» »

Katera klima

Katera klima

««
80 / 120
»»

MK99 ::

Pozdravljeni!

Za stanovanje v Lj iscem novo klimo. Prej sem imel Panasonic, po cca 10 letih je cas za nadgradnjo.
Gre za 3 sobno stanovanje, 75m2, zaradi razporeditve je klima v predsobi in piha direktno v kuhinjo (ki je na zahodni strani), ter delno v dnevno. Nujno je tako 3.5kW. Rad bi tudi opcijo gretja (bolj za dodatek kot primarna funkcija), ter wifi nadzor. Dokaj pomembno mi je tudi tiho notranje delovanje, ni pa deal breaker. Razni filtri, ionizatorji in ostali "bomboncki" me ne zanimajo. Naj omenim, da se je/bo klima uporabljala bolj malo, lani npr. dvomim da je delovala 14 dni v celem letu. Vseeno bi rad kupil nekaj kar je OK, ne neka najcenejša zadeva. Na vikendu in v sluzbi imam drugace Mitsubishi napravi, ki sta zaenkrat ok.
Še podvprašanje: Daikin in Samsung naprave so ok?

bbobst ::

radmannsdorf je izjavil:

Če koga zanimajo podatki moje C&H.

Kako glasna je ta klima v praksi?
Ali se teh minimalnih 24dB ponoči v tišini sliši?

radmannsdorf ::

Seveda se sliši, saj je 24dB, ne nič. :)
Mene nič ne moti, ker je itak inverter, skoraj nikoli ne laufa na polno. Se pa seveda sliši, tako kot se je prej ventilator slišal ko še nisem imel klime.

6151 ::

Sem se po testu prenosne odločil da to ni zame, in bom kupil kar split sistem, pa ga imel še za ogrevanje pozimi.
Zahteve:
Gretje skozi celotno sezono (primarna uporaba) in hlajenje 20m2 mansardne sobe južne lege. (verjetno najbolje da se zunanja enota montira na južno stran?)
"Dober" izkoristek pozimi pri ljubljanskih temperaturah (Pri najhujšem mrazu, kot je bilo tistih -15--20letos se bo sicer grelo na olje)
~800€ z montažo, zaželjeno na obroke
Price/Perf - Če večji izkoristek upraviči (se povrne) večjo ceno klime, z veseljem plačam več.

Za gretje bo v uporabi vsaj 2 celotni sezoni, morda 3. Nato se bo uporabljala izključno za gretje v prehodnem obdobju in hlajenje ter poleti.

Kaj priporočate?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

MH0 ::

A obstaja klima z manjšimi notranjimi enotami? Da bi po kvadraturi pokrivala približno 12+12+24+24 ali 12+12+48?

morosito ::

MK99 je izjavil:

Pozdravljeni!

Za stanovanje v Lj iscem novo klimo. Prej sem imel Panasonic, po cca 10 letih je cas za nadgradnjo.
Gre za 3 sobno stanovanje, 75m2, zaradi razporeditve je klima v predsobi in piha direktno v kuhinjo (ki je na zahodni strani), ter delno v dnevno. Nujno je tako 3.5kW. Rad bi tudi opcijo gretja (bolj za dodatek kot primarna funkcija), ter wifi nadzor. Dokaj pomembno mi je tudi tiho notranje delovanje, ni pa deal breaker. Razni filtri, ionizatorji in ostali "bomboncki" me ne zanimajo. Naj omenim, da se je/bo klima uporabljala bolj malo, lani npr. dvomim da je delovala 14 dni v celem letu. Vseeno bi rad kupil nekaj kar je OK, ne neka najcenejša zadeva. Na vikendu in v sluzbi imam drugace Mitsubishi napravi, ki sta zaenkrat ok.
Še podvprašanje: Daikin in Samsung naprave so ok?


Tudi jaz sem imel panasonic...in sem kupil zdaj mitsubishi tista ki ima gretje, hlajenje a+++
MITSUBISHI DELUXE MUZ-MSZ-FH35VE
Imam jo zdaj 1 mesec non stop prizgano za hlajenje, na auto (cca 25 stopinj).
Ce se mi je poloznica povecala za 13€. Nikoli jo ne ugasam (prezracevanje, ciscenje zraka, hlajenje, res spica).
Hladim in grejem cca 120m2 openspace s posevni stropi od 2.5m do 3.7m visine.

Tr0n ::

Katera pa ima najbolj tiho zunanjo enoto?

Gre bolj zato, ker je blok in ne more ravno ruzit sosedom. :)

morosito ::

Glej zunanji enote tako: ce kupujes deluxe klime, poraba a+++ gretje/hlqjenje...so klime narejene da delajo na auto (ker vsako klimo ce bos ti nabil vse na maximum in stelal vse manual za pihanje ti bo zunqnja enota delal na najvecjo glasnost).
Moja zunanja enota ko imam klimo revimo hlajenje auto, zunanje enote sploh jo ne slisim, cim dam rocno hitrost pihanja na 5 se malenkost slisi ampak v mejah normalnosti.

Tr0n ::

Auto samo pomeni, da poskusa temepraturo, ki mu nastavis, drzat. Ce nastavis na 18c ti bo glasno delal tudi na auto. :)

Mene bolj zanima, da je zunanja enota tiha ves cas oz. karseda tiha in katere klime so znane po tem, da imajo tiho zunanjo enoto.

user-pass ::

morosito je izjavil:

MK99 je izjavil:

Pozdravljeni!

Za stanovanje v Lj iscem novo klimo. Prej sem imel Panasonic, po cca 10 letih je cas za nadgradnjo.
Gre za 3 sobno stanovanje, 75m2, zaradi razporeditve je klima v predsobi in piha direktno v kuhinjo (ki je na zahodni strani), ter delno v dnevno. Nujno je tako 3.5kW. Rad bi tudi opcijo gretja (bolj za dodatek kot primarna funkcija), ter wifi nadzor. Dokaj pomembno mi je tudi tiho notranje delovanje, ni pa deal breaker. Razni filtri, ionizatorji in ostali "bomboncki" me ne zanimajo. Naj omenim, da se je/bo klima uporabljala bolj malo, lani npr. dvomim da je delovala 14 dni v celem letu. Vseeno bi rad kupil nekaj kar je OK, ne neka najcenejša zadeva. Na vikendu in v sluzbi imam drugace Mitsubishi napravi, ki sta zaenkrat ok.
Še podvprašanje: Daikin in Samsung naprave so ok?


Tudi jaz sem imel panasonic...in sem kupil zdaj mitsubishi tista ki ima gretje, hlajenje a+++
MITSUBISHI DELUXE MUZ-MSZ-FH35VE
Imam jo zdaj 1 mesec non stop prizgano za hlajenje, na auto (cca 25 stopinj).
Ce se mi je poloznica povecala za 13€. Nikoli jo ne ugasam (prezracevanje, ciscenje zraka, hlajenje, res spica).
Hladim in grejem cca 120m2 openspace s posevni stropi od 2.5m do 3.7m visine.


Uporabna informacija! Sem jo ravnokar narocil.

cebelar123 ::

Tr0n je izjavil:

Auto samo pomeni, da poskusa temepraturo, ki mu nastavis, drzat. Ce nastavis na 18c ti bo glasno delal tudi na auto. :)

Mene bolj zanima, da je zunanja enota tiha ves cas oz. karseda tiha in katere klime so znane po tem, da imajo tiho zunanjo enoto.


Jaz imam MITSUBISHI DELUXE MUZ-MSZ-FH35VE zunanjo enoto na zunanji strani balkona in ko jo je mojster prvič prižgal me je nasral, da ne dela pa sem stal 1m stran. Ko sem prišel čisto blizu sem jo pa komaj slišal. Toliko o tem koliko je glasna.

NejcSSD ::

Ko enkrat vzpostavi temperaturo in jo samo še vzdržuje je povsod kul. Če pa misliš prižigat in ugašat vsake 2 uri potem pa jo boš slišal na začetku. Sicer pa ni sploh temu inverterska klima namenjena.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

freesty ::

Ma kdo kak predlog za klimo do 600eur z montazo? Gre pa za 40m2 stanovanje.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

freesty ::

Prvic slisim za te znamke. Imas kaksen argument zakaj ti dve?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

BladE_ ::

Tudi mene zanima, ker za ~150EUR več(+wifi modul) dobim Mitsubishi DM35VA. Verjetno bom to tudi vzel.
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

dc10 ::

Če je kdo v dvomih glede teh xxx klim, doma imam že več kot 10 let eno čisto poceni klimo kupljeno v Sparu, ni še niti inverter in svoje delo odlično še vedno opravi tistih 14-20 dni poleti, ko je potrebno, da nas malo ohladi in se res ne splača ne vem kakšen denar investirati v to, razen če res mora non stop delovati in mogoče tudi ogrevati v prehodnem obdobju..
lp

radmannsdorf ::

freesty je izjavil:

Prvic slisim za te znamke. Imas kaksen argument zakaj ti dve?

mal si preberi to temo, pa boš marsikaj izvedel. :)

darkolord ::

BladE_ je izjavil:

Tudi mene zanima, ker za ~150EUR več(+wifi modul) dobim Mitsubishi DM35VA. Verjetno bom to tudi vzel.
Ker je C&H boljša v praktično vseh karakteristikah - in ne samo na papirju.

Če želiš višji razred, potem je to nekaj drugega, ampak v nižjem razredu pa IMO nima smisla kupovati Mitsubishija, ker dobiš manj za višjo ceno.

mat xxl ::

Kako prvič slišite za Sinclair, eni prvih so domače računalnike delali Spectrum, ...... ja res je, samo mal heca .....

nsa_ag3nt ::

Danes videl merkur katalog https://katalogi.merkur.si/vsebine/2018... v ponudbi imajo gree bora z R32 za 650 eur z montažo.
https://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlaj...


c10
Samo 14-20 dni poleti ??
Jaz sem jo vklopil ta teden, smo šele v maju.

Vlaga zunaj je te dni neznosna (beri visoka), sonce pripeka.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

BlackDeath ::

Ok, dosti mi je tega savnanja, rabim klimo.

Spodaj je skica stanovanja. S je spalnica, B(alkon), D(nevna), K(uhinja). Hodnika in kopalnice nisem risal, že to je sila štorasto narisano. Rdeč pravokotnik predstavlja prostor kjer bo montirana klima. Celotno stanovanje ima okoli 50 kvadratov.

Moja vprašanja:
- kako močno klimo se priporoča za tak prostor? 3,5kW?
- katero klimo izbrat? Nagibam se k Daikin/Mitsubishi/Panasonic/ - budget je 1000EUR z montažo vred.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Danes videl merkur katalog https://katalogi.merkur.si/vsebine/2018... v ponudbi imajo gree bora z R32 za 650 eur z montažo.
https://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlaj...
Tale Gree je boljša in cenejša ...

rs1975 ::

Tudi sam razmišljam o klimi za hlajenje (in ogrevanje v prehodnem obdobju) mansardne etaže, 75 m2, verjetno torej cca. 3,5kW,

Kupil bi nekaj zanesljivega, vendar brez kakšnih ultra dodatnih bonbončkov, glavno da opravlja svoje primarno delo (hlajenje). Kaj se najbolj splača vzeti tam do 800 EUR?

energetik ::

BlackDeath je izjavil:

Ok, dosti mi je tega savnanja, rabim klimo.

Spodaj je skica stanovanja. S je spalnica, B(alkon), D(nevna), K(uhinja). Hodnika in kopalnice nisem risal, že to je sila štorasto narisano. Rdeč pravokotnik predstavlja prostor kjer bo montirana klima. Celotno stanovanje ima okoli 50 kvadratov.

Moja vprašanja:
- kako močno klimo se priporoča za tak prostor? 3,5kW?
- katero klimo izbrat? Nagibam se k Daikin/Mitsubishi/Panasonic/ - budget je 1000EUR z montažo vred.

Na tvojem mestu bi dal klimo na vogal med dnevno in balkonom, tako da piha še proti kuhinji. Zunanjo enoto enostavno montiraš na balkonu, povezava je tako enostavna in kratka.
Moč je odvisna od mnogo dejavnikov. Tudi najšvohnejša bo izjemno povečala udobje že zaradi razvlaževanja. Potem je pa samo odvisno, kako zabetonirano hočeš imeti nastavljeno temperaturo (npr. med kuhanjem, obiski), ali imaš zunanja senčila, izolirano fasado, orientacija stanovanja itd.

NejcSSD ::

Živjo še mene zanima nasvet pri razporeditvi 2. klime (ORANŽNA barva).



Tisto, ki pokriva prostor ZELENE barve že imam, 2.5 kw ,

Zdaj bi pa montiral še 3,5kw za ostale prostore.
Bi bilo dovolj ? Bi jo postavili kam drugam?

Mansarda, lesena okna, srednje izolirana hiša, na sončni strani
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

psychoshorty ::

Pozdravljeni,

prosil bi za mnenje te klime napram ze omenjenemu Greeju

Zgodovina sprememb…

rs1975 ::

rs1975 je izjavil:

Tudi sam razmišljam o klimi za hlajenje (in ogrevanje v prehodnem obdobju) mansardne etaže, 75 m2, verjetno torej cca. 3,5kW,

Kupil bi nekaj zanesljivega, vendar brez kakšnih ultra dodatnih bonbončkov, glavno da opravlja svoje primarno delo (hlajenje). Kaj se najbolj splača vzeti tam do 800 EUR?


Dopolnjujem vprašanje. Se za ta denar in moje potrebe dobi kaj boljšega?
https://www.harveynorman.si/klimatska-n...

BlackDeath ::

energetik je izjavil:

Na tvojem mestu bi dal klimo na vogal med dnevno in balkonom, tako da piha še proti kuhinji. Zunanjo enoto enostavno montiraš na balkonu, povezava je tako enostavna in kratka.
Moč je odvisna od mnogo dejavnikov. Tudi najšvohnejša bo izjemno povečala udobje že zaradi razvlaževanja. Potem je pa samo odvisno, kako zabetonirano hočeš imeti nastavljeno temperaturo (npr. med kuhanjem, obiski), ali imaš zunanja senčila, izolirano fasado, orientacija stanovanja itd.


Hvala, tudi jaz menim, da bi bilo to boljše ampak na tistem delu je dosti zastekljenega in ne bo šlo oziroma bi morala biti klima montirana tako, da bi pihala direkt v kuhihnjo. Tudi ne bi bilo napačno ampak v dnevnem prostoru sem večino dneva in tam je izvor temperature (TV, računalnik, dva monitorja), kar tudi duši celo stanovanje. Tam je tudi že pripravljeno za montiranje klime.

Nisem dead-set na eno temperaturo, jaz samo rabim, da je znosno v stanovanju. Je pa stanovanje na vzhodni strani tako, da ne pribija sonce direkt notri.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

3,5kW bo povsem OK za dobro počutje, tudi 2,5kW bi verjetno že bila. Moraš vedeti, da ogromno k ugodju prinese razvlažen zrak.

Če bi pa želel konstatnih npr. 23° pri vseh možnih pogojih (npr. obisk 10 folka v vročinskem valu, hkrati pečenje v pečici, TV itd), potem bi potreboval močnejšo.

BladE_ ::

darkolord je izjavil:

BladE_ je izjavil:

Tudi mene zanima, ker za ~150EUR več(+wifi modul) dobim Mitsubishi DM35VA. Verjetno bom to tudi vzel.
Ker je C&H boljša v praktično vseh karakteristikah - in ne samo na papirju.

Če želiš višji razred, potem je to nekaj drugega, ampak v nižjem razredu pa IMO nima smisla kupovati Mitsubishija, ker dobiš manj za višjo ceno.



No pa gremo ponovno... Cooper&Hunter Alpha CH-S12FTXE WiFi(599EUR) in Mitsubishi DM35VA(729EUR + Wifi 55EUR). Razlika 185EUR.

Pri C&H so podatki na papirju definitivno boljši + WiFi vgrajen, nižja cena, 5 let garancije. Micka pa je nekako preverjena varianta in mi jo je poleg Dalkina(dražjega) priporočil tudi monter. Temo sem prebral za celo leto nazaj in dejansko tisti, ki imajo Micko nimajo slabih izkušenj(mogoče 2-3), za "no name" variante pa se najde več primerov slabih izkušenj. Mi bo žal, da ne dodam 185EUR? Gledam na dolgi rok, vsaj 10let, bo zdržala brez dodatnih stroškov? Primarna funkcija bo hlajenje in mogoče nekaj gretja pred in po sezoni kurjenja. Zakaj C&H? Res ponuja več ampak, da ni zgolj "rekla kazala"?
Akcija - Reakcija

BorutK-73 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Jaz sem jo vklopil ta teden, smo šele v maju.

Vlaga zunaj je te dni neznosna (beri visoka), sonce pripeka.

Nisi edini, problem je visoka vlaga, 75% ko kar naprej dežuje.

radmannsdorf ::

Tudi jaz jo že laufam te dni. Trenutno sicer ne, ampak matr ni mi žal za klimo! :)

JamesQ ::

Lepo pozdravljeni

Pišem vam, saj potrebujem nasvet okoli izbire klime ter postavitve le-te v mojem stanovanju.

Stanovanje se nahaja v tretjem nadstropju štirinadstropnega bloka, orientacija je severovzhod/jugozahod. Lani smo prenovili fasado ter streho bloka in je sedaj blok izoliran z 15cm sivega stiroporja ter streha s 50cm izolacije (stara+ nova+ nova hidroizolacija). Balkon smo dali pozidati s siporeksom do enega metra, nad siporeksom pa so štiri okna, in je tako balkon zaprt. Balkonska okna so opremljena tudi z zunanjimi žaluzijami (krpankami). Vsa okna v stanovanju imajo dvojno zasteklitev.

Površina stanovanje je 68m^2 buto/65m^2 neto (brez notranje opreme, balkon ni upoštevan), višina stopa je 2.5m. Balkonska površina je ~6m^2 in ni predvidena za klimatiziranje.

Tloris stanovanja si lahko pogledate na spodnji sliki.

 Tloris Stanovanja

Tloris Stanovanja



Sonce zjutraj sije direktno v spalnico ter otroško sobo od sončnega vzhoda do nekje 11. ure. Popoldan sije sonce direktno v balkon/dnevno sobo od 14. ure do 18.ure.

Zunanja enota mora biti stacionirana na notranji strani balkona. Eden od razlogov je, da so nam pri obnovi fasade potegnili elektriko ter namestili cev za odtok kondenza. Drugi razlog pa je, da smo na sestankih izglasovali, da zunanje enote klime naj nebi bile zunaj balkona oz. na zunanjih stenah (izgled bloka po obnovitvi fasade).

Nekaj literature sem že prebral na temo izbire klime ter njih postavitve v stanovanju. Ker predvidevam, da bo notranja enota klime nameščena v dnevni sobi (kot je nakazano na sliki), ter na lokacije stanovanja ter izoliranost bloka, predvidevam, da bi klima z 3.5kW hladilne moči zadostovala za hlajenje dnevne sobe s kuhinjo ter spalnico in otroško sobo, preko hodnika.

Mi lepo prosim svetujete kako boljšo postavitev notranje enote klime?

Na forumih sem prebral, da ne moreš zgrešiti z izborom Gree oz. Mitsubishi klimatske naprave.

Ker iščem tišjo notranjo enoto klime, se najbolj zanimam za Mitsubishi MZU/MSZ-AP35VG z montažo.

Gledal sem tudi Gree Hansol GWH12TB-S3DNA2D z montažo. Čeprav je 5 letna garancija zelo mikavna, me je je najbolj zmotil podatek o glasnosti notranje enote klime.

Se morda motim glede glasnosti notranje enote klime?

Lepo prosim, mi svetujete glede izbire klimatske naprave? Lepo prosim za konstruktivne odgovore.

Najlepša hvala za vašo pomoč! (=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JamesQ ()

Okapi ::

Jaz bi notranjo enoto dal na hodnik, nad vhodna vrata. 3,5 kW bo dovolj. Na hodniku te bo sicer malo zazeblo (bo kakšno stopinjo hladnejši od ostalih sob), vse drugo bo pa ohlajeno na željeno temperaturo.

Govorim iz izkušenj dveh stanovanj, mojega in od mame. Obe sta večji, 80 m2, in spodobno izolirani, klima (nek osnovni Panasonicov model) ima 3,5 kW, notranja enota je v obeh na hodniku, sobe so vse primerno ohlajene. Pravzaprav govorim iz izkušenj treh stanovanj, ker sem se za montažo na hodniku odločil zaradi soseda, ki ima tudi tako postavljeno klimo.

Montaža na hodniku je sicer malo dražja, ker je treba eno steno več prebijati, in par metrov daljše cevi napeljati. Odtok iz notranje enote je malo bolj kompliciran, ker mora biti po vsej dolžini naklon (in gospa mogoče ne bo hotela gledati poševno speljane cevi v dnevni sobi), in je pri nas v obeh primerih speljan v kopalnico oziroma stranišče. V tvojem primeru bi morda zaradi tega bilo bolje notranjo enoto postaviti nad vrata od kopalnice, odtok speljati v kopalnico, zunanjo enoto pa prestaviti na drugo stran balkona.

Problem s tvojo predlagano postavitvijo je, da bi bilo skoraj sigurno v dnevni sobi prehladno, če bi hotel dovolj dobro hladiti spalnico in otroško sobo. Poleg tega je notranja enota v dnevni sobi precej bolj moteča, kot na hodniku, tako zaradi glasnosti kot zaradi pihanja (in estetskega vidika, če ti to kaj pomeni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

JamesQ ::

Živjo

@Okapi, hvala za res koristne napotke. (=

Nažalost je lokacija zunanje enote klime fiksirana. Lokacija notranje enote klime na hodniku bi bila po mojem mnenju najoptimalnejša na steni med vrati kopalnice in spalnice. Odvod kondenza notranje enote klime bi lahko speljali v wc kotliček (razlog je čudna razporeditev odtokov v kopalnici). Nad vhodnimi vrati v stanovanje, po mojem mnenju, ni najboljša lokacija, saj bi potem bile cevi razpeljane po denvni sobi. In ja, to bi precej vznemirilo gospo. (=

Še beseda glede garancije, koliko je sploh priporočljiva doba? Katerega ponudnika oz. izvajalca montaže mi priporočate? Pri nekaterih vidim, da nudijo triletno garancijo na Mitsubishi klime, spet drugi dvoletno. Najbolj sem opazil ponudbe Klima123, Ream, LMT ter Vitanest. Opazil sem tudi ponudbo Harvey Norman.

Čeprav se mi najbolj dopade Mitsubishi MZU/MSZ-AP35VG, ki je povsem nov model za 2018, me zanima še kak dodaten alternativen predlog. Razen tihega delovanja in 3.5kW moči hlajenja (gretja?) niti nimam drugih zahtev.

Lepo prosim za kak nasvet še glede izbire klime terponudnika oz. izvajalca.

Najlepša hvala za pomoč! (=

Vanadium ::

Pozdravljeni.

Tudi sam malo študiram glede nabave klime. Zanima me ali si mogoče kdo lasti Samsung wind-free klimo in malo pove kako se obnese.

l.p.

rs1975 ::

Nobenega komentarja na Klimo SINCLAIR ASH-13BIF2? Se da cca. 750-800 EUR dobi kaj boljšega?

nsa_ag3nt ::

Okapi
Jaz bi notranjo enoto dal na hodnik, nad vhodna vrata. 3,5 kW bo dovolj. Na hodniku te bo sicer malo zazeblo (bo kakšno stopinjo hladnejši od ostalih sob), vse drugo bo pa ohlajeno na željeno temperaturo.
Če bodo vrata odprta.

Druga opcija je split model, 1 zunanja in 2 notranji enoti - ena v dnevni sobi/kuhinji in druga nekje blizu kopalnice, da lahko spelješ kondenz na kratko.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Blisk ::

bbobst je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Če koga zanimajo podatki moje C&H.

Kako glasna je ta klima v praksi?
Ali se teh minimalnih 24dB ponoči v tišini sliši?

jaz imam identično klimo edino kar me moti, ko nastavim na 23 oC mi segreje na 25 oC ko dam na 22 oC mi segreje na 22 oC.
Vmes je ne morem nastaviti ker pozimi je 25 preveč 22 mi je premalo

darkolord ::

Blisk, tudi če uporabljaš i-feel?

Zeecho ::

rs1975 je izjavil:

Nobenega komentarja na Klimo SINCLAIR ASH-13BIF2? Se da cca. 750-800 EUR dobi kaj boljšega?

Sinclair je super za svoj denar, če nimaš predsodkov do "po češko" izdelave (dobesedno in ne mislim nic slabega). Smo prve montiral že nekaj let nazaj in nimam komentarjev. Za mal več dnarja pa itak veš da dobiš "micko".

------
moja stran: https://www.klimanaprave.si

freesty ::

nsa_ag3nt je izjavil:


freesty
https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...
https://www.harveynorman.si/klimatska-n...


Sem se odlocil, da bom tole CH narocil.

Me pa zanima kako je z montazo? Hitro dokasirajo?

2. nastropje, malo vec kot 4 metre visine, ter mel bi sredi stanovanja, torej more prebit fasado in potem spelat pod stropom in prebit se en tanjsi zid. Ter kako je z elektriko? Moram jaz imeti nacrt kje gre elektrika ali on to sam poisce s primernim orodjem?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Okapi ::

Upoštevaj tudi odtok za kondenz iz notranje enote. Cev mora imeti po vsej dolžini padec, najmanj nekih 5-10 cm na meter, se mi zdi. Se pravi, ne more iti skupaj s cevmi za plin. Elektriko priključiš na eni od doz, ne iščeš žice v zidu.;)

6151 ::

Za vsak meter napeljave (po 4 metrih) boš doplačal 20€, prav tako za dodaten preboj stene. Žice ne bodo iskali, moraš imeti narejeno vtičnico ob klimi. Pridejo pa v roku enega tedna po plačilu.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

billy ::

Dovolj je 1cm na meter padca

freesty ::

Tako, da morem najprej stromarja poiskat, da bo vticnico zmontiral? Pod stropom je ravno ni :D
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

BorutK-73 ::

Iščem monterja klime za preboj betonske plate (fi 70mm) v okolici Celja. Ni samo preboj, je še treba bakrene cevi "zapigat" za 180 stopinj, kar si sam ne upam. Rabim pa za to ker sedaj je zunanja enota na podstrešju in bi jo rad prestavil na balkon ampak je cev prekratka, zato preboj plate. Imam pa Zibro klimo z hitrimi spojkami.

Okapi ::

freesty je izjavil:

Tako, da morem najprej stromarja poiskat, da bo vticnico zmontiral? Pod stropom je ravno ni :D
Poglej po stropu, če vidiš kakšen okrogel pokrovček, se spodaj skriva mesto, kamor lahko priključiš klimo (ali luč, ali karkoli drugega pač). Sicer pa pač električni kabel spelješ do najbližje vtičnice.

BlackDeath ::

Prosim še za malo pomoči. Zgoraj že ugotovili, da bi imel 3,5kW klimo, sedaj je vprašanje, katero? Ker sem plebejc iščem klimo, ki jo lahko vzamem na obroke in to mi zaenkrat ponuja Harvey Norman ampak ali je pametno vzeti pri njih klimo z montažo? Ima kdo kakšne izkušnje z njihovimi monterji?


Ožji izbor zaenkrat te tri:

SAMSUNG AR12NXWSAURNEU
https://www.harveynorman.si/klimatska-n...

SAMSUNG AR12NXWXCWKNEU
https://www.harveynorman.si/klimatska-n...

MITSUBISHI MSZ-AP35VG
https://www.harveynorman.si/klimatska-n...

Zadnji dve imata skoraj isto ceno, z raziko, da ima Mitsubishi boljši učinek hlajenja in je razreda A+++.

Me pa zanima, če je mogoče tudi prva klima, ki je 200€ cenejša tudi dobra izbra?
««
80 / 120
»»