» »

Kateri CD-RW Pekač?

Kateri CD-RW Pekač?

DeLuX ::

Zdravo.

Pri nakupu novega pekaca se ne morem odlocit med
TEAC 52/24/52 IDE RET 17.040

in

PLEXTOR PX48/24/48 IDE RET 24.480

Torej... katerega priporocate in zakaj?

Hvala za pomoc in nasvete..

LP,
DeLuX

Dirkac ::

Zelo dobro vprašanje, ki res še nikoli ni bilo zastavljeno. Tudi mene zanima, kateri od teh dveh je boljši. :\ :\ :\ :\ ;( ;( ;( ;( |O >:D

TheJack ::

Osebno nisem sicer preizkusil še nobenega od teh, ampak na tvojem mestu (in na svojem, če bi sedajle kupoval pekač) bi vzel 48x Liteona, ki ga dobiš že za 12 jurjev (se mi zdi da ima Bof akcijo). Pol cenejši od Plextorja, pa verjetno ne pol slabši...
Tako ali tako se sedajle ne vem kako dragih CD pekačev ne splača kupovati, saj že danes dobiš DVD pekač za dobrih 50 jurjev, tja do novega leta pa zna njihova cena pasti do 30 ali celo manj. In kaj boš takrat s CD-RWjem? Čez kakšno leto bo pa razlika v ceni med Plextorjevim in Liteonovim CD pekačem taka, kot med Alpsovim in Mitsumijevim disketnikom. Nikakršna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

jurre ::

ce mene prasas kuj kupm plextorja
ce bi jz kupoval bi za 36k kupil plextorja premium 52x/32x/52x, pri katerem lah z overburningom na 700mb cd spraus 1gb!!8-O :D

plextor: 21.990,00 SIT
Glavne tehnične lastnosti:
- 48x zapisovanje (3000~7200KB/s)
- 24x prepisovanje (3600KB/s)
- 48x branje (3000KB/s - 7200KB/s)
- BURN PROOF
- PoweRec tehnologija
- VariRec tehnologija
- dostopni čas: 65ms
- Buffer 4MB
- "OverBurning" do 94.55 minut
- E IDE vmesnik
- možnost zapisa CD TEXT-a
- združljivost z: Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows 2000, Windows XP, MacOs
- mere: 146 x 41.3 x 190 mm
- teža: 1kg

teac: 15.990,00 SIT
Glavne tehnične lastnosti:
- 52x - CD-R
- 24x - CD-RW
- 52x - CD branje
- buffer 2 MB
- dostopni čs: 100 ms
- tehnologija BURN-PROOF
- kompatibilnost: CD-ROM Mode-1, CD-DA, CD-RW, CD-ROM XA Mode-2, CD-MRW, CD-ROM XA Mode-2, CD-I, Video-CD, Photo-CD, CD-Extra
Recording-Mode Disk-at-Once, Track-at-Once, Session at Once, Packet writing

plextor 52x: 35.944,80 SIT
Enota ima dostopni čas manjši od 65 ms, razširjen 8MB predpomnilnik
Z "GigaRec" funkcijo lahko tako shranite kar do 1.2GB podatkov na 99 minutni medij oz.do 1GB podatkov na
standarden 80 minutni medij, s čimer se poveča kapaciteta zapisovanja za več kot 40%, kar bodo še zlasti znali
ceniti ljubitelji glasbe. Enota je tako tudi idealna za izdelavo in shranjevanje pomembnih podatkov.
Za daljšo življensko dobo in za tišje delovanje enote pa je na voljo funkcija "Silent Mode", s katero lahko
uporabnik sam nastavlja dostopni čas, hitrost branja in zapisovanja ter čas odpiranja pladnja.
"Q-Check" kontrola kvalitete (C1/C2 error test, FE/TE test in Beta/Jitter test) pa pred in po končanem zapisovanju
nudi informacije glede kvalitete CD medija.
tehnologije: "PoweRec", "VariRec" in "Mount Rainier

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Ashrack ::

Moja stara pečka, WAITEC 4424 je po 6 letih delovanja prenehala pečti piškotke in zdaj ima nagrobnik RIP. Tko d se zdj zanimam za nakup nove pečke in v mislih imam
TEAC 52X 24X 52X , ki v Mega(S)hitu stane 16000 SIT. Zanima me ali je to dobr nakup ali pa priporočate drugo pečko?
....

jurre ::

beri moj odgovor zgoraj... plextor:D

icek ::

na 700mb cd spravi 1 giga gor? Zanimivo. In kako je potem z berljivostjo takega cdja? Ga berejo vsi ostali cdromi al samo plex?
Rider of Theli
www.air-tv.net

Predator ::

se povsem strinjam z TheJack-om

jaz sem tudi vzel liteona ( sicer 52x ker 48 niso več meli ), 1 leto ma garancije, dokler bo delal bo delal, potem pa dvd rekorderji vabijo, kar se pa samega rekorderja tiče pa nimam pripomb, super dela

kar se pa giga cd-jev tiče pa ne vem, jaz sem dosedaj max 900mb posnel na cd-je ( samo so tudi bili datatrackovi 900mbcd-ji ), računalnik mi jih bp prebere, medtem ko ne na mojem, ne na sestrinem stolpu ne delajo zadnji komadi na cd-ju, tolk da za uporabnost ne vem, na 700mb pa ponavadi spravim ~725mb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

DeLuX ::

jurre: kje si dubu cene? iz katere trgovine?
a mi lahko razlozis (razlozite) , kako dela tist gigarec na 1gb.. a potem mas musko
na cdju 110min + ? a ima to samo plex z 52x? ima 48x plexi tud to?
ali plex 52x pece recimo cdje na 48x hitrost kvalitetnejse, kakor plex 48x?

hvala...

torej... smo za plexi al teaka?
jst sm trenutno za plextorja...
mnenja?

LP,
DeLuX

jurre ::

cene so iz gambita,

Ashrack ::

PlexWriter je mal predrag zame. Kakor je THE JACK rekel se ne splača dragih kupovat. Pol se najbolj splača da kupm TEAC 52X kajne,?
....

Blisk ::

SM kupu TEAC, pa sm ga mel glih 1 mesec in prodal pa kupu PLEXTOR.

mrFREUD ::

Stvar je preprosta!

Kupi LiteON-a, ali pa če maš $ Plextorja. ZAKAJ? . Govorim ti iz izkušenj iz trgovine! V zadnje pol leta smo prodali cca. 400 Writerjev, od tega jih je blo 80% LiteON-ov. In delovanje? Hja... ne boš verjel, da smo prejeli več garancij za TEAC-a kot za LiteONA, pa čeprav smo jih prodali 5x več. Lite ON deluje.

Sicer pa enako kot vsepovsod... ime se prodaja, pa čeprav je le 30% Mercedes-ov tehnično pravilno zgrajenih... :) Moje mnenje! LiteON 48x (Cena okoli 11.000 SIT) ali LiteON 52x (Okoli 13.500 SIT) pri nas.

Ironija pa je, da sam uporabljam TEAC-a!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

best buy pekac (kakovost/cena) po vasem (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513867 (3247) krucymucy
»

Kater pekac?

Oddelek: Kaj kupiti
201612 (1323) Dead_Eye
»

Kateri 52 kratni pekač

Oddelek: Kaj kupiti
201557 (1255) AngelOfDeath
»

teacovi pekači-da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
222002 (1505) AngelOfDeath

Več podobnih tem