» »

Geil, A-data, Twinmos ali Crucial???

Geil, A-data, Twinmos ali Crucial???

bidybolder ::

Rabil bi nasvet glede ramov za dfi nf4 ultra-d. Omejen sem na okoli 40k sit. Zaenkrat izbiram med:
Twinmos speed premium 2x512 Mb
A-data Vitesta pc4800 ddr600 2x256 Mb
A-data Vitesta pc4600 ddr566 2x256 Mb
Crucial Ballistix pc3200 1x512 Mb
Geil Ultra-x pc4400 1x512 Mb

Kaj od tega bi mi priporočali? Kaj je boljše za A64, nizki timingi al visok fsb? Hvala!

Boki_ ::

Najboljše so nizki timingi in visok FSB. Ultra-D podpira do 4V Vdimm, tak da bojo vsi letel če jim daš mal več soka. Speed Premium sm prej mal drkal, pa na 3,1V niso delal niti na 200MHz na 2-2-2 zakasnitvah, je pa res naj bi se razživeli šele pr 3,3V+. Od tega kar maš pa našteto bi js najraje Geil Ultra-x, ker se mi zdijo najbolj zmogljivi, je pa res da če se ti Speed Premium dobr navijejo maš pol 2X več rama. Pa vzemi 2*256 če boš Crucial al pa Geil, ker boš fliknu u DC pa še 256MB ploščice se boljš navijajo.
I'm back

Shark-357 ::

jaz bi vzel Geil ultra x ki jih bom tudi sam kupil ta teden >:D

alfaray ::

Samo btw, kje boš plato kupu, in s kerim procom jo boš sparil?
papa ma vas rad :D

bidybolder ::

Plato že imam, procesor bo 3000+, še iščem kakšn dobr stepping. k bi bilo ziher da bi 2 palčki 512 Mb Twinmosev delali na ene 250@2,2,2,5 bi takoj to vzel. kdo ve, če imajo v mlacomu taprave UTT? al pa 300x7 1:1 z geil ultra-x, če bo procesor dobr, z pol manj rama.

bidybolder ::

popravljam: 300x9 z geil!

Boki_ ::

V mlacomu naj bi bli pravi Speed Premiumi, sam moja izkušnja z njimi je slaba, tak da bi js na tvojem mestu raje Ultra-X. Če boš balistix vzel, glej da so Tracer.
I'm back

bidybolder ::

Nc, tako bom naredu. ko dobim proc pa hladilnik enkrat v sredo bom sprobov z eno 512Mb ploščico Ceon 450ddr rama, ki mi je še ostal, na nf7-s se ni najbolj obnesu, pa tud če jih skurim, pa da vidm kulk je kej procesor zmožen, če gre tam 2500/2600Mhz ali več-vsi tanovi steppingi (od 51 tedna naprej) se za en drek navijajo- bodo ultra-x, da bom 1:1 lavfou, drgač pa možnu da riskeram z speed premium, pa bom imel vsaj 1 giga rama pa me vsaj ne bo mučlo da je treba še kdaj nadgradit. Hvala vsem za pomoč. pa še to, kje vse prodajajo v kokoški te eksotične rame ala ocz, geil,..?

Shark-357 ::

Zgodovina sprememb…

alfaray ::

Kje pa si kupu plato?
papa ma vas rad :D

RC14 ::

jurc_podgurc

a si že kupu procesor z dobrim steppingom. Če si kje si ga dobil,ker ga jaz nikjer ne dobim. So samo CBBID.:'(

Če kdo ve kje dobiti 3000+ ali 3200+ 939 lanske izdelave torej CBBHD in CBBFD bi prosil za link oz naslov. Hvala . Dobi za pir:D Se opravičujem ker glih ne spada v to temo.:\

Drugač pa tile rami se mi zdjo zelo ugodni. DDR 1GB GeIL PC4000 Ultra Platinum DualChannel (2*512) sam ne vem kolk dobri so??

Lp

MEDENA ::

jaz tudi iščem kak CBBHD 3000+ 0447/0448 >:D

OZZY ::

Lahko se dobijo rpedtestirani 3000+ , ki naj bi bili zmožni 2700Mhz (300fsb) z ustrezno plato. napetost okol 1.55V...

Seveda soket 939 in 90nm...

Cena 140 evrov plus ptt iz nemčije...Ponudba pa velja še 36 ur....
Go with the flow.

RC14 ::

MEDENA:
Če ga kje zaslediš mi prosim sporoči ok?? Mislim da bo težko dobiti nove v trgovini, ki bi bili CBBHD 3000+ ,oz 3200+ 0447/0448
Če kdo ve kje kupit se priporočam.:D :D

Lp

RC14 ::

OZZY: Kje?? link prosim.

Lp

OZZY ::

l i n k

ebay
Go with the flow.

RC14 ::

OZZY: Hvala. Nekaj me zanima nemško u bistvu nič ne razumem, kaj ti priporočaš kaj narediti?? A v Slovenijo ne pošiljajo in če koliko to pride??
Namen pa imam še kupit MSI K8N Neo2 Platinum NF3 Ultra in DDR 1GB GeIL PC4000 Ultra Platinum DualChannel (2*512) a bi blo to uredu??

MEDENA kaj praviš???

Lp

OZZY ::

o pošiljajo.. Ma 30 evrov pttja in nakazilo. To je maximalno. Jaz resno razmišljam, da bi si naročil enga. Bom vidu..

Sem mislu od gufya kupit 3200 pa hoče po mojem mnenju preveč...43 bi še dal 47 pa je preveč...
Go with the flow.

RC14 ::

Če boš naročal, a bi se lahka zmenla pa še zame naročiš?? Za uslugo bi se že zmenla. Pa še cenej bi prišlo , če bi skupaj naročila.
Sej pravim nemško ne zastopim ,pa nikol nisem tako naročal, lahka pa mi tud na zasebna sporočila pišeš, da ne bova tukaj smetala. Jaz bi ga full vzel, ker pri nam ga bo težko dobit, pa kaj piše na tisti strani da ti garantirajo da dela na 2700Mhz ob dobri plati in hlajenju, in še garancija je ane??

Lp

MEDENA ::

kok pride potem 140€ + 10€ = 150€ * 240.5 = 36000...recimo 37000...a je BOX ?

Načeloma jaz sem za....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Suli ::

Piše, da je samo za Nemčijo... Ampak me prekleto mika!:'( :8)

Shark-357 ::

ozzy jaz sem prec zraven če boš naročeval 100%>:D

OZZY ::

sull..versand nach Evropa...Se pravi tud SLO.


Uff..sem pogledu....samo še 7 komadov...grejo zlo hitro...ko sem dal link jih je blo 11.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

RC14 ::

Upam da se bomo kaj dogovorili.:D :D .

Ja mene tud zanima a je to box, po moje da ne??

Lp

MEDENA ::

je to aktualno še kaj OZZY ?

OZZY ::

trenutno ne...so jih razgrabil...

Upam, da bo dal še kako ponudbo ven..to je bla njegova deuga...
Go with the flow.

Cranchi ::

kako zvem ali se moj cpu navija ali ne, namrec sumim slab steping ? kje odcitam steping, ali ga moras res ven uzeti in prebrati tiste oznake na cpuju ?

hvla

_Dejan_ ::

jp ne gre drugače
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

OZZY ::

Evo novo ponudba je ven...So CBBHD 0505 BPAW ..

Pionudba je tukaj.. L I N K

Sem glih poslal vprašanje o testiranju in plačilu za 4 komade.....Čakam da odgovorijo.
Go with the flow.

JIM22 ::

Lep oglas. Samo drug stepping, drugo pa isto ko prejšn oglas.>:D Dalo bi se dobit kak procesor z CBBHD 0450 datumom. ni BOX
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

kje jimmy ?

RC14 ::

Ja res je spet ponudba.Jaz sem enga prijatla ,no bi prej rekel znanca prosil, da mi naroči plato iz nemčije MSI K8N Neo2 Platinum NF3 Ultra in sem mu tud nekak z težavo omenu če bi lahko naročil še ta procesor in glej ga zlomka on mi je reku da lahka naročil oboje,tko da upam da bom res dobil (konec drugega tedna).:D Tko da sem res ujel zadnji vlak (vsaj upam) pri prejšni ponudbi. Sedaj pa je še samo vprašanje če bo delalo vse tako kot mora. Sem nekak skeptičen pri takih varijantah.

OZZY : Tko da hvala za informacijo. Nisem mu pa mogel rečt, da bi nabavil več procesorjev, saj sem že zase s težavo prosil (zalaganje denarja pa to), pa še to je bilo čisto na koncu akcije. Upam da se boste zmenli skupaj, ker tako se res splača. Pa še stepping je fajni CBBHD.

Lp

MEDENA ::

grrrr sebičnež :p

OZZY ::

Sem naju tud enga predtestiranega na 2800Mhz pri 1.65 volta, samo hoče zanj kar 250 evrov.

RC..Upam,da bojo dobri..

Medena...Vroče žemljce...Ne moreš vedno dobit kar hočeš...Sigurno bi šu pa višje kot tvoj ID..
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842204 (17881) sirotka
»

Katere RAMe???

Oddelek: Kaj kupiti
352635 (1965) MEDENA
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134128 (18546) Tilen
»

Se splača Ram DDR CRUCIAL BALLISTIX 1024MB PC4000 500MHz CAS3 4-4-8 ?

Oddelek: Kaj kupiti
301785 (1251) RC14
»

Kateri steping za AMD 64 3000+ 939

Oddelek: Navijanje
171538 (1335) Jeronimo

Več podobnih tem