» »

Katera klima

Katera klima

««
79 / 120
»»

panterxxx ::

razlika med Cooper&Hunter ALPHA CHS12FTX in Cooper&Hunter Alpha S12FTXQ ?

Šmorn ::

A te izvedbe klime delujejo: http://www.clima-artel.it/? Iz objektivnih razlogov ne morem namestiti običajne klime, prenosne pa ne bi kupoval.

darkolord ::

Seveda delujejo.

Slabše so edino v tem, da so pri tleh, hladen zrak se pa spušča. Tako morajo bolj močno pihati kot stenske/stropne, da zrak prepotuje enako razdaljo po prostoru.

billy ::

Saj če laufa 24/7 potem ni take sile, problem je če se želi vroč prostor hitro ohladiti.

franci0 ::

darkolord je izjavil:

Jaz bi zadnjo, je praktično enaka kot Gree Lomo.

Vox je manj učinkovit, poleg tega ima tudi 3 namesto 5 let garancije. Proizvajalec je precej bolj čingčong kot Gree.


Darko nekje sem zasledil ta komentar na klimo, ki jo predlagaš (Cooper&Hunter Alpha CH-S12FTXE WiFi) . Bo to držalo in kako se to v praksi opazi, če sploh? Vprašam tebe ker vidim da si majstor za klime :)

" Cooper&Hunter Alpha CH-S12FTXE je oskubljen Gree, brez ETEX ventila, brez grelnih kablov, z navadnimi motorji ventilatorjev in brez kondenčnega pokrova ventilov. Najcenejša in najbolj osnovna klimatska naprava iz proizvodnje Gree"

radmannsdorf ::

Če koga zanimajo podatki moje C&H.

Master_Yoda ::

Ima kdo kaksne izkusnje z MAXA klimami ? So OK ?

franci0 ::

radmannsdorf je izjavil:

Če koga zanimajo podatki moje C&H.


Nam lahko poveš malo več prosim poveš kako si zadovoljen s klimo in kakšno kvadraturo ogrevaš / hladiš ?

billy ::

Brez zamere, samo kako to, da gledate te "no-name" firme, ko pa imate Daikin/Mitsubishi?

darkolord ::

Čisto enostavno - ker moraš za primerljivo Daikin/Mitsubishi odšteti skoraj 2x toliko.

radmannsdorf ::

Jaz sem se odločil za kul ceno(z montažo), dobre specifikacije, wifi vgrajen, predvsem pa 5 letna garancija.

BorutK-73 ::

6151 je izjavil:

In pa ja, meni je že sedaj prevroče pa imam v sobi 24°, tako da bom v naslednjih 2 mescih zgorel, če ne dobim prenosne. ;)

Kupuješ prenosno klimo? Imho dodaj še malo več za "pravo klimo".

billy ::

darkolord je izjavil:

Čisto enostavno - ker moraš za primerljivo Daikin/Mitsubishi odšteti skoraj 2x toliko.


Pa so res primerljivi, ali samo "primerljivi"?

energetik ::

Kaj misliš, da so pri Daikinu/Micki čarovniki, da bojo bistveno (x2, x3) izboljšali EER pri istem hladilnem plinu in velikosti izmenjevalnikov? Bistvene razlike pri porabi za enak učinek ne bo.
Edino kar je, so lahko bolj kvalitetni sestavni deli ki lahko pomenijo daljšo življenjsko dobo. Ampak za 2x višjo ceno kot nizkocenovniki je to bolj igra na srečo. Ti bo Daikin res zdržal 2x dlje kot nek Kitajc?

darkolord ::

Kompresor pri zgoraj večkrat omenjenemu kitajcu je iz tovarne "Zhuhai Gree Daikin Device Co.", ki je joint-venture med Gree in Daikin.

Orodja za ohišja, ventilatorje, toplotne izmenjevalnike in ostale zadeve dela "Zhuhai Gree Daikin Precision Mold Co.".

Ni to čisto neka leva firma, ampak največji proizvajalec na svetu.

Poleg tega ima 5 let garancije, rezervni kosi so lahko dobavljivi (glede na to, da je precej univerzalnih).

Če je montaža narejena v redu, bo crkilo kaj? Kompresorji delajo zelo dolgo, sploh inverterski, ker se ne non-stop zaganjajo na polno. Če že kaj, bo crknila elektronika, ki je pa tudi pri japoncih in korejcih večinoma Made in China. S tem da bo nadomestni del pri slednjih tudi dražji.

Tukaj sicer nihče ne trdi, da so kitajci boljši od brand-name japoncev. Ampak predvsem v nižjem cenovnem razredu boš pri kitajcu za isto ali nižjo ceno dobil občutno več.

Tako kot lahko za isto ceno dobiš polno opremljeno Kio ali pa Volkswagna brez klime. Če imaš pa za avto 50 jurjev, verjetno Kia ne bo ravno prva izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

billy ::

energetik je izjavil:

Kaj misliš, da so pri Daikinu/Micki čarovniki, da bojo bistveno (x2, x3) izboljšali EER pri istem hladilnem plinu in velikosti izmenjevalnikov? Bistvene razlike pri porabi za enak učinek ne bo.
Edino kar je, so lahko bolj kvalitetni sestavni deli ki lahko pomenijo daljšo življenjsko dobo. Ampak za 2x višjo ceno kot nizkocenovniki je to bolj igra na srečo. Ti bo Daikin res zdržal 2x dlje kot nek Kitajc?


Ne vem, sprašujem. ampak recimo novi micka modeli promovirajo SEER celo več od 10, kar še nisem videl pri nobeni klimi, še moj lanski model, FH, ima "samo" SEER 9.5 .. torej neka razlika mora bit glede na modele, kaj šele proizvajalce?

energetik ::

Lej reklamirajo lahko kakršenoli SEER, v realnosti bodo razlike minimalne. Sploh če greš gledat absolutne zneske porabe v € in si potem preračunaš ROI dražje naprave...
Precej večja bo razlika glede na samo mesto montaže (severna/južna fasada, sonce/senca itd).

Master_Yoda ::

Mi smo morali letos po 10 letih menjati klimo, ker je na zunanji enoti ventil za plin fuc ( videlo se je da nekaj odstopa ), ter bi drugace morali sedaj vsako leto plin dodajati, pa se vprasanje ce bi zdrzal za celo sezono. Rezervnega dela za to pa ni bilo oz. ni mogoce tega dela zamenjati.

billy ::

energetik je izjavil:

Lej reklamirajo lahko kakršenoli SEER, v realnosti bodo razlike minimalne. Sploh če greš gledat absolutne zneske porabe v € in si potem preračunaš ROI dražje naprave...
Precej večja bo razlika glede na samo mesto montaže (severna/južna fasada, sonce/senca itd).


Nekaj je še vseeno verjetno v kvaliteti izdelave in življenjski dobi?

energetik ::

Mogoče ja, mogoče ne. Če tega ne potrdijo z daljšo garancijo, je vse skupaj le igranje z verjetnostjo.

magha ::

Dajem moje skromno mnenje.
Mislim, da imam tole klimo:
https://www.emundia.si/klimatska-naprav...
Tukaj nekje sem lansko leto našel link.

Klime nikoli prej nisem imel, tako da mnenje vzemite z "rezervo".
Takrat naj bi bilo govora o unbranded C&H, ki je podznamka Gree.

Kot pri večini stvari, je treba specifikacije vzeti z rezervo.
Pri klimah pa to še malo bolj drži.

Za to klimo sem se odločil zaradi odličnih specifikacij glede na druge, bolj "brand" zadeve (Daikin/Fujitsu/Mitsubishi).

Zame "selling point" je bil, da za veliko nižjo ceno, deluje do -15C.

Praktična uporaba (ogrevanje):
Dela, ampak, da boste kaj privarčevali pod -10C, raje kupite kalorifer in ga zvežite s termostatom :D

Drugače pa, zadeva dela, wifi je uporaben,
ampak "čakam", da ga, kar naenkrat, ne bo podpirala določena verzija Androida :P.

Manjši moj laični predlog:
Če montaža ni problem (ni potrebno dvigal ali dolgih "lojtr", katere zelo veliko pripomorejo k ceni montaže),
potem bi priporočal, da kar nabavite eno izmed teh no name znamk in jo uporabljate.

Pri meni je bila montaža zahebana (beri: tudi draga), zato bi se danes vseeno raje odločil za 100€ dražjo "brand" klimo, z malo slabšimi specifikacijami na papirju.

billy ::

energetik je izjavil:

Mogoče ja, mogoče ne. Če tega ne potrdijo z daljšo garancijo, je vse skupaj le igranje z verjetnostjo.


Ma saj veš kako je to, garancije niče ne da rad, še Miele ne. Ker je to pač lepa možnost, da se dodano lupi stranko z kao "podaljšano garancijo".

Ampak jaz se bolj držim reka: nisem tako bogat, da bi kupoval poceni. Ko se gre o kakšnih gospodinjskih aparatih, klimah, avtomobilih, ipd.

energetik ::

Jaz pa obratno, dokler "znamke" navijajo cene tako v nebo brez razloga. Praksa pokaže, da ravno pri teh zadevah, ki si jih naštel, 2x večja cena ne pomeni 2x boljše/trajneše/uporabnejše zadeve. Velikokrat je vsaj trajnost povsem enaka. Torej vzamem zadevo tudi "no-name", samo da nudi vse kar rabim za najmanj denarja.

Več denarja dam le za zadeve kot so kakšni svedri, nastavki za šraufanje in podobno, kjer se dejansko močno in takoj pozna kvaliteta in kjer so poceni stvari res dejansko sranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

radmannsdorf ::

Odkar imam C&H klimo, Convoy svetilke, Liitokala polnilce in baterije in Xiaomi telefon, so kitajci moji najljubši majstri za tehniko. :)
Cin ci haooooo!!!!

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

Kaj priporočate za hlajenje stanovanja s skupno površino 82m^2?
Stanovanje je orientirano J/JZ, bivalni del kjer bo nameščena klima ima 43m^2 in steklene površine orientirane na J in JZ. Višina stropov je 2,7m. Cevi za klimo so iz stanovanja speljane cca 7m nižje v garažo pod objektom kjer je pripravljen prostor za zunanjo enoto. Celotna dolžina cevi pa je verjetno do 10m od stanovanja do mesta v garaži.

Želje glede klime so, da bo hladila bivalni del in tudi spalne prostore, kolikor bo to pač uspelo, timer, hlajenje, sušenje. Lahko tudi gretje, ki pa ni obvezno.

Dobrodošli tudi nasveti kje kupiti skupaj z montažo za območje LJ.

Gregor P ::

Morda vsem pride prav še podatek o izolaciji? Je dobra, slaba, je ni?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

energetik ::

Še bojl pomemben podatek pa je o kvadraturi tistih steklenih površin, št. oseb, koliko se kuha, gleda TV, PC in podobno.

SkIDiver ::

Stanovanje je novogradnja, izolacija je 18cm tankoslojna kontaktna fasada, okna so PVC troslojna z zunanjimi žaluzijami. Dve osebi, dnevno kuhanje z uporabo nape, ki ima specificiran pretok 730m^3/h na max moči, gleda se en 55" LED LCD TV v popoldanskem in večernem času, povprečno 0-3 ure dnevno (včasih nič, včasih kako uro, včasih 3...) in en prenosnik (tole je IMO zanemarljivo). Kvadratura steklenih površin je cca 15m^2, so pa praktično vse steklene površine deloma zasenčene s terasami. Sedaj recimo sonce posveti cca 1m v prostor od okvirja steklene stene.

PS: V planu so tudi otroci v naslednjih nekaj letih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

franci0 ::

franci0 je izjavil:

Zdravo majstori,


Ožji izbor:

- Samsung Maldives AR12MSFPEWQNEU 420EUR
- Vox IVA5 12WIE Wi-Fi 360EUR
- Gree Lomo GWH12QC-K3DNB6G 493EUR
- ALPHA CHS12FTXE-WIFI TXE 3,5 KW 398EUR



Mogoče ima kdo izkušnje kako je z glasnostjo teh klim?

Namreč za 500€ želim kupit nekaj čimtišjega (že hladilnik ma 39db pa me moti ko spim), ker kvadratura moejga 1 sobnega stanovanja ( 31m2) je res majhna.

BigWhale ::

Hlajenje mansarde. Dolg hodnik in na levi tri spalnice ena zraven druge vse z vrati v isti liniji. Na zacetku hodnika je odprto stopnisce z galerijo, na koncu hodnika pa delovni kabinet, pred njim se hodnik zoza. Vsega skupaj kakih 80 kvadratov. Eno stresno okno z zunanjim sencilom na juzni strani strehe.

Kako se hladi taksne prostore? Na hodnik in v vsako sobo notranjo enoto in eno gromozansko zunanjo enoto? Bi bilo dovolj hladiti samo hodnik? Koliko steje odprto stopnisce in galerija, a bo ves hladen zrak pobegnil v pritlicje? :)

Eni pravijo, da je dovolj, da hladim hodnik, drugi pravijo, da je treba vsako sobo posebaj hladiti.

nsa_ag3nt ::

Okvirne dimenzije hodnik in sob ?
Če bo klina montirana na hodnik bo slednji zagotovo hladen, sobe samo če bodo vrata stalno odprta (in bodo kljub temu malo manj hladne kot hodnik).


franci0
Samsung http://www.samsung.com/si/air-condition...
Raven hrupa (notranja enota, najvišja/najnižja, dBA)
42/21 dBA

Gree lomo ima minimalno hrupnost notranje enote definirano na 26 dB.

ALPHA CHS12FTXE 24 dB


Za Vox IVA5 podatka ne najdem.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Okapi ::

Pa par ventilatorčkov na ključna mesta, da bo hladen zrak s hodnika bolj temeljito šel v sobe. Pri meni je ena 3,5 kW klima na hodniku in brez problema hladi celo 80 m2 veliko stanovanje. Pri bratu enako. Ampak ni nobenega stopnišča, da bi hladen zrak uhajal.

Sicer pa poskusi z eno na hodniku, če ne boš zadovoljen, daš pa še eno v tisto sobo, ki je najbolj vroča.

nsa_ag3nt ::

Jaz bi dal eno za pokrivanje dnevne sobe/kuhinje, drugo za sobe.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

BigWhale ::

Sobe so vse po priblizno 20 kvadratov. Verjetno kak kvadrat manj. Hodnik je dolg okrog 12m in sirok na najsirsem delu ene 3 metre. Zadnji konec hodnika, ki je dolg kak meter in pol in se zakljuci v delovno sobo je pa sirok nekaj vec kot meter.

Najvecji problem bo verjetno tako al tako s hlajenjem te delovne sobe. Razmisljam, da bi v delovno sobo dal eno prenosno klimo nekam pod mizo in predrl zunanji zid in speljal vem zrak. Hodnik bi pa hladil z eno malenkost vecjo mocnejso klimo.

Okapi ::

Postaviš klimo na sredo, mogoče malo bolj proti ožjemu koncu. S prenosno pa počakaš, da boš videl rezultat ta prave.

fosil ::

BigWhale je izjavil:

Sobe so vse po priblizno 20 kvadratov. Verjetno kak kvadrat manj. Hodnik je dolg okrog 12m in sirok na najsirsem delu ene 3 metre. Zadnji konec hodnika, ki je dolg kak meter in pol in se zakljuci v delovno sobo je pa sirok nekaj vec kot meter.

Najvecji problem bo verjetno tako al tako s hlajenjem te delovne sobe. Razmisljam, da bi v delovno sobo dal eno prenosno klimo nekam pod mizo in predrl zunanji zid in speljal vem zrak. Hodnik bi pa hladil z eno malenkost vecjo mocnejso klimo.

S prediranjem zidu ne profitiraš nič, ker ves zrak, ki ga prenosna klime spiha ven, mora od zunaj spet priti nazaj noter, drugače bi pač noter nastal vakum ;)
Tako je!

6151 ::

BorutK-73 je izjavil:

6151 je izjavil:

In pa ja, meni je že sedaj prevroče pa imam v sobi 24°, tako da bom v naslednjih 2 mescih zgorel, če ne dobim prenosne. ;)

Kupuješ prenosno klimo? Imho dodaj še malo več za "pravo klimo".


Vem da je "taprava" najboljša izbira nasplošno vendar: Nadnajemniki ne pustijo vrtanja, čez "pravo poletje" sem pa na lokaciji z split klimo. Gre samo za to obdobje maj-konec junija, da ne bom spet imel 32° v sobi ko je zunaj 30°. Za nekaj mescov skupne lifetime uporabe tudi nima nobenega smisla. Iz teh razlogov tudi iščem rabljeno prenosno, da pridem skozi z čimmanjšimi stroški.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

BigWhale ::

fosil je izjavil:

S prediranjem zidu ne profitiraš nič, ker ves zrak, ki ga prenosna klime spiha ven, mora od zunaj spet priti nazaj noter, drugače bi pač noter nastal vakum ;)


Emm, vroc zrak, ki ga izpiha klima speljes ven? Tista zrak je vseeno bolj vroc od zraka, ki pride po kaksni drugi poti v hiso.

energetik ::

fosil je izjavil:

S prediranjem zidu ne profitiraš nič, ker ves zrak, ki ga prenosna klime spiha ven, mora od zunaj spet priti nazaj noter, drugače bi pač noter nastal vakum ;)
Ne bi spet o tem, je bilo že vse predebatirano in celo izmerjeno z moje strani. Jasno pride not zunanji zrak, ampak neto učinek je še vedno hlajenje z nazivno močjo.

BigWhale ::

Sej to je nekak logicno. Ce pride not zrak, ki je ogret na recimo 35 stopinj v najslabsem primeru, ven gre pa zrak ogret na 50+ je tukaj nekaj prostora za hlajenje. :)

Okapi ::

Lokalno ja, globalno ne;)

Malce off-topic, ampak a je kdo že računal, kako bi bila videti klima na vodno hlajenje? Voda iz vodovoda ima tam nekje okoli 15 stopinj, mogoče 20 poleti. In pri nas je voda zelo poceni, tako da bi mogoče vodno hlajenje bilo cenejše od električnega. Ali pa mogoče kakšna kombinacija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

easyrider3 ::

Kako je spet to mogoče da se je čez zimo pokvaril tisti izpisovalnik(display) ki kaže koliko je nastavljeno stopinj hlajenja in sicer sedaj prikazuje samo polovico številk. Klima je celo zimo ostala neprižgana in sedaj ko sem jo prvič prižgal se je pojavilo to. Res totalno sem nezadovoljen z to LG P12EN že od vsega začetka je notranja enota glasna,tudi če z izbiro hitrosti ventilatorja nastavim na avtomatsko pride njej to šele po dolgem času in začne hitreje pihati. Tudi zunajna enota je brenčeča in glasna proti starejši Mitshubishi klimi ki deluje še vedno u piko. Tudi bratranc ima isto klimo in tudi njemu isto brenči in glasno ropota po vrhu tega še ta zanimivost da jaz sem kupil klimo ko je bila v akciji za več kot 100 eur ceneje in sem še vedno dal za njo 620 EUR a bratranc je kupil pa pred koncem sezone in takrat je bila pa spet v akciji za dobrih 300EUR. Mater da to pove da je nekaj zjebano bilo z tem modelom klime da se je cena tako padla. NIKOLI več takega sranja ne kupim pa tako je bilo vse lepo napisanega kako ima vse take super stvari.

nsa_ag3nt ::

Če Je bila priklopljena v el. omrežje, potem so možen razlog kakšen daljni udar strele.


LG dela sploh kaj delujočega ? Sam se tej znamki izogibam an vseh področjih.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

OldSkul ::

Če si zadovoljen z Mitsubishi, me čudi, da si vzel LG. Jaz vem da bo druga enota spet Mitsubishi, precenjenost gor ali dol. Klima ki jo imam že ene 10 let, še vedno dela odlično. Edino kar bi morala imeti, je lažji dostop za čiščenje ventilatorja.

lp

fosil ::

BigWhale je izjavil:

Sej to je nekak logicno. Ce pride not zrak, ki je ogret na recimo 35 stopinj v najslabsem primeru, ven gre pa zrak ogret na 50+ je tukaj nekaj prostora za hlajenje. :)

Ja, ampak poanta je, da ne rabiš prebijat zidu, cev spelješ ven čez okno in bo isti efekt.
Tako je!

BigWhale ::

fosil je izjavil:

Ja, ampak poanta je, da ne rabiš prebijat zidu, cev spelješ ven čez okno in bo isti efekt.


Luknja v zidu ima bistveno manjso povrsino kot odprto okno in tudi cev je zaradi tega precej krajsa in ne bo toliko grela prostora, kot bi ga sicer. Raje vidim, da imam v spodnjem nadstropju na severni strani hise rahlo odprto okno skozi katero prihaja nov zrak v hiso, kot pa odprto okno v mansardi na juzni strani. :)

Inicijator ::

V pisarni imamo že dobra 2 tedna Mitsubishi MSZ v črni barvi nabavljeno preko Termo Shop-a in to je že naša druga Mitsubishi klima. Če jo primerjam z Gree-jevo ki jo imamo doma je precej bolj tiha in tudi prej ohladi prostor. Res pa je tudi. da je Gree stara že 5 let.

care20 ::

Tisti ki kupujete neke leve firme... A ni boljse doplacati se tistih 200e kar ni neki denar in imate mir? A je vredno za 300e vredno klimo placati se dodatnih 200e za montazo?isto kot bi kupil neki slab avto in v njega vlozil toliko denarja kot v nekega dobrega... Ko kupujes klimo kupi nekaj drazjega in bos mel mir saj klime so nakup tudi do 20 let

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

nsa_ag3nt ::

Gree ni leva firma.

Kakšen Vox recimo je.Ali Gorenje.


Inicijator
V kakšnem cenovnem razredu je bila prejšnja ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

morosito ::

Mitsubishi KIRIGAMINE STYLE LN MSZ-LN35VGW WI-FI notranja MSZ-LN35VGW in zunanja MUZ-LN35VG;
je dobra cena 999€?
je akcija v trgovskem centru mediaworld blizu benetke ... je pa gretje in hlajenje A+++. kolko se da dobit pri nas? ker bi jo jutri kupil
««
79 / 120
»»