» »

skica+mere

skica+mere

AndrewSmith ::

Zanima me ce kdo ma,al ve za kako stran kjer so skice ter mere za racunalnisko ohisje.

Nejc Pintar ::

mere in skice za rač. ohišje so poljubne, samo gledat morš da boš use not spravu.
Če pa želiš izdelati svoje ohišje se pa lahko malo potrudiš in zrišeš sam
Lahko je biti prvi, če si edini!

AndrewSmith ::

Sej to vem.Samo mam komp se pol leta v garanciji in ga ne smem odpirat,pa ne vem kje bi dobil mere za komponente...sploh maticno(luknje za pritrditev) pa to....
Bi si naredu ohisje in ko mi garancija potece bi samo komponente not zbrcal :D

m.i.h.a. ::

Jaz sem si recimo za takšna opravila inštaliral program SketchUp. Za katerega dobiš že narisane komponente (napajalc, plata, grafa,...) in pladenj za plato z režami za kartice, tako lahko mere enostavno pobiram iz tam. Poleg tega si lahko z njim skiciraš kišto in vanj zmečeš tiste komponente in bi na koncu moralo pasat.

AndrewSmith ::

Superca....ga bom testiral :D
Najlepsa ti hvala ;)

Sadida ::

Ke pa dubiš te narisane komponente?

Nejc Pintar ::

Bit-tech ima to!
Lahko je biti prvi, če si edini!

m.i.h.a. ::

Pa tukaj tudi.
KLIK za komponente.
EDIT: vidim, da je v Puschkin-ovem linku tudi tale naslov, pač uporabi katerega hočeš

Splača se pogledat tudi kakšen tutorial, vsaj tiste ta osnovne, da se pribljižno ve kako in kaj v programu, sicer pa ni to nek zahteven program in se ga da takoj "pogruntat".
KLIK za tutoriale.


Pa še tole:...v samem programu je potrebno ročno vklopit pospeševenje, ker se drugače znajo modeli kar precej zatikat, to pa narediš tako: Window > Preferences > OpenGL > in klukica pod "Use hardware acceleration".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SketchUp zastonj! (potem, ko je proizvajalca, @last software, kupil Google) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8515012 (11339) Company
»

Program za izdelavo ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61342 (1028) bluefish
»

Ohisje z navdihom Cube

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352272 (1571) m.i.h.a.
»

SketchUp 3 - CubeCase design

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261913 (1699) kuglvinkl

Več podobnih tem