» »

Pipin odprti termin: Blogi

Pipin odprti termin: Blogi

Slo-Tech - Tokrat v torek 8. marca ob 19.00 Domen Savič v Pipinem odprtem terminu (Kiberpipa, Kersnikova 6, Ljubljana, Slovenija, Evropa, Zemlja, Mlečna Cesta, Stvarstvo) predava o blogih.

Takole nekako: Kdo je blog? Kaj dela in kje živi? Kako je spremenil dojemanje interneta in sveta okoli nas in kaj nam je storiti? Od začetkov do sedanjosti, pogled v prihodnost bloganja, primeri, praksa in teorija. Kako lahko z blogom postanete slavni, kaj morate storiti, če hocete da vas odpustijo in zakaj je blog naslednik interneta...

Toplo vabljeni in še topleje vabljene!

27 komentarjev

strictom ::

Stvarstvo????
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

minmax ::

lahko tudi sloni, zelve ali kaj tretjega.

Matri[X] ::

Galeksije se zdruzujejo v jate galeksij :)

minmax ::

kak se pa nasa jata imenuje? :)

mislim, saj sem vedel, da bodo vsi komentarji samo na joke namesto na dogodek, sam sem si kriv zdaj :)

strictom ::

Komentarji si sledijo po temi prvega komentarja:D Sorčy
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

lukanium ::

Ko si že vprašal... :D

Naša galaksija je del lokalne skupine okoli 35 galaksij, od katerih sta še omembe vredni galaksiji Andromeda in Triangulum. Naša lokalna skupina pa je del superklastra Devica ( Virgo Supercluster).

Evo, da bo naslednjič joke popoln ;)
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukanium ()

GRainbow ::

Samo istospolno usmerjeni so vabljeni?

Kaj pa je tolk za povedat o Blokih? Ce gre za njih design se mogoce kaj a uporabnik le tega bi lahko bila tudi moja mama z minimalnim znanjem.

GRainbow ::

BTW: Blok™

BigWhale ::

O blogij je marsikaj za povedat. Precej verjetno, veliko vec, kot si ti predstavljas.

Blok != blog

bodylanguage ::

no ja ni glih David Vidmar, ne...tko da se mi vsiljuje občutek, da lahko pri nas vsak govori o vsem..in ja, kot blogger, ne vidim neke potrebe po predavanju o tem - sej je stvar pretty straightforward...

Jebiveter ::

bodylanguage: Precej egocentricen post, se ti ne zdi? :\
A zato ker "ti vse ves" drugi ne smejo zvedet? Hm... tudi matematika je baje "pretty straightforward" pa vseeno obstaja studij le-te. ;)

In ja, vsak lahko govori o vsem. Tudi ti. Vprasanje je le, ali okolica to sprejme ali ne (laz vs. resnica, znanje vs. napihovanje). IMHO
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

hruske ::

Ne moreš hodit okrog nekaznovan in govorit, da je to enostavno. Ljudje pišejo na bloge veličastne bedarije, brez kančka slovnice in posluha za zanimive dogodke.

Dobrega sestavka ni lahko spisat.
Rad imam tole državico. <3

GRainbow ::

BW: Vem, da Blog ni Blok. Samo se mi pa zdi Blok simpaticno ime za Blog. That's all.

"Dobrega sestavka ni lahko spisat."

A mislis, da se bo tam govorilo o tem kako pravilno skonstruirat post, o slovnicnih pravilih, ...?
Ce je res tako bi prav prislo kaksno predavanje z naslovom "Forumi, Klepetalnice, ...".

Poleg tega, ce nekdo nima svoje muze in malo zilice se vrjetno ne bo odlocil za pisanje bloga.
+ vedno bodo slabi kot dobri blogi, tako kot so slabe in dobre strani. Tistih slabih pac ne obiskujemo kajne?

minmax ::

mislim, da se bo o blogih govorilo kot o fenomenu vrednem preučevanja, o širših posledicah, o spremenjenih tokovih informiranja in podobno. verjetno pa tudi kaj tehnično, ampak to bo ugibam, da bolj obstransko. sicer pa lahko domen sam odgovori.

Izak ::

Eno x prasanje! Pobral sm dol "divx"-e predavanj v kibrpipi. Bila je novica objavljenja nekaj dni nazaj. Ko avi datoketo poskusam odpret z bsplayer-jom, nič.... Nadaljne puskašam win media player, nič... Probam z media player classis,...nič. Okej rečem... Pogledam z GSpot.. Program zablokira... Naj me nekdo razsvetli prosim. Imam ffdshow in nič drugega. ;((

minmax ::

ufo.. ali imas fajl pokvarjen, ali pa probaj z mplayerjem za windowse... mplayer odpre vse pod soncem in kar mplayer ne odpre imas prety good chance da je nekaj narobe z njim

http://mpf.dzm.hu/getfile.php?file=mpla...

CaqKa ::

nekaj si moral narobe naredit ker datoteke lepo delajo. še enkrat jih dol potegni.

kar pa se tiče tega:

mislim, da se bo o blogih govorilo kot o fenomenu vrednem preučevanja, o širših posledicah, o spremenjenih tokovih informiranja in podobno. verjetno pa tudi kaj tehnično, ampak to bo ugibam, da bolj obstransko. sicer pa lahko domen sam odgovori.

jaz bi temu na kratko reko "pogrevanje tople vode"

bigwhale ti pa me lahko razsvetliš kaj je toliko o blogih za povedat (tistega kar o forumih nebi pri forumih povedal)

lp

BigWhale ::

Blog je precej bolj enostransko usmerjena zadeva, kjer posameznik posreduje informacije (kakrnsnekoli pac) drugim. Cela zadeva je sfokusirana okrog ene osebe. Forum je pa mnozicna zadeva...

CaqKa ::

nisi odgovoril na vprašanje

BigWhale ::

A si slep al kaj?

Blog je precej bolj enostransko usmerjena zadeva, kjer posameznik posreduje informacije (kakrnsnekoli pac) drugim. Cela zadeva je sfokusirana okrog ene osebe. Forum je pa mnozicna zadeva...

CaqKa ::

mene zanima kaj je pri tem tolko za predavat, da se celo za eno predavanje najde snovi. ker o tehničnih zadeva se na tem predavanju zgleda nebo govorilo..
ostalo pa se bolj ali manj tiče pismenosti ljudeka.

minmax ::

enkrat raskiraj za karto pa pridi v lj poslusat.

vedno te zanima ali je voda mokra. eni ti pravjo tako eni drugace, ampak ce bos hotel zares vedeti bos moral enkrat namocit prst v vodo.

ne boli. lahko je pa prst moker. ali pa tudi ne :)

minmax ::

aja.. Domen studira novinarstvo... zato domnevam da bo veliko insightov predvsem v to kaj blogging lahko pomeni za medijski landscape.

CaqKa ::

huh.. najboljše da take podatke poveste šele po predavanju... (to da je novinar namreč)

Gandalfar ::

A te je ze ker ugriznu?

BigWhale ::

Jaz SEM nevaren, samo na sreco ne hodim na POTe. :P

urban99 ::

Jao, jst pa najbrž ne bom mogel priti pa me zadeva zelo zanima... bi lahko prosil, če bi se dalo dobiti kako gradivo, povzetek ali celo obširnejši zapis s predavanja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Generične vrhnje domene imamo - kaj pa zdaj?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
198391 (6737) Ales
»

Medmrežne skovanke postale polnopravne besede

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
318326 (6667) Pyr0Beast
»

Ženske raje pišejo bloge

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
313396 (2126) 'FireSTORM'
»

Blogi kot terapija

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
333366 (2431) Makaron_hater
»

Blogi postajajo vedno popularnejši

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
304315 (2835) Jst

Več podobnih tem