» »

2 ip naslova in router

2 ip naslova in router

joker605 ::

Lp

Trenutno sem naročen na kabelski internet in imam zunanji fiksni ip.

Modem imam povezan prek routerja in nato v 3 računalnike.
Da internt deluje, moram v router vpisat 1 mac address računalnika, ki je registriran v kabelsko omrezje. Sedaj sem se menil, da mi registrirajo se 1 mac address drugega racunalnika, da bo imel drugacen zunanji ip.

Problem sledi.

Kako naj nastimam nastavitve na routerju da bo zaznal 2 mac addresa za 2 racunalnika in da bo dodal se temu na novo nov ZUNANJA ip , saj v router lahko vpisem samo 1 mac address na enkrat .

Ali moram imet modem s več porti za priključitev, saj trenutni ima samo enega.

Hvala za odgovor

LP

Gapi ::

V tem primeru potrebuješ router ki podpira multiwan. Dvomim pa da tvoj ponudnik dodeli 2 IP naslova. Lahko pa da tisti računalnik ki ga hočš dodatno povezat na Inet Daš za modemom switch in pol daš router v en port router pa v en port. Kablski operaterji ti ne omogočajo oz. nočejo dodelit še enega IP naslova.

Gapi ::

joker605 ::

Kabelski operater mi dodeli do 3 ip naslove.

Pomoje gre to tako:

Od vsakega racunalnika mac address mi zageležejo na kabelski in vsakemu mac addressu dodelijo svoj ip. Router pa samo forvardira zunanji ip prek notranjega do računalnika s tem mac addresom . tako ma vsak računalnik svoj notranji in zunanji ip.

Mam prav?

Gapi ::

Kateri operater??? Nevidim kako bi ti lahko operater dodelil IP na mac addresso če je le ta za routerjem.

AndrejS ::

Saj če ti operater dodeli 3 IP naslove imaš še vedno samo en kabel in ta kabel gre v router... zato pa je potrebna samo ena MAC addresa !!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z domačim omrežjem

Oddelek: Omrežja in internet
71380 (1183) cilax
»

Pomoč pri povezavi dveh računalnikov na internet

Oddelek: Omrežja in internet
5979 (927) lu_death
»

router problem

Oddelek: Omrežja in internet
101293 (1165) Gapi
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912593 (12125) iro
»

MAC - IP

Oddelek: Omrežja in internet
294860 (4575) korenje_ver2

Več podobnih tem