" ti na eni strani piha hladen zrak, na drugi strani pa topel. Toplega moraš speljati iz stanovanja, kar boš verjetno naredil skozi okno, ki bo odprto, zato ti bo toplota skozi odprto okno nabijala nazaj v stanovanje. Tudi če se potrudiš in zadevo zatesniš, boš v stanovanju ustvarjal podtlak in ti bo vleklo topel zrak skozi druga okna in vrata.

Pozabi to in kupi kako poceni "kitajsko" invertersko klimo s par leti garancije. Bo hladilo 9x boljše kot prenosna.

Likalnik ::

OK, hvala za mnenje...ne gre toliko za denar kot to, da me moti zunanja enota...ker bo sredi balkona...+ glasna bo...
ampak ja...tako kot si napisal..najmanj težav bom imel s standardno klimo

;-) ::

BigWhale je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Folk kupuje čisto premočne klime, ker tudi proizvajalci navajajo vsaj dva- do trikrat prenizke kvadrature za hlajenje. V praksi praviloma zadošča klima z 2 kW hladilne moči za veliko večino stanovanj in hiš.


Pa je to kar pravis dejansko res? Ce vzames za primer 250 kubicnih metrov zraka, ce imas idealni kvader brez izgub, kaksno moc potrebujes, da hladis zrak v tem kvadru?

Glede na svoja opažanja na različnih objektih in da sem kupil že 5 klim od tega eno "močnejšo" ostale vse cenejše in 3kw in hladijo vse super, bi se strinjal.

3kw v zgornjem štuku 2x80m2 bajte mi je čisto dovolj poleti za hlajenje, spodnjo smo montirali in kupili za brezveze.

PARTyZAN ::

Brez skrbi, prenosna klima je ravno tako "glasna". Samo ne zunaj, ampak v prostoru, ki ga skušaš hladit. Poleg tega, da je hudo neučinkovita, seveda.

energetik ::

MH0 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Folk kupuje čisto premočne klime, ker tudi proizvajalci navajajo vsaj dva- do trikrat prenizke kvadrature za hlajenje. V praksi praviloma zadošča klima z 2 kW hladilne moči za veliko večino stanovanj in hiš.


Pa je to kar pravis dejansko res? Ce vzames za primer 250 kubicnih metrov zraka, ce imas idealni kvader brez izgub, kaksno moc potrebujes, da hladis zrak v tem kvadru?

To ni pomembno. Pomembno je koliko toplote prihaja v sistem.

Točno tole. Nimajo veze kvadrati ali kubiki zraka, tistih par kil zraka ohladit ni nič. Važno je koliko moči (in tudi vode) stalno doteka skozi okna, stene in iz el. aparatov.

BigWhale ::

energetik je izjavil:



To ni pomembno. Pomembno je koliko toplote prihaja v sistem.

Točno tole. Nimajo veze kvadrati ali kubiki zraka, tistih par kil zraka ohladit ni nič. Važno je koliko moči (in tudi vode) stalno doteka skozi okna, stene in iz el. aparatov.


Ja, brainfart. :>

Saj moja predpostavka je, da 2kW ni dovolj za ohladit kar vsak prostor, ker ga moras hladiti non-stop, ker se zrak v prostoru neprestano segreva. Ce das pol se zraven to, da imajo stanovanja razlicne oblike in se zrak ne mesa, ce za to ne poskrbis, hitro vidis, da je 2kW za neko srednje veliko stanovanje, kaj sele hiso, premalo.

Osprey ::

Si sposodim to temo za kratko vprašanje. Ali sodobne navadne klime (brez rekuperacije) tudi dovajajo zunanji zrak v prostor ali samo ohlajajo notranjega (torej nič ne prezračujejo)? Predvidevam, da prvo?

FireSnake ::

Likalnik je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Likalnik, ali se norca delaš?
Je meni sarkazem detektor crknil?


zakaj? kje je težava?...normalno sem vprašal...katero klimo svetujete za moje potrebe....oziroma kaj bi bilo še sprejemljivo kot alternativi klimi....pač ventilator....al kaj bi ti predlagal?


V temi za klime daš povezavo do .... ventilatorja.
Ti res ni jasno, da ventilator bo sam zrak mešal, vroče bo pa še vedno?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

darkolord ::

Osprey je izjavil:

Si sposodim to temo za kratko vprašanje. Ali sodobne navadne klime (brez rekuperacije) tudi dovajajo zunanji zrak v prostor ali samo ohlajajo notranjega (torej nič ne prezračujejo)? Predvidevam, da prvo?
Samo ohlajajo notranji zrak.

Likalnik ::

FireSnake je izjavil:

Likalnik je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Likalnik, ali se norca delaš?
Je meni sarkazem detektor crknil?


zakaj? kje je težava?...normalno sem vprašal...katero klimo svetujete za moje potrebe....oziroma kaj bi bilo še sprejemljivo kot alternativi klimi....pač ventilator....al kaj bi ti predlagal?


V temi za klime daš povezavo do .... ventilatorja.
Ti res ni jasno, da ventilator bo sam zrak mešal, vroče bo pa še vedno?


Očitno si ti en tistih kateri samo na pol vse skupaj prebere....moje vprašanje se je nanašalo na klimo...
katero klimo priporočate...na podane podatke....ventilator je bil samo predstavljen kot alternativa...ampak ti heroj si se zapičil samo v en del...in ravno toliko, da smetiš temo z nepotrebnimi komentarji...posledično jo pa tudi jaz ker ti moram odgovarjati.

energetik ::

Osprey je izjavil:

Si sposodim to temo za kratko vprašanje. Ali sodobne navadne klime (brez rekuperacije) tudi dovajajo zunanji zrak v prostor ali samo ohlajajo notranjega (torej nič ne prezračujejo)? Predvidevam, da prvo?
Jasno samo mešajo notranjega. Tiste, ki dovajajo zunanji zrak, so le specialni modeli, precej dražji, seveda zahtevajo dodano cev za dovod zraka. Po mojem mnenju brez veze, potem je bolje namestiti klasični prezračevalni sistem z rekuperatorjem, ki bo deloval tudi v kurilni sezoni in vmes.

Sicer pa ti noben ne preprečuje, da ob uporabi klime ne odpreš oken na stežaj za par minut in na prepih prezračiš. Tako kot pozimi v hudem mrazu. Zaradi tega poraba ne bo nič kaj večja, pa 5min po zaprtju oken bo notri spet hladno s svežim zrakom. Ampak tega folk skoraj ne počne. Zakaj, mi ni jasno.

Pegart ::

Ok, zdaj smo bližje nakupu klime. Malo še kolebamo med različnimi modeli. Cooper&Hunter ima boljše specifikacije, Mitsubishi je pa znamka, ki se ji zaupa zaradi dolgoletnih izkušenj etc.??

Mitsubishi: https://www.enaa.com/klimatske-naprave-...

Cena z montažo: 760 €
Hlajenje: 3,4 kW
SEER: 6,2
Garancija: 3 leta

C&H: https://www.enaa.com/klimatske-naprave-...

Cena zmontažo: 700 €
Hlajenje: 3,5 kW
SEER: 7
Garancija: 5 let

A je tukaj sploh smiseln dvom, ali se vzame C&H, ker ima boljše specifikacije?

Okapi ::

BigWhale je izjavil:

energetik je izjavil:



To ni pomembno. Pomembno je koliko toplote prihaja v sistem.

Točno tole. Nimajo veze kvadrati ali kubiki zraka, tistih par kil zraka ohladit ni nič. Važno je koliko moči (in tudi vode) stalno doteka skozi okna, stene in iz el. aparatov.


Ja, brainfart. :>

Saj moja predpostavka je, da 2kW ni dovolj za ohladit kar vsak prostor, ker ga moras hladiti non-stop, ker se zrak v prostoru neprestano segreva. Ce das pol se zraven to, da imajo stanovanja razlicne oblike in se zrak ne mesa, ce za to ne poskrbis, hitro vidis, da je 2kW za neko srednje veliko stanovanje, kaj sele hiso, premalo.
Čisto tako mimogrede, človek je 100-vatna pečka, ki greje sobo 24/7. Pa v stanovanju imamo vsi še nekaj drugih podobnih grelcev, ki deljajo praktično 24/7 - en je v hladilniku, drugi v računalniku, tretji v televizorju...

acookook ::

Radi bi si omislili eno klimo, vender si že v štartu ne moremo omisliti kam jo bomo v malem mansardnem stanovanju sploh namestili. Problem sta plac za montiranje in plac za napeljavo odvodnih cevi, ko je eno na voljo drugega ni....
Pozna kdo mogoče kakega montažerja (oz. kogar koli drugega), ki bi lahko kaj svetoval (tak da bi si situacijo prišel dejansko pogledat) - seveda mu plačamo magari za svetovanje, kaj, če sploh kaj, je najboljša opcija za montažo klime.
Do zdaj se podjetja temu ful izmikajo in kao ne morejo priti, da bi pa najprej zadevo kupili in naknadno ugotivili, da se na žalost ne da nič (kaj pa potem?), pa niti slučajno.
.

sbawe64 ::

Skiciraj tloris, kje je poševna streha, stopnice, oznake prostorov, okvirne mere.
Za katero nadstropje gre ?
'Malo' si pozen za letos.
Maja so se monterja dolgočasili.
Notranja enota naj bi bila vsaj 10 cm nižje od stropa.

plac za napeljavo odvodnih cevi

Saj lahko potegneš iz notranje enote odtočno cev direktno do tal (po fasadi), kjer imaš sod za zalivanje.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

deadbeef ::

Furbo je izjavil:

Dobra ponudba, jaz sem plačal več. Oziroma nisi navedel moči, moja je 3,5.


moja je isto 3.5

MH0 ::

DAIKIN FTXM35R/RXM35R z montažo in davkom na neumnost 1400€ ampak spim pa zagotovo bolj mirno, kot pa da bi dal 1/3 za budget varianto, ki bi najbrž tudi bp delovala. :-)

darksamurai ::

acookook je izjavil:

Radi bi si omislili eno klimo, vender si že v štartu ne moremo omisliti kam jo bomo v malem mansardnem stanovanju sploh namestili. Problem sta plac za montiranje in plac za napeljavo odvodnih cevi, ko je eno na voljo drugega ni....
Pozna kdo mogoče kakega montažerja (oz. kogar koli drugega), ki bi lahko kaj svetoval (tak da bi si situacijo prišel dejansko pogledat) - seveda mu plačamo magari za svetovanje, kaj, če sploh kaj, je najboljša opcija za montažo klime.
Do zdaj se podjetja temu ful izmikajo in kao ne morejo priti, da bi pa najprej zadevo kupili in naknadno ugotivili, da se na žalost ne da nič (kaj pa potem?), pa niti slučajno.


Klimo postavi na najbolj optimalno mesto za hlajenje. Cevi za plin in kondenz se lahko prilagodijo. Za kondenz se lahko v skrajni sili uporabi tudi črpalka in potem ne potrebuješ padca na odtočni cevi. Boš pa s tem imel dodaten strošek 100-200€ in pa malo več hrupa zaradi črpalke.

FireSnake ::

acookook je izjavil:

Radi bi si omislili eno klimo, vender si že v štartu ne moremo omisliti kam jo bomo v malem mansardnem stanovanju sploh namestili. Problem sta plac za montiranje in plac za napeljavo odvodnih cevi, ko je eno na voljo drugega ni....
Pozna kdo mogoče kakega montažerja (oz. kogar koli drugega), ki bi lahko kaj svetoval (tak da bi si situacijo prišel dejansko pogledat) - seveda mu plačamo magari za svetovanje, kaj, če sploh kaj, je najboljša opcija za montažo klime.
Do zdaj se podjetja temu ful izmikajo in kao ne morejo priti, da bi pa najprej zadevo kupili in naknadno ugotivili, da se na žalost ne da nič (kaj pa potem?), pa niti slučajno.


Pri takem vprašanju je pametno povedati tudi od kje si doma.
Jaz imam enega klima majstra iz okolice Slovenskih Konjic.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

rkobarov ::

Daikin, Mitsubishi, Toshiba.
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

max00slo ::

PARTyZAN je izjavil:

Brez skrbi, prenosna klima je ravno tako "glasna". Samo ne zunaj, ampak v prostoru, ki ga skušaš hladit. Poleg tega, da je hudo neučinkovita, seveda.

Neučinkovita POPOLNOMA seveda ni. Uporabljam sam občasno in če imaš klasične rulete, "zakajlaš" odvod z ruleto ter imaš tako dovod toplega zraka omejen. 20m2 lepo ohladi ostalo pa res da ne najbolj.

Abosultno se pa strinjam da ib bilo boljše dati kakšno navadno inverter klimo... ampak montaže računajo po 200-250€, nevem zakaj. Že gledam, da bi si kupil orodje pa šel sam med monterje.
Si non confectus, non reficiat.

mat xxl ::

deadbeef je izjavil:

jaz mam Mitsubishi MSZ-LN z montažo 1200€ :>


Kako močno 3,5 kw ali 2,5 kw, vsekakor zelo NORA cena , lahko na ZS, ker ravno 2 kupujem.....
««
101 / 120
»»