» »

xp in zaustavljanje racunalnika

xp in zaustavljanje racunalnika

sinicka ::

zanima me, ce se v xpjih kje da nastaviti, da bi se racunalnik ob ukazu shut down sam ugasnil, ne pa da mi samo napise, da je varno ugasniti in moram pol tist gumb drzat, dokler se ne ugasne
  • premaknil: andrej ()

DJroky ::

V XP je to že nastavljeno tako avtomatično. Pri tvojem primeru pa gre lahko za programsko ali hardware napako.
Pri meni je pomagala to da sem dal nove drajverje za zvočno.

AngelOfDeath ::

to lahko nastaviš v biosu poišči
Pm control by APM ali nekaj podobnega
in vklopi to možnost



Lahko pa da so tudi keri vozniki krivi v tem primeru jih boš moral sam poiskat

Lime ::

Nadzorna plošča/možnosti porabe/APM označi kljukico pri omogoči podporo za zahtevnejše upravljanje porabe.

andrej ::

probaj s tem programom pa javi.

BlackHole ::

Jaz sem na eni WIN XP tricks strani našel, kako narediti bližnjico do Shutdown in sicer na namizju narediš novo bližnjico in vpišeš SHUTDOWN -s -t 00, kar pa meni ne ugasne računalnika, ampak mi napiše isto kot tebi (Sinicka), pač da ga lahko varno ugasnem, samo v tem primeru je dovolj če samo pritisnem na gumb (ni treba držati 4s). Ne vem pa zakaj ta ukaz ne ugasne računalnika popolnoma.

Zgodovina sprememb…

DavidJ ::

jst tega spoh ne uporabljam. prtisnem knof na masini in je isto kot bi dal start > turn off computer > .. v xp to dela bp
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

CaqKa ::

hornet mislim da ta tvoja varianta ni enaka oni preko start menija in shutdowna.. bo andrej povedal

andrej ::

odvisno od nastavitev. V Control Panel -> Power Options se da nastavit, da je gumb enako kot da bi sel skozi Start meni...

sinicka ::

hvala, k ste si vzel cas, pa mi pomagal :)
res sem mogla v nadzorni plosci "omogoct podporo za zahtevnejse upravljanje porabe", pol je pa delal.
lepo se imejte

andrej ::

ni problema. z veseljem pomagamo kaksni sinicki, ki so v teh krajih (S-T) bolj redki primerki:D

CaqKa ::

kar je res, je pa res, res :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaganjanje sistema windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
132186 (2000) In Extremis
»

Pc se ne ugasne do konca

Oddelek: Pomoč in nasveti
7998 (866) MSI7
»

Izklop računalnika

Oddelek: Operacijski sistemi
101687 (1526) jlpktnst
»

Windows XP ne ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
91916 (1744) hubahaba
»

Ne ugasne se dokonca

Oddelek: Pomoč in nasveti
7923 (817) SloDave

Več podobnih tem