» »

Peka .iso datoteke...

Peka .iso datoteke...

Matty ::

Imam naslednji problem. Z neta sem pobral linux (suse live, da vidm kako to dela na mojmu racunalniku), pa je vse v enem fajlu .iso. Ker ni cuesheeta ne morm tega posnet v CDRwin, Nero, WinOnCD pa tudi ne spoznata formata. Za namecek rabim bootable CD, in vsi ti programi zahtevajo .img datoteko.

Ok. Ena moznost je, da z winimage odprem datoteko .iso in vsebino posnamem drugam. Problem pa je se vedno pri bootable CDju, saj se vedno zahteva .img.

Mogoce je kdo bolj vesc s snemanjem teh zadev? :)

Hvala!

krucymucy ::

Pober si z neta FireBurner-ja!!! Cim novejso verzijo!!!!

TheHijacker ::

Lahko uporabiš tudi Nero.
File->Burn Image->All Files(*.*)->Pot do .ISO->Pa Burn.
http://www.google.si

JLP ::

Če maš pa najnovejši Nero ti pa tud ni treba izbrat All Files ker je *.iso poleh *.nrg izbran že po defaultu.
Live long and prosper!

Dalmatinc ::

Ejte ampak Cue fajlase pa z nerotom ne da odpret !:D

JLP ::

Itak da se da odpret Dalmatinka. Drgač pa linuxi niso u *.bin + *.cue ampak u *.iso kle pa ni nobenga cuesheeta zravn. Tko da more sam *.iso u Nerotu odpret pa je.
Live long and prosper!

Matty ::

Ja, verjetno nimam najnovejse vezije Nerota gor. Ker ko sem vceraj zapekel .iso na priblizno enak nacin kot vi tukej razlagate, mi je po peki kazalo, da je zasedenih 650 Mb, ter ni najdu nobenga direktorija... :))) Eh, en CD gor al pa dol...

Morm dl novejse proggije... :8)

JLP ::

Pazi se da maš na zavihku Burn označen Disc At Once in Finalize CD. Pol more bit vse OK. Sicer pa pr najnovej Nerotu to itak ne morš spreminat in je naštiman tko k treba k pečeš image.
Live long and prosper!

Han ::

CDRWIN: odpreš File Backup and Tools okno (četrta ikona zgoraj, z leve proti desni), na vrhu izbereš Record an ISO9660 image file, v razdelku ISO9660 Image File izbereš datoteko, pogledaš, če sta obkljukana Finalize/Close Session in Write Postgap ter klikneš START za začetek peke. (Disc Type navadno pustiš na CDROM, Track Mode pa na MODE1.)

tha_man ::

Easy CD Creator 4 prav lepo peče iso CD-je.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BIN datoteka

Oddelek: Pomoč in nasveti
205069 (4509) elninko
»

Image če imaš na voljo samo *.BIN datoteko, brez *.cue

Oddelek: Programska oprema
252169 (2002) Venturer
»

Peka .bin oz .cue

Oddelek: Pomoč in nasveti
132379 (2087) bf4ed
»

pečene .bin/.cue

Oddelek: Pomoč in nasveti
201285 (1042) Gh0st
»

.iso - s katerim programom

Oddelek: Pomoč in nasveti
71041 (946) Ribicija

Več podobnih tem