» »

Velikost wordovih fajlov

Velikost wordovih fajlov

Auslander ::

imam 100 strani velik dokument opremljen z vektorskimi slikami, stvar bi nesmela preseči po moji oceni 10Mb. Word mi pa datoteko skrani na 60Mb kako je to mogoce? 8-O in zakaj se to dogaja? ceprav imam izklopljeno Fast Save funkcijo, ce nato ta isti fajl zakompresiram z ZIP ali RAR, postane datoteka velika samo se 3.5 Mb 8-O.
mogoce kdo pozna resitev?

p.s. aja uporabljam pa Word 2003, in ni nic pomagalo če sem shranil kot Word 2000 to datoteko.

overlord_tm ::

Pomoje Word ne prebavla tistih slik vektorsko :D .

Pa pošilji okol zazipano. .zip file + winzip zavzameta manj placa kot tist 60MB .doc :P

Tr0n ::

Iz katere aplikacije si skopiral slike? Ce naredis direkten copy & paste iz izvorne aplikacije, se ti kolko vem celoten objekt shrani v datoteko.

Auslander ::

slike sem res kopiral s copy/paste z Corel Draw-a, ampak vse te slike v Corelu ne presezejo velikosti 1Mb

radiokills ::

Sem imel enak problem, samo z excelom... definitivno je krivo lepljenje iz Korla.

gzibret ::

Poglej, če je Word res vzel CD-jevo sliko kot vektorsko. Mogoče jo je zapisal le kot zelo natančen raster.

Naredi to: desni klik na sliko/oblikuj/stisni/vse slike + zaslon (natisni, karkoli pač

Daj save. Poglej velikost fajla.

Vstavljaj slike kot objek. Vstavi/predmet(object)/corel draw! slika in pol tam not kopiri s copy/paste.
Vse je za neki dobr!

darkolord ::

Edit -> Paste Special. Tam izberi, da bi rad vektorsko

Auslander ::

iz heca sem odstranil, vse slike ki so se nahajale v tem dokumentu, ker vasi nasveti niso bistveno pripomogli k zmanjsanju datoteke. in se bolj preseneceno ugotovil da datoteka se zmerom ogromnih 53Mb !!!
mogoce kdo ve zakaj?

darkolord ::

Hmmm. probaj tole, tole, tole in seveda tole

STASI ::

Imam isti problem sam da niso problem slike ampak ko popravljam dokument se file veča(100mb). Probal vse kar je opisanega na straneh ki jih je predlagal darklord.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

3p ::

Hmm, microsoft ima eno orodje, ki počisti osebne informacije iz DOC datotek, mimogrede pa zadevo sčisti in skrajša:
hidden data nekaj

Tea Time ::

Halo.

Se spomnim, sem imel v preteklosti sam podobne probleme. Nisem bral zgornjih linkov, lahko pa, da že piše. Poskusi še tole (precej banalna stvar, meni je delalo, ne znam pojasnit zakaj...). Odpri file, spremeni nekaj besedila (dodaj kako besedo ali dve), daj SAVE AS in shrani pod novim imenom. Primerjaj obe velikosti. Dela? Javi...

PS.
Sem rekel, da je banalno. Je pa meni pomagalo, žal ne vem ali v XP ali 2000 verziji...
Have a break!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

adobe illustrator in vizitke

Oddelek: Pomoč in nasveti
162198 (1912) #000000
»

Word 2007 datoteka

Oddelek: Pomoč in nasveti
71583 (1436) anretarded
»

Novi word - dobljen skupaj z Visto

Oddelek: Programska oprema
443573 (2926) ender
»

Pdf convertanje

Oddelek: Programska oprema
141471 (1332) azislo
»

Acrobat Distiller

Oddelek: Programska oprema
71612 (1531) jjohny

Več podobnih tem