» »

izdeva spletne strani, ki se odziva na druge programe

izdeva spletne strani, ki se odziva na druge programe

fogl ::

Mogoče sem mal zabluzil z naslovom...

Zanima me, če se da, da bi z nekim programom, ki teče na računalniku npr. meril temperaturo potem pa bi vrednosti sporočal na to mojo spletno stran, ki bi bila na istem računalniku in jih prikazoval. Ali pa da bi na tej internetni strani dajal ukaze drugim programom, ki tečejo na tej mašini.
Kateri program/jezik naj uporabim za izdelavo take spletne strani? Nebi se rad nekaj začel učit, in na koncu ugotovil, da se tega ne da naredit.
lp, klemen

Bob Rock ::

Najbolj enostavno bi blo, ce bi s tem rpogramom, npr. temperaturo zapisoval v bazo, pa lahka pol z bilocem (asp, php, .net,...) iz baze pobiras podatke, pa jih izpisujes.

fogl ::

Kaj pa obratna varianta, da z internetne strani dam ukaz nekemu drugemu programu?
lp, klemen

darh ::

tudi to se da.
Excuses are useless! Results are priceless!

fogl ::

Če imaš dovolj volje in denarja se da vse...to mi je jasno. Zanima me kako oz. kater program uporabit?
lp, klemen

neo977 ::

jaz sem uporabljal delphi (.dll) s katerim sem krmilil program (neki program za racunanje kod za odklepanje telefonov iz imei stevilke) in .asp strani, ki so uporabljale ta dll:
user je vpisal imei, preko asp-ja in dllja sem poslal imei programu, izracunal unlock kodo in to kodo prikazal na pageu.

Tody ::

Fogl eno tako zlato pravilo pri spraševanju na forumu! Konkretna vprašanja bodo dobila konkretni odgovor. Ohlapna in splošna vprašanja bodo dobila splošen odgovor. DA vse se da samo povej točno kaj hočeš, pa ti bodo povedal kako in kaj če bo le kdo vedel...

fogl ::

Ker zadev še ne poznam tudi težko konkretno vprašam. Zanima me samo s katerim programom se to da - torej z asp in php. Zanima me kateri je boljši, kaj so razlike med njima...
lp, klemen

Tody ::

kot prvo ne php ne asp nista programa. Oba sta skriptna jezika, prvi je bil razvit v odprti skupnosti, drugi je produkt Microsofta, razlike med njima da bi reku kateri je boljši ni, spet zadeva je odvisna od uporabe.Na internetu imaš vse potrebne priročnike,vodiče in pomožne programe, ki bodo tvoje stvaritve spravile k življenju. Ti pa moreš povedat jest hočem pa da ta pa ta program ki opravlja to in to funkcijo izpiše te in te rezultate na tej pa tej spletni strani.Oba jezika rabita tudi ustrezno podporo na strežniku.

Bob Rock ::

asp pa php sta jezika, nista glih programa...:)

php laufa na linuxu, asp na windowsih (v vecini primerov). U principu sta si dost podobna, kake so pa prednosti pa slabosti mas pa miljon stvari o tem na netu napisanih, mal pogoogli, bos kit najdu. Js tu ne bom zacel spet ene kregarije kir je bolsi :D

edit: nisn prej opazu, da ti je ze tody odgovoril :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

upirna ::

Tudi PHP čisto lepo laufa na winsih v kombinaciji z Apache
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Matthew ::

... ali biločem drugim.

fogl ::

Kateri program pa potem uporabiš da prevedeš kodo napisano v php in katerega za asp?
Kaj pa je to Apache?
lp, klemen

upirna ::

fogl-> smeh in solze

Apache je program, ki poskrbi, da če ti zahtevaš spletno stran ti jo le ta prikaže.
PHP "kompajler" je na php.net.

Predlagam, da začneš uporabljat google in iskanje po forumu.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Tody ::

PHP ti prevede strežnik, seveda če je tako nastavljen. Če boš delal doma poišči odiče kako namestiti Apača in php in mysql bazo. Če boš delal online potem pošči server kjer ti piše da podpirajo PHP/ASP in potem samo napišeš kodo zadevo daš na server in zadeva dela. Recimor:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pol milijona pohekanih spletnih strežnikov - med njimi tudi slovenski!

Oddelek: Novice / Varnost
395922 (3853) poweroff
»

drsni trak na strani

Oddelek: Izdelava spletišč
202121 (1843) Yunai
»

Najboljši programski jezik za dinamičen html

Oddelek: Izdelava spletišč
443285 (2649) frenk
»

Izdelava in programiranje WWW strani???

Oddelek: Programiranje
362784 (2192) McSpike
»

Nikjer nobenga M$ programerja?

Oddelek: Programiranje
182468 (2158) andrej

Več podobnih tem