» »

Katera klima

Katera klima

««
84 / 119
»»

Okapi ::

Če imaš prostor za dve zunanji enoti.

billy ::

Prostora jih je za 100, na severni strani hiše kamor nihče in nič ne zaide :)

In če gledamo iz vidika, da bo klima samo za hlajenje in nič drugega, potem se vzame kar najcenejšo in roka? Razdalja bo minimalna, samo preboj.

No..edino kak wifi bi bilo fajn imet, čeprav to lahko uredim s kakšno kitajski IR zadevščino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

KuntaKinte ::

ne rabiš wifi za hlajenje,klima ohladi 20 m2 sobo v 5 minutah na solidno raven

billy ::

Kako močno pa izbrati? locirana bo v 50m2 prostoru, iz katerega gre odprt hodnik 7m2 in stopnišče. Uporabljajo se bo tudi prezračevanje, centralno.

Hiša je seveda dobro zasenčena in izolirana, je pa 24/7 direktno sonce.

Okapi ::

:)), a ste na severnem tečaju?

billy ::

Heh ja, mišljeno pač ko je sonce na nebu ;)

nsa_ag3nt ::

billy
V primeru novogradnje in rekuperatorja vzemi kanalsko klimo.
Aprila/maja vklopiš in pred zimo izklopiš hlajenje.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

easyrider3 ::

Povejte mi če mogoče v klimi primanjkuje plina ker dva dni nazaj mi sploh ni začela hladiti ampak samo običajen zrak in potem ko sem jo nastavil na 16 stopinj in na ful ventilator je čez 10 minut komaj začela pihati bolj hladnejši zrak vendar še premalo. Sem nastavil potem termometer pred izpih klime in pokazalo je samo 16.5 stopinj kar je premalo saj sem to naredil isto že pred mesecem nazaj pa je kazalo okrog 11 stopinj. A mogoče je šel kakšen senzor ali je prblem samo v plinu?

billy ::

nsa_ag3nt je izjavil:

billy
V primeru novogradnje in rekuperatorja vzemi kanalsko klimo.
Aprila/maja vklopiš in pred zimo izklopiš hlajenje.


Kakšno izvedbo pa? Pomeni da bi tudi za potrebe klime vlekev cevi za zrak?

darkolord ::

Pri kanalskih klimah je treba biti pozoren, ker so velikokrat glede funkcionalnosti ZELO okrnjene napram stenskim.

BorutK-73 ::

easyrider3 je izjavil:

Povejte mi če mogoče v klimi primanjkuje plina ker dva dni nazaj mi sploh ni začela hladiti ampak samo običajen zrak in potem ko sem jo nastavil na 16 stopinj in na ful ventilator je čez 10 minut komaj začela pihati bolj hladnejši zrak vendar še premalo. Sem nastavil potem termometer pred izpih klime in pokazalo je samo 16.5 stopinj kar je premalo saj sem to naredil isto že pred mesecem nazaj pa je kazalo okrog 11 stopinj. A mogoče je šel kakšen senzor ali je prblem samo v plinu?

Poklič monterje da ti zrihtajo ker so zajebali montažo. Če bi klima delala pravilno bi te pri 16C pod klimo zelo zeblo. Verjetno je plin spustu nekje.

nsa_ag3nt ::

billy je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

billy
V primeru novogradnje in rekuperatorja vzemi kanalsko klimo.
Aprila/maja vklopiš in pred zimo izklopiš hlajenje.


Kakšno izvedbo pa? Pomeni da bi tudi za potrebe klime vlekev cevi za zrak?

https://slo-tech.com/forum/t711121/p581...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

chucki ::

Katero klimo izmed teh priporocate?


Panasonic : CS/CU-Z25UFE
GREE : GWH12TB-S3DNA2D
LG : D12RNNSM/S12RNUE1
Mitsubishi: MSZ-SF35VE
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

chucki ::

Vzel sem Gree GWH12TB-S3DNA2D. Upam, da nisem zgresil :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

stefi91 ::

zdravo mene zanima kero klimo priporocate da najmanj porabi pa da je kvalitetna ce drugace recem.......na kaj moram biti najbul pozoren k kopujem na kaj se gleda kere podrobnosti moram gledat...hvala lp

NejcSSD ::

Za hlajenje ni neke velike razlike pri porabi med Cooper Hunter za 500 ali Micko za 1000+, pri gretju pa že nastopijo razlike. Nič nisi povedal glede svojega režima, budgeta, kvadrature, ...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

stefi91 ::

Okol 600e..gre se za hlajenje poletje 65 m2 pa ucasih gretje

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Corleone ::

Klima naprava GREE Lomo 35 A++/A+ z Wifi, greje do -22°C + montaža, model 2018 cena z montažo 680€

ali

Klimatska naprava Mitsubishi MSZ/MUZ-AP35VGH greje do -20°C cena z montažo 1150€
Klimatska naprava Mitsubishi MSZ/MUZ-AP35VG greje do -15°C cena z montažo 1000€

Klima bo uporabljena tudi za gretje v kombinaciji z gretjem na drva (brez zalogovnika torej mora občasno greti brez drugega vira toplote). Je Mitsubishi klima vredna 320€/470€ več? Je potrebno kupiti verzijo ki greje do -20°C?
I'll give you an offer you can't refuse!

kingsix ::

@Corleone .. kje imajo ta Gree za to ceno?

Gregor P ::

Corleone je izjavil:

Je potrebno kupiti verzijo ki greje do -20°C?
... tu bi morda samo na splošno dejal, da vsaj doslej klime niso bile mišljene kot glavno ogrevanje sredi zime (morda na obali ipd. že; kje bolj severno pa bolj pri prehodnih obdobjih jesen, pomlad), tako da pri morebitnih -20 se najbrž že ogreva na kaj drugega in je klima izklopljena.

Če pa je klima dejansko mišljena kot osrednja ogrevalna rešitev (npr. v kakšnem dobro izoliranem stanovanju), potem se pa najbrž splača dokupiti tisto, ki deluje tudi na -20.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

billy ::

Mi smo v stanovanju imeli takšno, ki gre do -15, eno sezono glavna kurilna naprava, brez problema, tudi ko je bilo -20 zunaj. Zunanja enota je montirana "pod balkonom" in direkt na fasado, pomeni da temp tudi ne pade tako nizko.

facepalm ::

A vpliva postavitev zunanje enote na ucinkovitost?
Npr porabi manj energije za ogrevanje, ce je izpostavljena direktnemu soncu pozimi, kadar greje, oz ce je v senci poleti, kadar hladi?

Corleone ::

kingsix je izjavil:

@Corleone .. kje imajo ta Gree za to ceno?


Tukaj:

http://www.partners.si/klima-naprava-gr...
I'll give you an offer you can't refuse!

energetik ::

facepalm je izjavil:

A vpliva postavitev zunanje enote na ucinkovitost?
Npr porabi manj energije za ogrevanje, ce je izpostavljena direktnemu soncu pozimi, kadar greje, oz ce je v senci poleti, kadar hladi?
Učinkovitost je direktno odvisna od temperature uparjalnika v zunanji enoti. Zato vsekakor koristi, če je pozimi na soncu, poleti pa v senci. Čeprav takrat ko je pozimi najbolj mrzlo, tudi sonca ni kaj dosti. Pomaga pa vsaj to, da ni neposredno na odprtem, saj jo močno sneženje lahko onemogoči (zamrzne uparjalnik).

rawlit ::

Ima kdo kaj izkušenj s klimami Olimpia Splendid?

finkec ::

Kakšna velika razlika med Mitsubishi
MSZ-WN25VA
MSZ-FH25VE2

billy ::

Jaz sem vzel LN serijo, najnovejšo pač.

Steinkauz ::

Iščem navodila kako očistiti MSZ-AP35VG. Kdo najde kej?
Vse kar sm najdu ima zgolj kako odpreti zgornjo stranico in očistiti zračna filtra.

Verjetno je še kaj potrebno (kar bi naredil servis, samo ga ne mislim klicat za pucat).

6151 ::

rebra lahko pošpricaš z asepsolom, da malo razkužiš/uničiš plesen, to je to kar še lahko brez problema narediš sam

korenje3 ::

alkohol v spreju.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

starfotr ::

Dezinfekcija samo z alkoholom ni najboljša.

Sedaj je čas za nakup in montažo klime. Ne pa junija, julija, avgusta. Sedaj dajte počasi bicikle poservisirane čez zimo na plano, smuči pa čez kak mesec odnesite na servis ;)

lonewolf_ ::

Asepsol eko in vodna para. Pošpricaš z razredčenim asepsolom, pustiš nekaj časa in narediš tri prehode s paro. Paziš na elektroniko in je to to. Voda se odteka po ceveh, ne rabiš nič oblepit, razen, če res hočeš za ziher zaščitit ali pa si bolj neroden tip, da s pritiskom pare pošpricaš nesnago po steni.. Za valj ti priporočam čopič in nežno čohanje ter nek sesalec, katerega nimaš namen uporabljat v stanovanju ali pa enostavno zavrži vrečko po čiščenju valja. Najbolj simpl za valj je, da ga vzameš ven in pod tuš z vročo vodo, kakor tudi plastične filtre, katere ne boš uničil, če jih še malo podrgneš s kakšno ščetko. Po čiščenju priporočam zagon klime za 10 min na najnižje °C hlajenja in še vedno z roko poskusiš cevi, (ne vem več točno) ena cev mora imeti okoli 8-10°C druga pa je hladnejša, pa veš, da je dovolj plina notri :) hiter test.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

starfotr ::

Za odtočne cevi se pa priporoča hipoklorit (po domače klor), potem pa ogromno vode, da spere zadeve.

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

darkolord ::

Tale pena je super, pobere ogromno svinjarije, je pa IMO vseeno zraven potrebna še para ali kaj podobnega.

billy ::

Enkrat na 2 leti naj pride pooblaščenec in uredi zadevo, kaj se sami mantrate.

Hoden ::

Kaj pa pravite na dvoboj Mitsubishi MSZ-LN25 vs. Toshiba Daiseikai 9.

Cena je zelo podobna.

Lp

MadMax ::

Tošiba.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

pagat ::

Rabim 2 klimi za vsako nadstropje. Prvenstveno hlajenje in ogrevanje v prehodnem obdobju. Gledam ca. 700 z montažo.

Vzel bi:
Gree lomo 35
ali
Cooper and hunter arctic 12ftlxa

Mnenja?

XrobertoX ::

Ne poznam nobene Imam pa doma Panasonicovo inverter in delovala je sedaj že 14 leto zapored brez vsakega servisa, no zdaj kaže da bo potreben poseg. Skratka super zadovoljen, to ti lahko zagotovim iz izkušenj samo za to klimo "firmo" ti dve ki si ju naštel pa ne morem nič reči, edino kar lahko je to da ju primerjaš glede na karakteristike obeh in klimo seveda kupuješ glede na potrebe ne pa glede na ceno. Glede na kvadraturo, ali je stanovanje/objekt večinoma na sončni strani ali ne potem koliko oseb se bo gibalo dnevno in še in še ter na vsako od teh postavk se pribije nekaj W in skupno mora ta klima zanesljivo folgat, ne pa da se muči. Kupi pa Inverter... Morda si najdeš še kak info tukaj za primer, sicer pa google najde marsikaj.
https://www.plural.si/produkti/klimatsk...
Robi

Zgodovina sprememb…

6151 ::

pagat je izjavil:

Rabim 2 klimi za vsako nadstropje. Prvenstveno hlajenje in ogrevanje v prehodnem obdobju. Gledam ca. 700 z montažo.

Vzel bi:
Gree lomo 35
ali
Cooper and hunter arctic 12ftlxa

Mnenja?


Je kul, za oboje. Jaz sem z arcticom grel celotno zimo.

profii ::

Kupil Daikin FTXF 25A.

Zaenkrat zadovoljen, ni bilo še vročine za proper test. Je tiha. Manjka wifi.

Anney ::

Kaj ti bo wi-fi, ko je vroče/mrzlo jo prižgeš in dela, ko ni potrebe po hlajenju/gretju jo ugasneš. Meni coolwex (ne vem al firma še sploh obstaja), funkcionira že nekaj let( mislim da 7), servise delam sam, ni težko, samo malo časa rabiš.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

darkolord ::

Z wifijem jo lahko prižgeš, ko te še ni doma, in prideš v ustrezno temperiran dom, namesto da prideš v saharo/sibirijo.

BladE_ ::

Če bi bili v kameni dobi potem WiFI res nebi imel smisla, tako pa... Ena najbolj uporabnih funkcij!

C&H se je lansko leto odrezala odlično, hlajenje in ogrevanje(pred kurilno sezono sem potrebi malo "zakuril"), WiFi je bil seveda uporaben v vseh primerih.
Akcija - Reakcija

Magic1 ::

A wi-fi vi uporabljate za vikende? Jaz ne vidim smisla zakaj bi klimo doma konstantno prižigal/ugašaš. Če res nočeš, da vedno dela, si nastaviš timer, drugače pustiš da zadeva laufa. Sej sama drži temperaturo. Potem pa folk jamra, da klima piha in prihaja do velikih sprememb temperature v prostoru... Jaz svojo klimo prižgem oktobra/novembra in dela do pomladi. Dela konstantno toliko na minimumu, da komaj vem da obstaja.
Magic

Anney ::

Točno to sem napisal, prižgež in pustiš, dokler potrebuješ hladiti (vročinski vali) / ogrevati (prehodno obdobje).
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Okapi ::

Greš na dopust za 14 dni in jo ugasneš, potem bi pa rad, da se vrneš v ohlajeno stanovanje. Ali ogreto, če greš na dopust pozimi.

facepalm ::

Ima kdo kaksne izkusnje z multi split klimami?
Za en projekt (majhna kvadratura, 4 prostori), sem si ogledoval sistem s 4 notranjimi enotami in eno zunanjo. Kljub temu, da sem izbral najmanj mocne notranje enote, me pride sistem (Mitsubishi, Toshiba) malenkost cez 4k€. Za ta denar se dobi 4 konkretne single splite.
Je kaksen proizvajalec s poceni 4x multisplit?
««
84 / 119
»»