» »

AutoCAD - izdelava glave

AutoCAD - izdelava glave

jjohny ::

V Autocadu 2004 bi rad naredil glavo. Tiste, ki so že notri mi ne odgovarjajo. Zadevo bi rad naredil tako, da pritisneš ikono Title block in tu izbereš svojo glavo in jo vstaviš na risbo. Potem bi lahko spreminjal določen text (datum, naslov,...). Določen text pa bi bil stalen. V kolikor kdo ve kako se to naredi prosim za pomoč.

lp,

gzibret ::

Jaz to naredim z blockom.

Narišeš, kar pač hočeš, pol pa greš na menu: draw/block/make. Tam pol ne pozabi vnest objektov oziroma risbe (define objects) ter nastaviti izhodiščno točko (base point). V acad2005 lahko uporabiš zraven še polja (ukaz "field"), kjer nastaviš avtomatsko prikazovanje datumov, dolžin, površin...
Vse je za neki dobr!

jjohny ::

Mi je ratalo, da vstavim glavo in "statičn0" besedilo. Kako naj naredim polje, kjer bi z dvoklikom vnesel številko risbe?

lp, jani

gzibret ::

Moreš met Acad2005. Enostavno vpišeš ukaz field. Ne vem točno, v katerem meniju je stvar skrita.

Vendar pazi - ko imaš enkrat narejen block, ne moreš več stvari znotraj blocka spreminjat (razen, če uporabiš ukaz explode). Najbolje je da stvari, ki jih ne spreminjaš, stlačiš v block, text pa pripopaš naknadno.

Če pa za glave obstaja kaka druga rešitev, da lahko le dvoklikaš po njej in spreminjaš text, pa naj prosim pove kdo drug. Tudi mene zanima.
Vse je za neki dobr!

Loki ::

Če pa za glave obstaja kaka druga rešitev, da lahko le dvoklikaš po njej in spreminjaš text

saj to ze obstaja. nisem preprican, ce v osnovnem Acadu, obstaja pa v Autocad Mechanical (konkretno 2004dx).

v osnovnem acadu se da mogoce kaj narediti z Modify > Object > Text > Edit.
zadeva deluje za popravljanje kot (ki so v bistvu tudi ene vrste blok).


v acadu dobis cisto lepo DIN glavo, samo moras biti malo pozoren pri izbiri standarda (je pa v tujem jeziku).

jjohny ::

Sedaj sem malo testiral kako bi naredil glavo. Kot vzorec sem našel eno nedokončano, ki ne vem kje sem jo dobil. Prosim, če mi pomagate razvozlati zadevo.

To je bilo vpisano pod atributom:
Tag: GEN-TITLE-DAT{7.1}
Prompt: (genmsg"gentitis"73)
Default:

Ko sem to uporabil mi je vpisalo današnji datum. to se mi zdi zelo uporabno.
Sedaj pa bi prosil, če mi kdo pove kaj bi moral vpisati za ime, merilo, format papirja in ostale uporabne stvari. Ali obstaja mogoče kakšen spisek teh atributov in njihovih kod? Kaj so tiste številke v oklepajih?

lp, jani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AutoCAD pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
202168 (1196) nejcek74
»

AUTOCAD

Oddelek: Pomoč in nasveti
175421 (1617) Wazzock
»

autocad 2013 merila

Oddelek: Programska oprema
252909 (2254) seba-beba
»

ACAD naj bi delal nanj, pa na obroke fedr... kaj in kje kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
91295 (1127) Smorny
»

AutoCad 2000/2004 format

Oddelek: Programska oprema
111667 (1532) barbarpapa1

Več podobnih tem