» »

Kater jezik?

Kater jezik?

Elemen_T ::

Kateri jezik se najbolj splača učit?

OrlyTM ::

Angleški, pa v Sloveniji tut Nemški

Če pa misliš za programirat, je pa izbira povsem tvoja.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Pepsi ::

Definitivno anglescina - ampak mislim da bi anglescino mogl vsi ze po defautu znat tak da...nemscino se uci je full lep jezik, ce pa si bolj za mehki tip jezika pa italijanscino. Jaz sem probala oboje in sta cute samo voljo moras imeti (meni je italijana zamorila na zacetku cist, zdj mi je pa prov vredu za poslusat). Skoda da se nisem ucila se naprej.
Well...za karkoli se bos pac odlocil bo to samo en plusek vec!
Papa
[Pepsi] of CyberBabes - http://cyberbabes.m42.cx

Elemen_T ::



Pa nisem mislil jezik kot jezik ampak jezik kot računalniški jezik ;)
...
Odločitev je čisto sigurno moja...vendar nimam popolne predstave kaj je najbolj uporabno. Perl že znam...razmišljam pa da bi se poglobil v C++...pa ne vem ali se je boljš učit Visual C++ ali preprosto C++.

Lp

Senitel ::

In v čem je razlika med Visual C++ in C++?? Naj te ne zmede Visual C++ ni prav nič "visual", je treba lepo čisto (skoraj) vse lepo natipkat preko tipkovnice. Ni kakšnih drag-drop-type-programing....

Elemen_T ::

....Slišal sem da je Visual C++ bolj podoben Visual Basic....V čem pa je potem bistvena ?

Senitel ::

Visual C++ je zelo profesionalen program (Deus Ex je bil napisan z dotično zadevo recimo), in ima z Visual Basicom samo eno skupno lastnost - Microsoft...

yimi ::

...in se eno skupno lastnost, da oba smrdita:D

Loki ::

Yimi a ju ti slucajno obvladas do popolnosti, da ves za vsak njun hrosc, ipd., da lahko trdis kaj takega?

JLP ::

Jest predlagam C++. Je še najbl uporabn.
Live long and prosper!

Thomas ::

Če nočeš izstopat preveč - vzemi C++.

Če je pretežek - vzemi VB.

Zraven se nauči še Javo.

Ali pa karkoli - če veš kaj hočeš.

Če ne veš - boš mogoče kmalu vedu.

Če ne - pa še praš. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

darh ::

eee... usak navija za svoje....

kaj pa ce bi zadevo pogledal rajš z druge strani !

uporabljaj ( nauci se ) tisto s katerim bos najlazje resil svoj problem ! ce mislis narediti skripto za eno dinamicno stran je najboljsa odlocitev PHP ali PERL, ker bi imel s Cjem prevec dela z recompilanje ipd... ( recimo ) medtem ko za izdelavo kakih bol kompleksnih aplikacij ( recimo nek urejevalnik besedila ) bi ti priporocou PASCAL ( object pascal & deplhi seveda ), ali C... isto velja ce misis naredit kako igro...

ce se pa nameravas lotiti svojega operacijskega sistema je pa odlocitev vsekakor C ( lohka tud ASEMBLER ce ces ane ) saj bi v kakih višjenivojskih jezikih kako specificno stvar težje napisal, saj niso bili narejeni za to...( C je zelo nizkonivojski jezik, pod njim so se ASSEMBLERJI, ki so strojni jeziki & zelo nizkonivojski - najniže na lestvici )

zakaj pa je vec nivojev jezikov ? ker je treba pri strojnih - zelo nizkonivojskih zlo doug pisat za usako stvar... pri višjenivojskih je pa usa stvar ZELO podobna angleščnii...

če pogledaš mene naprimer... jaz se resno Cja se nisem nikoli lotu ker ne cutm potrebe po tem... zacel sem v BASICu ( in to unem na Commodore64 !!! ), preko Visual Basica, PASCALA, ObjectPascala ( aka Deplhi ). ko sem zacel obvladovati web design & vse kar je povezano z njim sem se lotil tudi Perla ter PHPja ( kjer sem trenutno tudi obtical ( v dobrem pomenu besede )! )

suma sumarium... kot sem ze povedu na zacetku... izbira programskega jezija je predvsem odvisna od problema ki ga nameravaš rešiti....

zgornji text ( izpoved ) je namenjana vsem ki mislijo nanovo zacet kak thread v tem delu foruma z naslovom "kateri jezik", "s cim zacet?"....

lp,x
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programski jezik za 13 letnika - NA NOVO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9417181 (13626) blackbfm
»

Nekaj o programiranju (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
515588 (4728) alesrosina
»

Kje zaceti ?

Oddelek: Programiranje
192273 (1972) Blond
»

Kateri jezik je bolji?

Oddelek: Programiranje
462185 (1722) Monster
»

Z čim začet?

Oddelek: Programiranje
422985 (2355) andrej12

Več podobnih tem