» »

Priklop routerj Linksys WRT54G in tehnična podpora na Amisu

Priklop routerj Linksys WRT54G in tehnična podpora na Amisu

barabl ::

:O :O Situacija je sledeča včeraj sem kupil router Linksys WRT54G ga priključil na omrežje nastavil avtomacko dinamični ip wlana,na Arnes javil MAC addres seveda sem ga prebral iz nalepke,čeprav sem kasneje gledal po routerju,da obstaja še en MAC addres in sicer notranji,kateri ima zadnjo število za eno večje in zadeva ni delovala.Kateri Mac addres moraš javiti na Amis mi niso znali povedati v tehnični službi,ampak so me odslovili,da naj najdem nekoga,da mi bo skonfiguriral Router.Pa kako naj skonfiguriram Router če IP addres sploh ne dobim iz Arnesa na Router,sam to se jim ni dalo dopovedat.Če resetiram Modem kabelskega interneta se za nekaj sekund sicer pojavi IP,nato pa napiše invalid ip addres.A mislite,da je treba javit notranji Mac addres?:O :O

sash ::

MAC naslov ki je napisan na ohišju je naslov WI-FI "kartice", kar pomeni da si jim sporočil napačen naslov. Sporočit jim moraš naslov ki ga najdeš v nastavitvah usmerjevalnika (tisti drugi, ki si ga tudi že sam omeno).

Pa tudi kar se IP naslova tiče mislim da boš moral prestavit iz avtomatskega dodeljevanja na fiksni naslov in napisat dodeljeni naslov.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

barabl ::

8-O 8-O Tu imaš verjetno v mislih IP naslov med računalnikom in Routerjem,to ne bo problem,če je res težava v Mac addresu si mi veliko pomagal,in se ti zahvaljujem bom zvečer ko pridem iz službe zadevo prechekiral in poročal.:D :D :D

sash ::

ne nisem mislil IP naslova računalnika, ampak IP naslov ki ti ga je dodelil arnes oz. v njegovem imenu eden od ponudnikov interneta preko katerega dostopaš do interneta
--------------------
Think different...
TOROiD Group

barabl ::

Za Mac Addres si imel prav,res sem jim javil napačnega,IP imam pa Dinamični,tako da so bile težave samo v Macu,povezava zdej laufa,hvala ti za pomoč.

VASkO ::

pa ceglih si javo napacni MAC, bi si lahko vpisal ta MAC v MAC clone polje pa bi delalo

glavno da dela zdaj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave: ob zamenjavi matične plate ne deluje LAN

Oddelek: Pomoč in nasveti
121228 (925) kerco46
»

CISCO Catalyst 2950

Oddelek: Omrežja in internet
301455 (1057) x.sci
»

2 ip naslova in router

Oddelek: Omrežja in internet
51088 (986) AndrejS
»

router problem

Oddelek: Omrežja in internet
101291 (1163) Gapi
»

WRT54G nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
91690 (1470) pujsek_

Več podobnih tem