» »

**Pomoč, potrebujem HITRO**

**Pomoč, potrebujem HITRO**

Dalmatinc ::

Poglejte težavo stoletja. Enmu sem šou pomagat zrihtat računalnik in se usmešu do konca. Formatiram mašine vsak mesecm svoje druge, pa še nisem naletel na nerešljiv problem...prsežem z tem sem se zajebaval 12h + 3,4 h pa mi ni jasno kaj je narobe.

Problem:
DVD/CD-ROM Pioner 114 mi zagonska zazna, naložim win 98 SE in usoposobim Voodoo-ja, Live Value zvočno (raj ne uprašite kaj dela sem mel z njo), no dela vse tko k more. Dokler mi ni treba ponono zagnat Winsov. kot to naredim mi javi da morm ponovno zagnat računalnik da se bo hardwerska oprema normalno namestila. Ok, resetiraš in spet ponovno.....v nesskončnost. In CD/DVD-ja ni v mojem računalniku, ni ne najde ga. V opravitelju naprav ima rdeč klicaj in sicer da je gonilnik pravilen ampak da mu težave povzroča težave nekakšen kontroler. Pa ti da pod lastnosti kotrolerja da če restiraš bo delal in dela, do ponovnega zagona ko mreš do deovanja ponovit proceduro. Kje je fora ?
Ajde>:D

Aja, platka je ABIT BE 2....na njej je pa c2 733 (66x11):D

Huey P ::

DVD ROM vtakni v drugi IDE kanal na plati.


..::DOOM III: The Legacy::..

Dalmatinc ::

Joj, a misliš da je samo to; al bi lahko bli tud drjaverjo za kontrolerje ? Kaj bi še lahko blo ? Strah me je da bom spet bebo izpadel !>:D

BigHugo ::

A je to mogoče Abit BH6 plata. Kateri procesor, ram, grafika, ... itd.
A imaš najnovejši BIOS plate?

Sodom ::

Kupi nov kompjuter...
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

zile ::

Zraven plate si mogu dobit CD z gonilniki za plato najbrž. Namesti gonilnike za chipset na motherboardu. V biosu mu ročno nastavi Irq za posamezne PCI in (če je možno) izklopi ACPi funkcijo. V knjigci za matično ploščo poglej kako se PCI sloti delijo IRQ-je, in glede na to prestavi kartice tako, da bo imela vsaka kartica svoj IRQ. Ko inštaliraš Win98 je dobro imeti na začetku inštalacije v računalniku samo grafično kartico.

Lp

Yohan del Sud ::

odštekaj in izklopi vse za osnovno delo nepotrebne komponenete


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2diska@sata si3112 = problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12888 (756) fictionel
»

Direct3D ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
231334 (1112) Senitel
»

Pomoč pri inštalaciji SBLive!Platinum 5.1 na Abit KT7-raid. NUJNO!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101036 (905) Modri dirkač
»

IRQ-ji???

Oddelek: Zvok in slika
161597 (1374) andrej
»

le zakaj??

Oddelek: Pomoč in nasveti
132018 (1809) Bungee-

Več podobnih tem