» »

??winxp??

??winxp??

DIEUALL ::

zanima me kdaj izide verzija za xp RC2 ker sm vidu da jih lohk zdownloadam z neta kako je s tem a so to pravi RC2 al ne a so sploh že izšli ????????????



hvala za odgovor

lp
Spider:)

andrej ::

RC2 je ze zunaj kar nekaj casa... ce sem natancen 28. julij.

mangaldar ::

Kaj pa je novga v primerjavi z RC1? Se splača upgrejdat?

JLP ::

Hja velik nobga sploh ni an. U glavnm je velik odpravljenih bugov (nekej novih sevede), novi drajverji, pohitritve.
Live long and prosper!

andrej ::

kot je JLP povedal, novega ni nic, razen kaksen bug. Drugace pa so popravili cez 1000 bugov, ki so bli v RC1...

Loki ::

Andrej kaj pa je z enimi raw socketi, ki naj bi bili ene vrste exploit?
A je to kej res? > prebral na www.grc.com

Kje sploh delas?
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

zelo dobro vprasanje. Odgovor je da in ne.

v bistvu raw socketi predstavljajo potencialno nevarnost, vendar je treba vedet, da tudi unix sistemi podpirajo raw sockete. Problem pri vsej zadevi je ravno to, da bodo Windows XP tako zelo razsirjeni. V bistvu so XP prvi MS sistem, ki popolnoma implementirajo podporo za Berkeley Unix Raw Sockete, ki so v unix okolju ze dolgo obstajali.

Tole je z njegove sitea:
"Until the advent of Windows 2000 & XP, the most common and familiar, complex, potent, and untraceable Denial of Service and Distributed Denial of Service attacks have only been generated from Unix-family operating systems. Due to the sheer volume of Windows XP machines soon to be loose in the world, Unix systems will quickly be supplanted as the premiere launching pad for new torrents of Denial of Service floods. This will have an unfortunate corollary effect for XP users: "

Dober MS odgovor je -> http://grc.com/dos/winxp.htm.

MS ne bo odstranil raw sockete, ker jih kar nekaj novih featurjev uporavlja.

Torej, raw socketi so potencialna nevarnost, vendar se zdalec ne taksna kot je slisat. Bistveno bolj "ne-varni" so win9x sistemi, kjer je v bistvu vsak uporabnik administrator in kjer v bistvu ko gres na net celo svetu pokazes kaj imas...

kaj mislis z "kaj sploh delas"?

nemesis ::

Sam nekaj da se jaz vprasam - ker si morda jaz narobe predstavljam, pa da si rrazjasnim pojme :)

Kolikor vem, si RC ne sledijo po vrsti 1, 2,3... in s tem tudi odpravljanje napak --> za odpravljanje napak naj bi bile narejene beta verzije. RC naj bi bili razlicice koncnega izdelka. To pomeni, da MS izda recimo 4 RC-je in potem izbere enega RC-ja iizmed teh štirih, ki ga zacne tudi trziti --> vsaj tako sem jaz razumel stvar pred dvema letoma (ali so ze tri od kar so izsli WIN 2k?) na infosu ob pogovoru z MS - predstavnikom --> je pa res da MS sam ne ve kaj dela in kaj govori:)

LP

JLP ::

Ja RCji si sledijo po vrsti. ponavad Microsoft sam 2 RCja vn da. Se prav RC1 in RC2, pol sledi RTM k je končna verzija. Nkol ni RC z manjšo številko kot en drug RC izbran za finalno verzijo ker če be že RC1 bil tko dobr pa brez bugov bi pol verjetn sledil že kr RTM. Se prav majo recmo RC1 pol poravjo napake k so u RC2 (vmes je še ene par buildov) pol pa izdajo RC2. Ta ponavad tud še ni čist uredu tko da sledi še ene par buildov in k so povečini zadovolni izdajo RTM.
Live long and prosper!

andrej ::

nemesis: To ni cisto res. RC-ji si sledijo po vrsti - 1, 2, 3, itd. RC-ji to t.i. major releasi. V bistvu bi jim lahko rekli beta ...,3, 4, 5, itd... Tu je razlika samo poimenovanje.
Bitve RC - Release Candaditate je v tem, da oni delajo dnevne builde in popravljajo buge. Vsakih tolko buildov, dajo ven major release. Major release pomeni,da gre zadeva beta testerjem, partnerjem itd. Vsakodnevni buildi se uporabljajo samo znotraj MS-ja.
MS ze vnaprej pove koliko beta verzij in koliko RC-jev bo dal. Se enkrat beta in RC je pomembno samo za zunanje partnerje. Ce bi MS tako izdal samo beta 1 in potem kar RTM bi externi partnerji dobili samo eno prizkusno verzijo. Ce pa dajo ven Beta 1, 2, RC1, 2, pa dobijo 4 verzije za testirat.
No, zdaj so pri RC2 in se osredotocajo samo na popravljanju bugov. Vsak da jih popravljajo, trenutno pa se koncentrirajo samo na pomembnejse buge. Recimo ce se zaradi buga masina rusi. Nepomembne buge ignorirajo. Zakaj? Hja, ker ce eno zadevo popravis nikdar ne ves kaj bos drugega pokvaril, zato popravljajo zdaj samo najpomembnejse buge. Ko bodo enkrat prisli do taksnega nivoja, da ne bo vec nobenega showstoppera (pomembnega buga, zaradi katerega se ustavi release -> ze ime pove) potem izdajo OS. Nic prej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft meni, da bi bila polna podpora TCP/IP v Windows preveč nevarna

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
373852 (2921) Jst
»

XP in 2000

Oddelek: Operacijski sistemi
171030 (736) ngc2392
»

WIN XP: RTM (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programska oprema
16210784 (8527) Tr0n
»

WIN 2000

Oddelek: Programska oprema
7853 (752) andrej
»

RC 2 je odzunaj

Oddelek: Operacijski sistemi
91020 (791) andrej

Več podobnih tem