» »

počasen WLAN?!?

počasen WLAN?!?

sirotka ::

Zdravo!
S sosedom imava skupen adsl in sva povezana prek WLANa. On ima asusov router WL500g in je nanj povezan s kablom, jaz pa imam wlan anteno in biquat anteno(domet več kot km). On ima router v hiši, moja antena pa je zunaj-edina ovira je ena zunanja stena. Stalna povezava je okoli 11Mb, potem pa skače gor in dol. Medtem ko internet deluje dokaj normalno, mi medmrežno prenaša prav poljžje...Pri povezavi 11Mb samo okoli 1-2Mb prenosa??? Kaj je tukaj narobe in če se da kako popravit prenos?
Hvala!

pitagora ::

1Km in ena zunanja stena, tole ne disi dobro, ali je cista linija.
ali imas kaksna drevesa vmes ter kako mocne imas antene.
probaj dvojno anteno sosed in ti, usmerjeno eden proti drugemu..
samo ponavljam treba je cista linija..
in brez preprek...
pa poglej si tule
ajde
caw
lp pitagora

sirotka ::

ne ne, antena ima domet več kot km, med nama je okoli 30m zračne in ena zunanja stena....

pitagora ::

30m, hm ce je stena je ovira... ker ti valovi rabijo prosto pot, tako imenovani mikro valovi..
omogoci brez preprek, naj si sosed naredi anteno zunaj in je to to...
potem pa si preberi na oni strani kako in kaj..
mislim da bi sel en router in potem to antenco priklopis na router, sosed router ti pa usmerjevalnik in je to to..
ajde
caw
lp pitagora

pujsek_ ::

To se pravi, da imaš nestabilen signal in če hočeš odpravit težavo, bo še potrebno razmislit o dodatni anteni, postavljali smo že mreže, kjer je zadeva zelo nestabilno delovala na 20-25m z zunanjo omni anteno in eno malce debelejšo preperet staro steno. Tako da tudi na 20m je včasih treba postavit dve anteni... ;(
Welcome shop.wlan-sat portal...

sirotka ::

Evo, antena sploh ni bila usmerjena...! Danes sem jo usmeril in imam povezano 36Mbit/s in signal 100%.

nejc_ ::

cist mimgrede: da resite tezave z zunanjimi in usmerjenimi antenami: a veste, da ni potrebno placevati nevemkok za antene in da si jih lahko zelo dobre naredite iz piksen od fizola - iz lastnih izkusenj povem, da je nesl cez 2 betonski steni s prastarimi wlan karticami...res da neuporabno ampak z boljsimi karticami in malo manj debelimi stenami, mora delati super... videl sem test, kjer je brez vidnih preprek delovala zadeva na vec kilometrov..

Bojan xxxx ::

Jest sem ravno danes malo brskal po webu in našel tole:

http://www.qsl.net/wb8erj/wirelessCante...
http://flakey.info/antenna/waveguide/

Najprej sem mislil, da je joke, potem sem pa še malo prebral in pobrskal ...

Zgleda da piksn od piva ne bomo več metal stran :)

pujsek_ ::

Ja za kakšne kratke linije so tut te kangle dobre, drugače pa so biquad antene precej boljše!! Tukaj imate načrte in slo debate o antenah in wlan antenskem materialu, da ne boste iskali po svetu...>:D wlan antene
Welcome shop.wlan-sat portal...

darkolord ::

Tudi helix antene so baje kar v redu (pa simpl jih je narest)

rfmw ::

a veste, da se je v praksi izkazalo, da imajo helixi premalo dobitka in da formula za dobitek od avtorja/izumitelja helixa ne drži, saj daje prevelik dobitek. Pazite, da boste v načrtu za helix na to opozorjeni. Mislim,da je razlike do 3 dB, kar je za nekatere malo, zame pa veliko:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

pujsek_ ::

Tako je, helix antene je potrebno precej dobro naredit in je pomembno precej več, kar se vidi samo na teh izi načrtih! Antene imajo krožno polarizacijo, pri vsakem milimetru napake se pojavi precej šuma, njihova moč se obnese le pri dveh povsem enakih antenah...

@rfmw
A imaš kak link kjer so te zadeve lepo napisane?? Slabosti helixa? :\
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deljenje internetne povezave 250m daleč

Oddelek: Omrežja in internet
232724 (1570) Pyr0Beast
»

Brezžična povezava (povezava z sosedom)

Oddelek: Omrežja in internet
121520 (1520) mmaestro
»

WLAN?

Oddelek: Kaj kupiti
61234 (1099) pujsek_
»

Brezžična mreža!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252823 (2097) pujsek_
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412337 (8891) pujsek_

Več podobnih tem