» »

Problem z winsi (2000 & ME)

Problem z winsi (2000 & ME)

BustA ::

Imam tri particije na prvi je win 2000, na drugi winME, problem pa je, da so winME u kurcu in jih je treba na novo instalirat.;((
Zanima pa me kamo bo to uplivalo na dual boot?
Hocem imeti win 2000 ampak maoram imeti tudi WInMe za filme.

Kaj nej naredim, da bodo tastari win 2000 delali normalno in na novo naloženi WinME ?
Bojim se, da ce bom formatiral, pa instaliral winMe, da mi bodo povozili win2000.

:DDobr da sm prej skopiral text predn sem poslal, ker mi je zatezu da nimam dostopa! :D
Devide Et Impera

goba ::

Kako povozili, ce jih imas na razlicnih particijah.
Ja, MBR ti pa seveda nanovonamesceni MEji povozijo in potem je dualboot pa-pa.
Instalireji neodvisnega bootloaderja.
Recimo XOSL.

goba ::

OK?

ducy ::

Sploh ni problema. win 2000 ti bodo ostali nedotaknjeni, če pa bi se slučajno kaj zgodilo pa popraviš boot z štirimi boot disketami ki jih narediš v 2000.

BustA ::

A bo pol normalno dual boot če dam gor na novo winme al ne ?
Devide Et Impera

Maxtor ::

Ne mi reči, da ti filmi ne delajo v w2k? Enostavno zbriši win me in uporabljaj w2k, pa si rešil problem. Ne morem razumeti ljudi, ki silijo v win ME, ko pa jim w2k dela normalno?

andrej ::

BustA: ME lahko brez problema instaliras. Ce ti bodo kaj povozli bo to samo tisti boot screen. Tega dobis nazaj tako, da das not w2k CD in izberes R za repair... Potem dobis tisti zaslon nazaj...

rednex: w2k so seveda bistveno boljsi od ME-jev, vendar je vcasih cel kup razlogov zakaj bi clovek uporabljal Me-je -> predvsem doloceni programi in igre pod w2k se ne delajo tako kot treba...

Loki ::

Yup, in nostalgija...
I left my wallet in El Segundo

BustA ::

thnx !
sam sej bo treba itak vse na nov dat gor na hitrejš disk ampak vseno hvala

rednex: filmi na DVDju mi ne delajo oziroma delajo ampak šteka zvok (live), nemorš imet vsega :) , sicer pa ti je že andrej odgovoril
Devide Et Impera

BustA ::

A mi lahk mal bol natancno razložiš ta repair postopek?
Dam not cd pa mam tam sam možnost da instaliram na novo in upgrade !
thnx
Devide Et Impera

Maxtor ::

V biosu nastavi first boot divice na CD in daj CD od w2k v CD rom. Nato štartal iz cd-ja in pojavila se ti bo možnost repair (mislim, da moraš nekje r stisnit). Pod repair pa boš našel možnost repair boot sector in to je to.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot loader

Oddelek: Operacijski sistemi
131341 (1193) tejo
»

5Mb bo dovolj za prvo particijo?

Oddelek: Programska oprema
161699 (1528) andrej
»

Win2000 & WinME = Dual Boot ? KAKO ?

Oddelek: Programska oprema
81082 (995) andrej
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585301 (4443) andrej
»

windows me

Oddelek: Programska oprema
481962 (1485) JLP

Več podobnih tem