» »

Fakulteta

Fakulteta

Grey ::

Hi,

ker se bliža rok za oddajo prijav na fakultete in v petek bo informativc...
Zanima me, kakšne možnosti za zaposlitev imam, če grem študirat fiziko? A je kakšen študent astrofizike tuki?

OwcA ::

Sicer nisem astrofizik, temveč mafija, ampak mislim, da neglede na vejo ne bi smelo biti prevelikih težav. Zanimivih možnosti je oblilo, v skrajni soli pa lahko vedno programiraš (slednje lahko sodi tudi med zelo zanimive, ampak tudi ko teh zmanjka, ostane še veliko) ali učiš.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Grey ::

Kul...zato, ker sanjat o kaki znanstveni ustanovi je utopično, vendar ni nemogoče. V Sloveniji ni glih ne vem kakih laboratorijev ane(tko, da bi kej raziskoval)?

OwcA ::

Seveda so, kot tudi različna podjetja, ki opravljajo raziskovalno delo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Grey ::

Aja? Poznaš kako? Pa s čim se ukvarjajo?

Aja še to...ko pišete teste, kaj imate lahko pri sebi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

OwcA ::

Aja? Poznaš kako? Pa s čim se ukvarjajo?

Takorekoč kar ti srce poželi. Simulacije, optika, GPS, merilna tehnika, proizvodni procesi (mišljeno v smislu zagotavljanja konstatnih pogojev ali kaj podobnega) ...

Aja še to...ko pišete teste, kaj imate lahko pri sebi?

Kakor kje. Načeloma sta dve varjanti. Bodisi 1 A4 list popisan s poljubnim, bodisi vse kar ti srce poželi. Pri večini lahko tudi bolj ali manj pameten kalkulator, le pogovarjati z zunanjim svetom se ne sme.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Grey ::

Hm...pol je režim podoben kokr pri nas :D. V bistvu je treba snov razmet(A4 ti ne pomaga če ne razumeš..tko je tud pr nas)...pol pa enačb ni treba na pamet znat?

OwcA ::

Za ustni izpit "pomaga", če ti je pribljižno jasno kako zgledajo enačbe. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Grey ::

Hm...pol pa mislm, da mi bo tole kr všeč(faks namreč). Še jutr ga grem pogledat, da vidm kako zgleda v RL.:))

OwcA ::

V RL trenutno zgleda kot gradbišče. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Grey ::

Hehehe:D ...a prenavljajo kej?

OwcA ::

Ja, pol faksa.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Grey ::

Kul:)).

Aja..sej res sej sm vidu neke načrte na FMF strani.

Alexius Heristalski ::

Jap, dozidava pritljičja. Znajo slovensko "naši" gradbinci, ane?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Grey ::

Hm...je kater s tega foruma biu dons zjutri na informativcu? Kdo je bila tista študentka(3. letnik), ki je na koncu imela besedo?

dëych ::

A hod kdo na Fakulteto za matematiko in fiziko? Neki študiram da bi šel fizko: FIZIKALNA MERILNA TEHNIKA VSŠ..A hodi kdo na to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dëych ()

omgi ::

Osebno, ce bi imel za izbiro studij na FMF, torej grem studirat matematiko ali fiziko, bi se vpisal na elektrotehniko :P
ne vidim nobene prednosti v studiju fizike ce cloveka ta res ne veseli, pa rad bi nekoc imel dobre moznosti zaposlitve. elektrotehnikov (bojda) ni med nezaposlenimi. za fizike pa ne vem. pa jo imamo tudi mi kar dosti (fizike in drugih fizikalnih znanosti).
ne pravim, da je studij na FMF slaba izbira, pravim samo, da je za tiste, ki res ne vedo kam do zadnjega dne ko je treba oddati prijavo dobro, da si ogleda FE in moznosti, ki jih ponuja. sem premlad, da bi vede,l ce je kdaj tu bila kaksna omejitev vpisa, od ponovne uvedbe mature sem preprican da je ni bilo, tako da s tem ni problema.

OwcA ::

No, še vedno vejla upoštevati, da je elektrotehnik precej bolj ozko usmerjen od fizika, trg dela pa se venomer spreminja ...

Poleg tega, če ne veš ravno dobro kaj te zanima, z bolj specializiranim študijem veliko več tvegaš.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

omgi ::

Sori sam pr danasnjem boomu v elektrotehniki in racunalnistvu si res en predstavljam kako je to lahko kaj bolj usmerjen študij kot fizika. Moznosti je ogromno, na nasem FE se zdalec ne predavajo vsega, kar se da (zato tudi so student exchange programi ipd...)

OwcA ::

Če se IT in elektrotehniške rešitve avtomatizirajo, ker se nedvomno bodo, bo nastal presežek delovne sile.

Poleg tega, roko na srce, večina delovnih mest na področjih, ki jih omenjaš, ni pretirano razburljiva ali zanimiva (kakšno razvijanje pisarniških aplikacij ipd.).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Phil ::

Če se IT in elektrotehniške rešitve avtomatizirajo, ker se nedvomno bodo, bo nastal presežek delovne sile.

Čim se ti avtomatizira računalništvo se bodo prec avtomatizirale tudi vse druge vede.
LP

Phil ::

Malo offtopic, ena zgodbica ki sem jo zadnjič slišal na predavanjih:
So v enem laboratoriju razvili program za pregledovanje možganskega tkiva (niti ne vem za kakšna obolenja). Seveda so zraven povabili ene 5 dr. medicine, da so na slikah označili obolenja, tako da se je program lahko učil.
Edino kar so se doktorji na koncu strinjali je bilo to da računalnik nima pojma, čeprav je odkril v povprečju enako napak kot doktorji :). Nauk je samoumeven.
LP

kopriwa ::

pomojm če hočš bl v industriji delat pa razvijat je bolš da greš na VŠ fizika. Tm je bolj povdarek na praksi. UNI je pa tko tko, imam občutek da si bom težko najdu službo če bom končal UNI :). NE sej z končanim UNI se da marsikaj, sam sm vseen mal skeptičen glede tega.

_marko ::

cman: na kerem faxu to?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Phil ::

@_marko: FRI. S uporabo računalnikov v medicini se ukvarjajo v več laboratorijih.
link 1
lika 2

_tea_ ::

hej!

imam eno vprašanje za vse študente smeri finančne matematike ali same matematike. letos se vpisujem v 1.letnik faksa in me zanima kakršnokoli vaše osebno mnenje o FMF predvsem s strani matematike, ker vidm da ste o fiziki že ogromno povedali.vsi govorijo da je faks zelo zelo težak in dejsnko me je vedno bolj strah vpisa.tako da je vsaka informacija študenta ki je ta faks dal skozi al pa ga dela dobrodošla.

overlord_tm ::

Nisem cista matematika, ampak sem racunalnistvo in maatematika (racunalnistvo imamo na FRI, matematiko pa na FMF).

FMF je super faks, verjetno res ni med najlazjimi, ampak tudi ni tak da bi te profesorji zajebavali v glavo. Pomembno je da snov razumes, ne pa da na pamet neki zdrdras, ceprav ne ves kaj govoris. Na nasi smeri je se ta prednost, da smo dosti majhne skupine (od 5 do 30 nas pride na predavnja/vaje) in je zato vzdusje pri predavanjih zelo vredu. Ce cesa ne razumes komot ustavis profesorja in mu reces ce dodatno razlozi. Ce je 200 ljudi v predavalnici je to bolj tezko izvedljivo.

Pa se vsec mi je ko na kolokvijih/izpitih noben ne gleda na cas. Recimo na FRIju ponekod prav priganjajo, je do sekunde natanno odmerjen cas za kolokvij. Na FMF je minimalno 2 ure, pa se podaljsa se ce kdo zeli =)

Uglavnem, ce te matematka zanima, potem se le vpis :)

_tea_ ::

hvala za odgovor, saj po vseh grožnjah o težavnosti, ki sem jih prebrala me je vpis kar nekoliko minil.saj se zavedam da je faks težak sam nekateri govorijo kot da ga ni mogoče narediti.tako de je lepo slišat nekaj spodbudnih besed in realno oceno :D

žana ::

To spodbudo bom še pa jaz upoštevala, ker sem tudi bodoča študentka FMF :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341177 (3369) nejc_nejc
»

FMF - Pedagoška (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8814248 (9486) lebdim
»

Študij finančne matematike

Oddelek: Šola
4210418 (9268) tony1
»

FMF-razlika med čisto in praktično mat. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7215633 (12601) žana
»

FKKT LJ ali FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6418685 (16153) foxigirl

Več podobnih tem