» »

Areca HW RAID kartice ?

Areca HW RAID kartice ?

Brane2 ::

Kje bi jih dobil, če se da pri nas ?

Sem bral tanov izčrpen test HW RAIDov in pozelenel. Sedaj tudi uradno vem, kar sem že dolgo časa slutil- moj 3Ware je sranje. Doslej sem mislil, da sem ziher jaz kaj zašuštral a test precej podrobno potrjuje moje občutke: stvar je za RAID 0/1/10 še nekako, pri RAID 5 pa jo sesuje že softverski RAID, kar se mi zdi sramota za kartico, za katero sem plačal 130+ kSIT. Tu govorim o 7506-12, ki je še za PATA diske, vendar se testirani 8506 za SATA obnaša povsem enako, 9506, ki naj bi bil oh-in-sploh pa tudi ni kaj dosti boljši

Na testih briljira Areca, ki ima tudi precej soliden cache, cenovno pa je tudi tam nekje kot ta kurčevi 3Ware...


Poleg tega, kje bi dobil poceni in dobre SATA adapterje za PATA diske in ali ti delajo v praksi 100% O.K.- ali ih torej priključim na SATA RAID ?
On the journey of life, I chose the psycho path.
  • spremenil: Brane2 ()

MadMax ::

Abit Serillel je recimo ena taka zadevščna (če boš nabavljal, priporočam serijo 2 - okrogla nalepka s strani, čeprav naj bi serija 1 - št. 0 na nalepki - bila le nesposobna dela z optičnimi pogoni).
Podobno zadevo ima tudi Gigabyte, ne vem sicer če je v prosti prodaji, priložen pa je zraven nekaterih novejših plošč.
Jaz sem svoje Abite dobil ravno tu na S-T prek oglasov (eden me je stal 2kSIT, drugi pa bi lahko bil zastonj, vendar sem vseeno dal "prostovoljni prispevek" :)) ), Gigabyte mam pa enega, "vojni plen".
Kaj naj rečem.... Stvar deluje, celo na pekačih (Plextor 16x).
Redna trgovska cena za Abita pa mislim da je nekje 7kSIT. Poguglaj malo.

Koneckoncev si lahko ob priliki pogledaš naprimer Hitachijeve diske, enake kapacitete, le različnih priklopov, pa boš videl, da je cela elektronika skoraj identična, le da so vanjo stlačili še tale ITEjev čip (adapter).

Aja, glede na to, da prek adapterja celo odčitavanje temperature dela b.p., ne vidim razloga da jih ne bi uporabil.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ide raid 5 kontroler

Oddelek: Kaj kupiti
131295 (1115) Tarzan
»

Projekt: SCSI U320 RAID0

Oddelek: Strojna oprema
241379 (1193) TribesMan
»

Athlon 64 (Opteron) mashina za Pro/Engineer Wildfire

Oddelek: Kaj kupiti
221715 (1441) lopov
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413580 (9184) matrix2
»

Maticna dilema

Oddelek: Kaj kupiti
10876 (738) Matko

Več podobnih tem