» »

router problem

router problem

boss-tech ::

Zdaj sem se vselil v eno stanovanje in bi jaz rad usposobil router ki ga imam tu. Gre za Planet XRT-401D. Določil sem fixed-IP xDSL - ker imam že določene IPje kabelskega operaterja. Zdaj pa me zanima kako povezat računalnike na ta router - se pravi ali je treba kake IPje določit na računalnikih al gre to kar samodejno?

dokumentacija

AndrejS ::

Če maš na routerju vklopljen dhcp , potem samo na računalnikih določi da dobijo IP avtomatično (nastavitve mreže)

boss-tech ::

Ruter naj bi mel po defaultu dhcp vključen. Rač. mi router najde in izpiše na listo- ampak na internet ne pridem...

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Ti resolva www.imestrani.com v IP naslov ?
Če ne, potem ročno vpiši vsaj 1 DNS server v nastavitve mrežne kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Gapi ::

A router se poveže na internet. Si ga prov nastavu. adsl ima pppoe vdsl ma ethernet protokol torej static ali dhcp. imaš na routerju vpisan vsaj en nameserver npr 193.2.1.66 ki je arnesov ali 193.189.160.11 ki je siolov ali pa od tvojega operaterja. Kablski operaterji imajo zaklenjeno MAC addreso. torej moraš sklonirat mac addreso od tvojega računalnika da bo ista na wan portu.

Gapi ::

popravek prejšnega posta

kablska ima ethernet protokol dhcp. Torej v router daš da se povežeš na net po dhcp protokolu.


pa da me ne bo kdo poravljal vem da dhcp ni protokol prenosa podatkov.

boss-tech ::

kabelskega operaterja mam. ipje od njega sm vpisal. kok pa skloniraš MAC adreso?

Gapi ::

poglej na 19 stran navodil. Tm vpiši mac addreso svojega računalnika ali pa mac addreso mrežne kartice ki je bila povezana z modemom. Lahko pa pokličeš operaterja in poveš da si zamenjal mrežno kartico v računalniku in bojo oni spremenil mac addreso na centrali. Samo če ti router crkne morš postopek ponovit. sam z to razliko da si medtem ko oni vpišejo novo mac addreso brez interneta zato ti bolj priporočam prvo rešitev. Torej vpis v router tvoje mac addrese. Svojo mac addreso najdeš pod svojo mrežnpovezazavo pri statusu pod details. Phisical addres je mac addres ki zgleda nekako tako xx:xx:xx:xx:xx:xx. x-i predstavljajo črke in številke.

Pa bognedaj da ti router crkne.

Gapi ::

Če ne najdeš na 19 strani to kar mislm poglej 14 stran. Moja napaka pri gledanju številke strani. Gledu sm številko strani v acrobatru ne številko strani na listu. Tko da 14 je stran na listu 19 je stran v acrobatu. Se opravičujem Ok poste nabijam po nepotrebnm zaradi moje nepozornosti. Tako dase ti še enkrat opravičim.

boss-tech ::

Ej ful ti hvala. Sm dal not MAC in zj lepo deluje :D

Gapi ::

No vidš to mi je všeč da komu pomagam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rurter ASUS

Oddelek: Pomoč in nasveti
5824 (824) Gapi
»

router problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
231494 (1290) fitipaldi
»

problem z IP

Oddelek: Omrežja in internet
51350 (1214) TEDY
»

router ne dela :cry:

Oddelek: Omrežja in internet
151425 (1354) NoUse4AName
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202840 (2596) boych

Več podobnih tem