» »

tri kartice na istem IRQ!?

tri kartice na istem IRQ!?

ZaphodB ::

win2000 prof. mi graficni, zvocni in mrezni dodelijo ISTI IRQ = 9. Fora je vecja, ker windowsi ne kazejo nobenih konfliktov, pa tudi sicer jih res ni - vse dela popolno! ;) pravzaprav ima irq 9 se ACPI - torej stiri stvari

Zakaj na isti irq, ko pa imam dovolj irqjev frej: 2,5,7,10,11 vsi frej. Pa pci listing ob vklopu mi kaze graficno na 11, mrezno na 5, zvocno na 10 - pol mi pa winsi vrzejo vse na 9!

probol sem ze v biosu exsplicitno posameznim slotom dolocit IRQ, a vse isto. Tud na takih slotih mam, da niso share-ani, pa premikanje po slotih nc ne spremeni.

se kermu kej sanja kje je fora? A ni deljenje irqjev bolj izjema kot pravilo? pri men pa si 4 stvari delijo isti irq, konfliktov pa nobenih ;)

- graficna GeForce2
- Creative Live player1024 - slot 3
- Realtek rtl8029 - slot4
- asus a7a266, athlon 1,2



JLP ::

Windows 2000 uporabljajo ACPI in je to čist normalno, da je več kartic na istem IRQju. Windowsi 2000 sami upravlajo z razporejanjem IRQ zahtev.
Live long and prosper!

matevzm ::

Merodajni so podatki BIOSa. Ce izklopis v Win podporo ACPI, ti bodo tudi Windowsi kazali iste stevilke.
Pri vklopljenem ACPIju pa so IRQji 'virtualni' in imajo pogosto kar isto stevilko. Ce se v BIOSu ne kregajo, vse dela lepo.

ZaphodB ::

Aha, štekam, sploh nisem pomislu na to; ko ti pa en razlozi, ti je pa kuj vse jasno ;) "virtualni IRQji" pac ;)

torej, hvala za razlago

no ja, sm hotu zadevo prevert in izklopit ACPI pa ne v biosu ne v winsih nisem nasel mesta, kje bi to izklopu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IRQ v Windows XP - problemi

Oddelek: Strojna oprema
61133 (1066) OwcA
»

WinXP shut down ne dela

Oddelek: Operacijski sistemi
6944 (858) thramos
»

Kako spremeniti IRQ za razne kartice v XP-jih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281911 (1561) AngelOfDeath
»

Kako spremeniti IRQ v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
14994 (787) Narcos Satanicos
»

What the Hell

Oddelek: Pomoč in nasveti
141452 (1257) DarkHand

Več podobnih tem