» »

Promise Ultra(Crap) 100 TX2 PCI EIDE kontrolerji- a dela komu 3 ali več kartic HKRATI - na Linuxu ?

Promise Ultra(Crap) 100 TX2 PCI EIDE kontrolerji- a dela komu 3 ali več kartic HKRATI - na Linuxu ?

Brane2 ::

Ima kdo kaj več teh kartic, ki mu laufajo v enei mašini hkrati ?

Sedaj sem se oborožil s temi karitcami pri Mlacomu in nikakor ne uspem prepričati sistem, da mi najde vse diske na teh karticah, če imam več kot dve kartici hkrati v mašini.

Ne gre. Kartice se skregajo med sabo v času prijavljanja diskov in vse kar je na tretji in naslednjih karticah nima vključenega DMAja in dela samo na najpočasnejšem PIO modeu.

Zaflešal sem najnovejši BIOS, tako v kartico kot v plato, pa ni nič boljše.

Probal sem tudi s hdparm-om ročno vklopit UDMA na ostalih karticah, pa stvar ne dela. Očitno je treba inicializirat še ene par registrov, ki jih karticin BIOS preskoči. Je imel vsaj na Linuxu kdo kaj več sreče s tem ?
On the journey of life, I chose the psycho path.
  • spremenil: Brane2 ()

Uranij ::

3*4=12 diskov + 4 od glavnega kontrolerja + zvocna, mrezna, ....Ce se jaz prav spominjam imas na voljo samo 16 irq-jev in ti zato noce prepoznat vseh. Je pa to le moje (neizvedensko) mnenje.

LP, Uranij

Brane2 ::

Na dveh karticah sem imel samo 4 diske total in to ne bi smel biti problem. Poleg tega, tudi če bi montiral dodatne 4, bi bili ti slavei in ne bi zahtevali dodatnih IRQjev.

Pa tudi, te stvari načeloma nimao nič proti deljenju IRQjev in lahko bi imel več kartic na sistem IRQju.

PnP ti sam nameče kartice na IRQje, ki so mu na razpolago, seveda lahko pri Linuxovem kernelu tudi ročno potweakaš stvari, a mislim, da tu ni problem.

Tudi če sem npr. disableal vdelani IDE na plati, s tem nisem pridobil nič in zaradi tega še nisem mogel dodati še tretjega Promisea...

Methinks da gr eizključno za crappy BIOS na Promiseu. Sem hotel snet datasheet od čipa, ki ga dajejo na te kartice, da bi videl, če lahko ročno vpišem kaj v kak register, pa teh podatkov ne dajo, ko da gre za čudo sveta... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mis mx500

Oddelek: Pomoč in nasveti
151109 (948) eR@S3R
»

Kako spremeniti IRQ za razne kartice v XP-jih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281828 (1478) AngelOfDeath
»

Dve zvočni kartici in W98SE ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
111308 (1114) sasolini
»

What the Hell

Oddelek: Pomoč in nasveti
141400 (1205) DarkHand
»

le zakaj??

Oddelek: Pomoč in nasveti
132020 (1811) Bungee-

Več podobnih tem