» »

Blender od A do Pro

Blender od A do Pro

Slo-Tech - Na področju sodobnih programov za 3D modeliranje in animacijo dandanes vlada velika gneča. Uporabnik sploh ne ve, s čim bi začel. V večini primerov pa uporabniki, kljub temu, da so se na nek tak program privadili, ne morejo zbrati dovolj denarja, da bi kupili svojo lastno različico programa, ki bi ga potem lahko uporabljali v profesionalne namene ali zgolj za lastno izživljanje izbruhov ustvarjalnosti.

Lahko pa se seveda vprašamo tudi: Zakaj bi sploh dajal svojo celoletno plačo ali pa izkupiček dveh let štipendije, zato, da si kupim en program? Ni ti treba prodajati hiše ali pa kot sužnje zaposliti svoje sestre, da si ga lahko kupiš, ker še vedno obstajajo ljudje, ki se trudijo in izdelujejo kvalitetno programje brez zahtevka za plačilu. Blender je zastonj. Blender je hiter. Blender je primerljivo zmogliv, kot komercialni programi. In Blender je kratek.

V ponedeljek 28. februarja, se v Kiberpipi začne delavnica "Blender od A do Pro", ki bo potekala štiri ponedeljke od 18 ure dalje. Na predavanju bodo udeleženci spoznali osnove Blenderja, zahtevnejših načinov modeliranja in animacije in načinov osvetljevanja in teksturiranja z njim. Za preskok na Pro raven pa je tako ali tako potrebna domišlija, talent in dosti vaje.

Predaval bo starosta Blenderja na slovenskem - Matija Abram. Delavnica je brezplačna, a se je zaradi omejenega števila udeležencev potrebno prijaviti na naslovu maurizio@kiberpipa.org

In mimogrede, Matija ima ta petek ob 20.00 otvoritev svoje razstave Blender-del v Galeriji 404 v Kiberpipi.

22 komentarjev

Jux ::

Dejte mi pojasnit samo eno stvar. Zakaj če kliknem na sliko dobim isto sliko in ne povečane slike, kaj je point te povezave na novo sliko?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

alien-w ::

Oglej si atribute slike. Videl bos da je ena velika 200 in druga 280 pixlov. Razlog majhne razlike je odsotnost bolj kvalitetne in večje fotke.

strictom ::

tale blender je pa še kar star

samo tutoriale so pa zajebali da je kar grdoooo( .pdf)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

B-D_ ::

Sej so drugi programi tud zastonj. Jest nism nč plaču za torrent... :8)

sk8er ::

eh..maya je še vseen zakon:D
Flip that sh*t!

metalc ::

A ni bil tudi Blender komercialen dokler niso v nabirki zbrali 105€ za odkup in "sprostitev" kode?

CCfly ::

Ja že dolgo tega.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

BigWhale ::

AFAIK, je bil ja. Potem so prenehali z razvojem ampak je community odkupil kodo.

Blender got liberated! ;)

strictom ::

a ima kdo naslov do tutorialov v kaki mavo bolj wordovski obliki ne pa pdf
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Kekec ::

pdf stari pa kje ti žviš pdf je dans skor bolj razširjen kod doc

strictom ::

Blender Video Tutorials

Če koga zanima...

PS.: Program je res zanimiv in se ga splača malo prečekirat.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Izi ::

Kaj sploh še ostane velikim? >:D

BigWhale ::

Velike cene? ;>

M.B. ::

Blender Video Tutorials Sem si jih dol potegnil preko torrenta pa mi nobenega ne gre predvajati, Sem Datoteke odprl z Gspotom, pa pravi, da imam vse kodeke, vse ostale filme mi pa gre predvajati.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Jernej L ::

aja.. to je tist program ko pritisneš presledek+L pa se sesuje..

zmodeler 1.7 še vedno rula :)

strictom ::

če meni delajo filmi čist vredo... samo še vedno ne znam kaj več kot pa prej:8)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

CaqKa ::

čemu pa služita dva odstavka pristranskega open source nabijanja?
sej vem da ej open source kul, samo naj slotechostane objektivna stran.
nič drugega.

lukanium ::

Čist možno je, da sem preveč neučakan, ampak včeraj sem ob 15h Matiji poslal mail za prijavo, pa še zdaj ni nobenega odgovora.

Torej, me lahko upravičeno skrbi ali je moja neučakanost preveč goreča? ;)
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

CCfly ::

Jaz sem ga dobil danes, pa je očitno že precejšnja gneča.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

minmax ::

ja, na žalost so bila vsa mesta že zelo hitro zasedena... do danes se je prijavilo 4x več ljudi, kot jih lahko sprejmemo na delavnico in ponudimo ustrezne delovne pogoje

(hint hint... matijo lahko povabite v kak drug konc slovenije :)

brez-imenko ::

A vidiš hudiča sem malo prepozen. Ko se bil pred kakima 2 letoma ša v domu v Novi Gorici bi lahko bilo kakšno tako predavanje. pa kaj. Tak takrat nisem imel pojma pa še računalnika nisem imel, sedaj pa gledam videe in se čudim kake stvaritve delajo. Sedaj ko bi se rad navadil delat na blenderju mi dela tešavo datoteka blender.sl.po da bi ga imel prevedenga. Saj jaz potem itak ko spoznam ponavljajoče funkcije delam na pamet.:)
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

gzibret ::

Opomba - novica je stara skoraj 4 leta!
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d modeliranje za začetnike

Oddelek: Zvok in slika
113143 (2722) Unknown_001

Mmorpg igra!

Oddelek: Igre
151303 (757) m0f0x
»

Premiera Tears of Steel - Blender movie

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
216662 (4911) morbo
»

Blender od A do Pro

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
224673 (2949) gzibret
»

Nov članek: Tečaj Blenderja (1. del)

Oddelek: Novice / Nova vsebina
92799 (2799) noraguta

Več podobnih tem