» »

Hlajenje

Hlajenje

bogii ::

Nameravam kupiti naslednji računalnik:

- Matična plošča Asus A8N-SLI Deluxe
- CPU AMD Athlon 64 3400+ Box
- Geil DDR LONG DIMM 512 MB 400 MHz (4x)
- Grafična kartica Winfast GeForce PX6600GT TD 128MB PCI-E (2x)
- Trdi disk WD 250 GB SATA 7200rpm 8MB cache
- Disketnik Teac 1.44 MB
- DVD snemalnik NEC ND-3520 DVD-/+RW black oem
- DVD ROM Teac DV-516 OEM
- Komplet Logitech Cordless Desktop MX
- Zvočniki Ultron Octavus 5.1
- LCD 17" Samsung SyncMaster 710T Silver

Sedaj ne vem, kateri (kakšen) napajalnik potrebujem oziroma kakšnega priporočate.
In kakšno ohišje bi bilo najbolj primerno za takle računalnik.
- Kam bi vi dali hladilnike (katere) in ventilatorje (katere in koliko)?

Hvala za pomoč in lep pozdrav!

timj010 ::

Rajši si kupi 1x 6800gt ko 2x6600gt napajalnik kakšen ultra-x connect ali pa tagan al pa super flower -n če ne boš navijal. Ohišje pa ti priporočam chieftec dx ali pa thermaltake shark. Pa kupi si kakšne boljše rame racimo geil ultra paltinium ali pa twinmosse
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

bogii ::

Ja najprej hvala za odg.

a mi lohk sam še poveš kje se kj dobijo taki napajalniki - kšno stran al pa naslov?
pa glede hlajenja pa ventilatorjev - a ma kdo kakšno idejo pri takem računalniku?
a grafična WinFast PX6800GT, 256 MB DDR3 ,PCI-Express, TV out, DVI izhod bo bolj delovala k unedve obedve skupaj?

timj010 ::

Mislim da bi bilo nekje enako samo da bi 2x6600gt dražje plačal kot za 1x6800gt pa še eno prosto pci-e režo bi imel za nadgradnjo. Napajalnike pa lahko najdeš tukaj
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

bogii ::

Katerega od teh napajalnikov mi najbolj priporočate vi: http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....

timj010 ::

Osvisno ali boš navijal ali ne in koliko si pripravljen dat za napajalnik.
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

bogii ::

Za napajalnik sem pripravljen dati do 30k, vendar bi rad vedel kateri je za približno tak denar najbolj primeren (točen izdelek). aja pa glede ventilatorjev - a bo kul, če dam enga spredaj (120mm), pa enga zgoraj al pa ob stran (80mm) ->tedva bosta pihala zrak notr; pa enga zadaj (120mm) za pihanje vročega zraka ven?

jurcy ::

Boš navijal ali ne?:D

bogii ::

ja ne vem še..če bom kupu athlona 3500+ pol pomoje nam navijal...ajd rečmo torej da ne bom.

pa še to a mi lahko kdo pove naslov od kšne spletne trgovine s procesorji amd (90nm pa 0,09mikrona)

jurcy ::

če ne boš neki ful naviju pol je pomoje ql tale, če pa boš naviju pa tale

bogii ::

aha..ej k pa tale: Tagan TG 480-U01 - 480W Black Edition ..dobiš tle

timj010 ::

Jup se strnjam s jurcy glede napajalnikov ni boljšega od powerstreama (razen pc power & cooling ampak stane celo premoženje) če neboš navijal pa tega lc powerja kateriga ti je jurcy dal link ali pa tega mislim da je boljši od lc powerja pa še modelarne kable ima in zelo lep 140cm vent tak da bo res tiho
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

timj010 ::

Ta tagan pa je nekaj vmes pol rajši kupi modstreama
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

bogii ::

a pa un k ga priporočate, rečmo ocz 420W dost če mam u kompu 2 grafe pa 2GB ramov. k če je 420W dost pol rajš uzamem tegale: KLIK


EDIT:pa če paše tole ohišje zraven: KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bogii ()

jurcy ::

modstream od oczja je brezveze zame...powerstream-a kup pri izishopu...

Suli ::

OCZjev Powerstream samo 3 tisoč Sit dražji pri nas, v primerjavi z severnimi sosedi.0:)

timj010 ::

Ja res powerstreama vzami linke ki pa ti je dal bogii so zanič (brez zamere jurij) ker tisti napajalnik troši ohišje za ohlajanje in posledično višje temeperature cpu in vsega ostalega ventilatorji na napajalniku pa itak nikoli ne preglasijo ventilatorja na cpu in grafičnih in tudi ta yasico ohišje ni najboljše kvalitete pripiročam xaser skull ali pa chieftec dragon dx slednjega imam tudi sam doma in se odllično obnese. Pa kot sem ti že napisal rajši kupi 1x 6800gt pa čez kaka pol leta ko bodo cene padle kupi še eno 6800gt. 6800gt pa bo še najmanj eno leto dovolj zmogljiva da poganjaja nove igre, ko pa ne more pa samo dopiš še eno 6800gt ki bo takrat ZELO poceni če govorimo o obdovbju 1 letega bo okoli max. 20k. Trenutno najboljša izbira za procesor pa je A64 3000+ s939 ali pa 3200+ s939 saj se oba ob plačilu 15k za dokup zmogljivega hladilnika npr. thermalright xp120 z lahkoto navije ta na 3800+ in še dalje prijatelju stabilno teče pri 4000+ pa ima xp120 za hlajenje. Rame pa si rajši kupi kvalitetne 1gb kot kake povprečne 2gb verjami mi za zdaj je itak dovolj 1gb ko pa ne bo pa samo dukupiš še 1gb. Upam da sem pomagal.
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

bogii ::

in kere rame pol priporočaš?da bi mel 1Gb dual channel...kšn link prosm če se da?

- glede napajalnikov ste mi pa kar fejst pomagal hkrati pa otežili moj nakup ko ste mi ponudili toliko kvalitetnih napajalnikov (zdj pa res ne vem kerga bi):)


Edit: a pol je bolš da uzamem powerstream 420W ko pa tagana 480W?a je dost 420W??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bogii ()

jurcy ::

dost bo powerstream 420w ker je tole en res kakovostn napajalc glede ramov pa koliko si pripravljen odšteti?

bogii ::

hmmm...rečmo okol 50k max

jurcy ::

za oba modula?

bogii ::

ja skupaj bi za 1Gb odštel prbližn 50k

edit: a teli so jajc:OCZ DDR 1GB 400MHz KIT (2x512MB)?skupaj 41000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bogii ()

bogii ::

A mi lahko kdo pove za dobre rame v dual channelu (1Gb)?????

Hvala

Suli ::

OCZ EL DDR PC-3200 Platinum Revision 2:8)

P.S. Bolj se ti splača kupovat pri severnih sosedih, ker je mal preveč razlike v ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suli ()

bogii ::

in kje naj bi to kupil?

Suli ::

Opazil sem jih le v Mlacomu, pa še tam so 77.000Sit.:8) V Nemčiji so pa 60.000Sit + 7.000 Poštinine(z zavarovano pošiljko), se pa še vseeno splača. 10.000 ni malo, kajne?:)

bogii ::

kera trgovina?če kj veš slučajn

Suli ::

V Nemčiji?

bogii ::

ja v nem in v slo

hvala

Suli ::

V Nemčiji je trgovina MindFactory, v Sloveniji pa MlacoM in IziSHOP.:)

timj010 ::

OCZ Platinium EL re.2 so res najboljši rami ki jih lahko kušiš saj imajo TCCD čipe ki so deklerirani na ddr500 tako da jih z lahkoto spraviš na 250mhz če pa mali zvišaš vcore pa grejo do 300mhz. Ja mislim da bi 420w moralo biti dovolj.
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

Suli ::

Pri 300Mhz delovnega takta z 2.5-4-3-7 timing-i.:) So kr kul tile OCZ.:D

timj010 ::

Prav tako imajo te OCZ-je tudi v JAE za 64k brez ddv.
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

Suli ::

In z DDV to nanese 76.800 Sit. :D

Cranchi ::

imajo jih tudi v www.funtech.si

bogii ::

Kaj pa Apacer PC4000 Dual channel (2x512MB)...baje da so dobri za navijat stanejo pa okol 50k.?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Powerstream vs. Modstream (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
633504 (2647) GUFY
»

Še zadnji nasveti pred nakupom!

Oddelek: Kaj kupiti
172026 (1725) vegeta
»

napajalo: ocz ms ali revoltec cII...?

Oddelek: Kaj kupiti
10909 (754) Skankulja
»

Kter napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
352225 (1877) mojcamaja
»

Najtisji napajalnik ?!

Oddelek: Kaj kupiti
442393 (1174) C_maniak

Več podobnih tem