» »

Maxtor 200GB SATA problem

Maxtor 200GB SATA problem

janez41 ::

Danes sem dobil disk MAXTOR DIMOND 10 200GB 8MB SATA . Problem je ta, da mi diska noče prepoznati.
Imam plato Asus A7V8X Delux(VIA KT400), AMD Athlon 2000+, GF4200Ti, 512MB RAM-a, WIN XP SP2....najnovejši bios in VIA gonilnike

Maxtorja sem poizkušal formatirati pri novi inštalaciji Win XP vendar mi diska ne prepozna, čeprav sem pritisnil F6 in S ter naložil gonilnike za SATA.
Tudi če ga priklopim na drugi SATA mi diska ne prepozna niti s programom powermax.
Vse se mi zdi zelo čudno, saj imam doma že 1 SATA disk in sicer SAMSUNG 160GB, ki mi dela odlično.

Če ima kdo kakšno idejo kako disk usposobiti, bi bil zelo hvaležen.

janez41 ::

A mi lahko potem vsaj kdo pove, če osnovna plošča sploh podpira diske >=200GB?

Han ::

Ja, podpira. Verjetno je disk defekten...

Daedalus ::

V BIOS-u preveri, če je S-ATA kontroler sploh vključen in dvakrat preveri, če uporabljaš pravilne driverje. Šele potem se spravi na disk...

> Vse se mi zdi zelo čudno, saj imam doma že 1 SATA disk in sicer SAMSUNG 160GB, ki mi dela odlično.

Hmm, a to na isti mašini? Če je tak, pol je verjetno disk fuč. Nesi nazaj v trgovino...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

janez41 ::

Ja sem dal disk še kolegu. Tudi njemu ga ni prepoznalo niti v biosu, tako da sem ga poslal nazaj. Ziher je disk bil defekten. Vseeno hvala za odgovore!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SATA ne zazna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
72147 (1715) LeftyD
»

HITACHI 7K250 160GB 7200 ATA133 8MB po štirih mescih šel žvižgat rakom.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835689 (3545) SebaR
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575777 (3929) Grimlord
»

Maxtor SATA in WINXP instalacija

Oddelek: Operacijski sistemi
111235 (1125) B_U_R_I
»

IDE in SATA

Oddelek: Strojna oprema
231976 (1504) Fizikalko

Več podobnih tem