» »

Hladilnik(tihost) - Zalman CNPS7000A-Cu ali TR SK7 z Papst 8412N/2GL ventilatorjem

Hladilnik(tihost) - Zalman CNPS7000A-Cu ali TR SK7 z Papst 8412N/2GL ventilatorjem

[SkA] ::

Okaj, preden me kdo "naskoči".. vem da je bilo po forumu že veliko povedanega o SK7 in Zalmanu ampak večina tu sprašuje v povezavi s sposobnostjo hlajenja in O/C-janja. Mene slednja dve kombinaciji zanimata predvsem zaradi tišine. Ne O/Cjam, seveda pa mi vse eno ni najlepše pri srcu če moj CPU na full load deluje pri 65+ stopinjah C.

Trenutno imam na P4 2,8 Ghz (800 FSB) stock ventilator, ki svoje delo opravlja čisto zadovoljivo in tudi ne pretirano glasno (napram mojemu staremu Vulcanu 6 na AMDju 1,4 Ghz). Ampak ker je ventilator CPU coolerja še vedno najglasnejša zadeva v moji kišti, bi rad zadevo še malce utišal...

Dilema je sledeča. Ali kupiti Zalmana CNPS7000A in upati na najbolje (ker tam ne morem potem ventilatorja menjati), ali raje uzeti kak dober kos bakra/aluminija (ala SK7) in nanj pridtrditi čim večji (in posledično tišji) ventilator. Tale omenjeni PAPST se mi zdi da je eden najbolj tihih ventilatorjev kar se jih pri nas da dobit (pa da dejansko še kaj piha). Cenovni prideta zadevi približno enako... vprašanje je pa sicer, če bo SK7 s PAPST ventilatorjem na minimumu sploh dovolj hladil - v kolikor bom moral dvigniti obrate na ventilatorju bo verjetno tudi ta spet brnel, in potem ni nujno da bo tišji od CNPS7000A. Skratka... mislim da ste dojeli dilemo - komentarji/izkušnje zelo dobrodošle...

log2 ::

Jaz imam SK7+nek no name 80mm ventilator na 5V, temperature so tam 46-48 st. (idle) in 54-56 st. na full load, v sistemu sta še dva ventilatorja (napajalnik in še en vent 80 mm, oba na 5V). Stvar skoraj neslišna.

Ima pa frend podoben sistem z zalmanom 7000AlCu in dvema ventilatorjema 120 mm (na ~4V) + 80 mm ventilator v napajalniku na 5V, temperature so tam ~32st. na idle & 46-48 na full load - ta sistem je samo rahlo!! bolj glasen od mojega in to na račun tistih 120 mm ventilatorjev (šlišiš rahlo puhanje zraka).

Zalman 7000 je zelo zelo tih (na 5V, pri večjih napetistih postane glasen -> na 12V = AMD stock hladilnik), če disk&napajalnik nista dovolj tiha pa ga sigurno ne boš slišal. Če hočeš res tišino potem kupi SK7 (SLK900?)+en zelo tih ventilator (vprašanje kako je z tistim papstom, ker nekateri ventilatorji pri nizkih obratih začno spuščat razne čudne glasove-boš moral probat). Poglej še naslednjo temo na slo-techu:

http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisteme.shtml?threadID=87869&mesto=def#neprebrano

log2 ::

Pa še sem poglej:

http://www.silentpcreview.com/

[SkA] ::

Hvala za izčrpen odgovor Log, to sem rabil..izkušnje. Jaz sem do sedaj slišal samo malce starejše Zalmanove pahljače (6000 i think), in so sicer tihe, ampak CPU cooler na družinskem Compaqu (zgledal ko stock fan pa ni) je še tišji.. :D
Nekako se nagibam tudi sam proti SK7, mogoče najbolje da najprej kupim ta PAPST ventilator in preizkusim njegovo delovanje. Doma ima drugače tudi enega enermaxa, ki je pri srednjih in majhnih obratih skoraj neslišen.. če ne drugega bo ta dober.

120 mm sem pa opazil pri testih da so lahko še celo glasnejši od 80mm kljub malim obratom zaradi velikosti..

[SkA] ::

Še nekaj, te lahko vprašam kaj imaš zaen procesor (tolk za občutek pri tempereturah)?

log2 ::

AMD 2500+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402107 (1424) G@MER
»

Audio workstation - Tihi PC

Oddelek: Kaj kupiti
141489 (1321) Spajky
»

Hladilnik za athlon 2500+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331910 (1232) TribesMan
»

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492690 (1815) profii

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373439 (2857) boštjan

Več podobnih tem