» »

boot loader

boot loader

Kaiser ::

Verjetno je bila tema ze veckrat prezvecena vendar.... Do sedaj sem imel w2k na particiji E, C pa sem pustil prazno in nanjo nalozil winme. Trapasti winme pa so mi po vsej verjetnosti na Cju povozili ene fajle, tako da nikakor ne morem priti nazaj do w2k. Mislil sem da so toliko pametni pa da bodo zavohali instalirane w2k na disku a sem se ocitno motil ;((... Torej kaj mi je storiti?

JLP ::

Bootej komp s CDjem od Windows 2000 . Pol pa tm izber opcijo za popravlat. Tko prideš u Repair console in tam si poglej ukaze. Mislm da je fixmbr za popravt MBR. Drgač pa help uporab pa boš vidu keri ukazi so na voljo.
Live long and prosper!

Kaiser ::

OK, to sem naredil (fixboot). Sam zdej ko sem prisel v w2k pa le-ti ne vidijo, da je na c-ju se vedno winme in ne morem nastimat multi boot nacina. Zgleda da je zdej repair od w2k spet komplet vse povozil od winme... Kaj zdaj?:O

bastadu ::

Probaj boot.ini kej editirat, verjetno nimaš notri ukaza za zagon WinME...

Kaiser ::

Evo, tole je boot.ini. Kaj naj popravim, ce so winme instalirani na c disku:

[Boot Loader]
timeout=30

[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Professional" /fastdetect

JLP ::

Na konec dodaj vrstico
C:\="Windows ME"
Live long and prosper!

bastadu ::

Evo takole zgleda moja:

[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Professional" /fastdetect
C:\="Microsoft Windows 98 Second Edition"

Tako kot je rekel JLP, pa ne pozabi še default vrstice dat noter!

JLP ::

Default vrstico lahko kontroliraš kar iz Windows 2000.
Poglej si:
Start > Settings > Control Panel > System > Advanced (zavihek) > Startup and Recovery... (gumb)
Live long and prosper!

Kaiser ::

Uf, se neki... Zgleda, da sem s tem, ko sem popravljal w2k nekaj zjebal winme boot:O, ker sem najprej dal mbrfix pa ni delalo potem sem pa dal se fixboot potem so se pa w2k startali z multiboot menijem. Vendar druga opcija (kao winme) ne dela.... Mogoce se kaksna ideja kako zdej winme ustimat, ker drgac jih bom kar nanovo instaliral, ker tako ali tako se nimam nic na njih nastimano....

bastadu ::

In potem spet ne boš prišel v Win2k:D

Ti povem, da najbolje, če najprej daš gor Win9x/ME in šele potem Win2k. Win2k potem naredi vse sam...

andrej ::

ma ce ne ves tocno kaj moras naredit, ne delat z Recovery Console. Ampak das w2k CD no pa izberes Repair, in potem tisto drugo opcijo - in ne RC. w2k potem naredijo vse kar je treba in nazaj dobis meni...

bastadu ::

Za tadrugo opcijo pa moreš met Emergency Repair Disk...

andrej ::

ne rabis vedno. Odvisno kaj vse hoces repairat.

tejo ::

timeout=4

Tako je najbolje, saj se privzeti OS hitro zažene, razen, če izbereš drugega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri XP se zazene?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5858 (743) maxum
»

Lilo v Win2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
14988 (935) BogyX
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131972 (1807) ToniT
»

Odstranjevanje XP-jev

Oddelek: Operacijski sistemi
111155 (993) andrej
»

Windows 2000 & Windows Millenium problem

Oddelek: Programska oprema
6845 (738) Mr.B

Več podobnih tem