» »

Kirgizistan-je tam varno živeti?

Kirgizistan-je tam varno živeti?

«
1
2

suse80 ::

na Madžarskem kjer študira na CEU univerzi sem spoznal eno fletno deklico iz kirgizistana. Novo leto sem preživel pri njej v Budimpešti, Ona pride v Slovenijo k meni za prvomajske. nato pa zahteva, da grem jaz poleti k njej domov v Kirgizistan....

A ima kdo kaj pojma, če je tam nevarno oziroma če to ni kak pol-afganistan...
Na netu nisem našerl nič uporabnega, kirgiške domače strani pa so v Cirilici in Kirgiščini po vrhu, tako da sem v temi...

Pozna kdo koga, ki je že bil tam in preživel???

Cosmo ::

Tole pravi Lonely Planet

Warning

Though most visits to the country are hassle-free, foreigners are sometimes targeted in conflict between government forces and militants in areas south and west of Osh, and in the Ferghana Valley. There are landmines in the Batken Oblast region and along the border with Uzbekistan.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

ddeben ::

Pa s sabo le vzami kaksno celado, detektor min in pa medic kit...:)

suse80 ::

Mi je že žal...

ampak pravijo, da ljubezen ne pozna ovir...

OwcA ::

Splača se ti preprosto (ceneno) obleči, da ne privabljaš pretirane pozornosti. Kaka preveč militanta oprava vsekakor odpade. Velja si pogledati za koga so prej omenjeni militanti. Če so recimo proti-ameriško nastrojeni, se odreči majcam z angleškimi napisi in podobno.

Pozanimaj se kje je najbližja ambasada, ki zastopa tudi Slovenijo.

Imej več kopij potnega lista in vize (če slednjo potrebuješ), shranjene na različnih mestih.

Pozanimaj se, če lahko uporabljaš potovalne čeke, ali vsaj za kako možnost nakazil denarja tja preko Westeren Union ali česa podobnega. Tako ne zgubiš preveč, če te okradejo in imaš hkrati rešilen plan, če ostaneš iz karkšnega koli razloga brez denarja, oziroma ga rabiš še več.

Pazi na svoje stvari, da ti česa ne podtaknejo ( CIA pravi, da pridelujejo mamila). Nahrbtnik je neprimerno bolj praktičen od kovčka ali torbe.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

OldSkul ::

Verjetno se ti bo zdela Slovenija, ko boš v Kirgizistanu, raj na zemlji.

CCfly ::

In zakaj ne povprašaš tvoje deklice ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

strictom ::

Slovenija je raj na zemlji
PS.: Ne priporočam da greš ker prvo ko boš prišel tja te bodo po vsej verjetnosti ugrabli Kirgizistanski ekstremisti in te bodo vzeli za talca pa zahtevali nekaj miljonekov ker pa po vsej verjetnosti denarja nebodo dobili ti bodo prerezali vrat...

Pa kaj vam je... Kakor ima država končnico ....stan vsi prvo pomislijo na teroriste pa neke Bin-o-mane.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

OwcA ::

Samo realni smo. Isti nasveti veljajo za potovanje v več kot polovico držav na svetu. Žal.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

strictom ::

Nasveti my ass... Nasvet je tudi da ne uporabljaj telefona na bencinski črpalki v resnici pa ni nikakršne možnosti da bi telefon lahko povzročil požar.

Naštej 10 držav v katerih je velika možnost da se ti kaj neprijetnega zgodi!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

OwcA ::

Že če odštejemo krizna žarišča, Južna Afrika (vejetno tudi še kaj drugega v Afriki, ampak za ostalo ne vem), bolj ali manj celotna (izjema je Kuba in mogoče še kak Peru ter Argentina) Južna in Srednja Amerika (ugrabitve so recimo zelo pogoste), Saudska Arabija, Sirija, občasno Egipit, večina bivše Sovjetske Zveze.

Pri mnogih od naštetih to sicer ne velja, če se gibaš samo v turističnih predelih, ki so močno varovani, ampak v dani situaciji dvomim, da to pride v poštev.

P.S. tisto s telefonom ni nasvet, ampak urbana legenda ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Brane2 ::

Kar se telefona tiče, čemu škodi malo previdnosti ?

Na postaji vedno delajo z bencinskimi hlapi in seveda so občutljivi na vse izvore iskrenja, kar je GSM nedvomno lahko. Sedaj bi lahko financirali kako ultradrago raziskavo in zagonil brdo denarja ali pa prevdno prepovedali GSM aparate, sploh ker bi v raziskavo težko zajeli vse modele, sploh pa v varianti z vsemi ultračeap baterijami, ki jih lahko raznese.

Kar se previdnosti pri potovanju tiče, velja enako. Ko si v drugi državi, si bolj ranljiv, že zaradi tega ker se ne znajdeš in ker ( v tem primeru) sploh ne poznaš jezika, torej je enako kot bi nosil na glavi neonski znak "tujec".

Ja, ljudje niso vsi zlobni in zajebani in ni nujno da se ti kaj zgodi, a zakaj se ne bi zavedal rizika ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

strictom ::

Kakše so pa možnosti da te ugrabijo??? V vse te države ki so priljubljena turistična točka naruši na tisoče ljudi in potem da bodo od vseh, ugrabili ravno tebe, navadnega smrtnika... možnosti so zanemarljive

PS.: Preveč gledaš "Myth Busters", telefoni so prepovedani na črpalkah(vsaj na Petrolovih), in pa do vžiga ne pride zaradi telefona ampak ponavadi zaradi tega ker se malo kdo razelektri ko stopi iz avta, pa še to kadar so pogoji popolni.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Brane2 ::

Tudi možnosti,d aumreš na cesti niso ravno velike, pa imamo reševalce itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

rasta ::

Kakše so pa možnosti da te ugrabijo??? V vse te države ki so priljubljena turistična točka naruši na tisoče ljudi in potem da bodo od vseh, ugrabili ravno tebe, navadnega smrtnika... možnosti so zanemarljive

In zakaj te ne bi oropali ali ugrablili miljoni revežev v teh državah nekaj z denarjem založenih turistov, ki se ne pazijo?

Kar se jaz spomnim, so pred leti ubili dva Slovenca v Boliviji, med ropom.

OwcA ::

Ko gre zame, mi je vseeno za statistiko, skušam le narediti vse, da se meni ne zgodi nič. Zatiskaj si oči, ako ti je ljubo, ne pa s svojo naivnostjo še drugih v nevarnost spravljati.

Niti ni treba, da te ravno ubjejo ali ugrabijo. Dovolj grozno je ostati brez potnega lista in denarja v tuji državi kjer ne govoriš jezika kakšnih tisoč kilometrov zelo slabih cest oddaljen od najbližje ambasade.

P.S. o telefonih se raje zmenimo v drugi temi
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Gandalfar ::

OwcA: hmm, extremni sporti s kolesom so naceloma tudi dosti nevarni, pustivsi statistiko ob strani :-)

OwcA ::

To je res, ampak ne vpodbujam kar vse povprek naj gredo skakti na Elanov dirt.

Če bolje pomislim to niti ni primerljivo, kajti ne zagovarjam naj ne gre, le naj naredi vse kar je v njegovi moči, da zmanjša tveganje. Tako kot, če se spet navežem na kolo, sam nase navlečem kar se da (kvalitetne) zaščite.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

strictom ::

bistvo teme, lahko greš v Kirgistan. Po vsej verjetnosti te nebodo ugrabli, pol malo manjši vsej verjetnosti te nebodo uropali. Nasvet pa da mej potni list in denarnico pa karkoli pomembnega tesno pri sebi in ne izpusti izpred oči
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Microsoft ::

STRiCtom, kje v tujini pa si ze bil, da se tako samozavestno zanasas na statistiko?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

strictom ::

Nisem bil v kakem kirgistanu amapak sem bil po drugih državah(s tem ne mislim na sosede) in nikoli me niso oropali oz. nategnili za bilokaj. uporabljaj pamet pa bo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

mile ::

jst vedno ko grem v kakšno čudno državo vse dokumente ( celoten pasuš, letalska karta, zavarovanje..) poskeniram in dam nekam na net, če se slučajno kaj nepričakovanega zgodi

drugače pa zdravo pamet v roke in boš varen :)

leinad ::

Mile kam pa ti potem hodiš?

mile ::

V Gvatemalo,Honduras in Nikaragvo čez 14 dni :D

Sej ne da bi se vlačil po kakšnih čudnih državah, samo ostati brez potnega lista kjerkoli zunaj Evrope ni prijetno. Pa sploh ni nujno da te okradejo... Se da zadevo tudi izgubit

Kolegu so taki "poskenirani dokumenti na netu" že pomagal ( Malezija )

metalc ::

Kirgizistan (btw, stan ne pomeni nič drugega kot dežela) je sicer diktatura ala Turkmenija, Uzbekistan ali, če hočeš, Severna Koraja, zato tam raje ne tuli "Dol z Akajevom" ipd. Ne vem točno, kako komplicirajo z vizami, ampak če so tisto tvojo prijateljico pustili v Budimpešto, potem verjetno ni tako hudo, da bi moral vsakega tujca spremljati agent (tako je menda v Turkmeniji). Aha skozi državo vodijo heroinske poti iz Afganistana, samo tudi tu ne bi smel imeti problemov, če jih ne boš ravno aktivno iskal. Pa ne vem točno, ampak se mi zdi, da je v neki dolini eno separatistično gibanje (ali pa je to v Uzbekistanu), če to drži, ni ravno priporočljivo hoditi tja. Da ne bom preveč bluzil, najprej si malo poglej angleško Wikipedio, potem pa pojdi na thorntree.lonelyplanet.com, pod ustreznim razdelkom poglej, kaj so napisali že drugi, nato pa še sam vprašaj, kar te zanima. Aja samo še to: različna zunanja ministrstva objavljajo sporočila za države, kako je po njihovem mnenju varno, kam odsvetujejo iti... ampak pri tem so močno paranoični, da ni več res in odsvetujejo potovaja skoraj kamorkoli, kar ni EU ali ZDA. Naše tako "odsvetuje potovanja v določene dele Sirije", pri čemer najbrž mislijo na Golansko planoto pod izraelsko zasedbo, drugače je pa država bistveno varnejša od New Yorka ali Ljubljane, isto velja za Iran.... (če seveda ne bodo začeli prihajati kakšni "pozdravčki" od Izraela ali ZDA), za Armenijo ti lahko iz lastnih izkušenj potrdim, da ti nihče prav nič noče in da sem tam do sedaj srečal še najbprijetnejše ljudi do sedaj. Tako da vprašaj prijateljico, na omenjeni forum, nauči se kakšno besedo po rusko (če že ne kirgiško) pa srečno pot.

Tear_DR0P ::

Načeloma velja takole. Če ima dekle dovolj denarja da študira v tujini, je njen oče tolk pomemben da se te ne bo dotaknu noben, al pa kdo ki je zelo pomemben in njenga očija ne mara :)

Moj bratranc je šel na tak način v ukrajino, in se je mel fajn. Sam ne preveč kazat da maš denar, ker boš kmal nabit, pa včasih kakim domačim fantom ni všeč da si jim vzel najbolj zaežleno bejbo in ti bojo pripravl "šrango".
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

zlabo ::

Na morebitne nevarnosti te bo sigurno opozorila tvoja deklica, saj je domačinka in zagotovo pozna pokrajino kot svoj lasten žep. Drugače pa vsaka država je po svoje nevarna, sploh če v njo prideš kot tujec. Sigurn pa pa ni tok hudo kot eni pravjo.

Aja, pa se priporočamo za kakšne slikce te tvoje prijateljice, da vidmo če se ti splača it:D

Brane2 ::

Ehh, valjda ne bo kazu "tistih" slik zaradi katerih se res splača it... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tear_DR0P ::

Malo za šalo malo zares.

Mogoče pa bejba rabi ledvico >:D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Alexius Heristalski ::

Jao ... ste prasci!:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Vice ::

Edina stvar ki je ne smeš pozabit so kondomi, če si preveč produktiven te ne bodo spustili domov. Brez pasuša in 10x oropan še vedno prideš domov.

Airskull ::

Ena kratka zadevica za prebrat KLIK
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

OZZY ::

najbl mi je všeč ko je napisal , da punca Z A H T E V A . Zakaj pa zahteva??
Go with the flow.

Balandeque ::

Linque Tile dokumentarci so superkalifragilistični. Sem na hitro guglal in se jih mislim ne da kupit. So mi pa danes rekli v cvetličarni, da se jih vendarle da dobit..
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

suse80 ::

Hvala za vse nasvete. Ona seveda trdi da je tam življenje kar znosno ( oče je inženir v tovarni orožja, mama pa učiteljica).
Študira politične vede in ni zarukana, da ne bi vedela, da je tam diktatura in da imajo 15 let istega predsednika, ki bo letos na demokratičnih volitvah dobil naslednico-svojo hčer...
njeno slico pa lahko vidite v eni črnobeli varianti, edino kar imam...




v glavnem, konec leta bo diplomirala in se predvidoma vrnila v Kirgizistan.

Mi je kar malo žal... ker je full posrečena deklica in ima dober smisel za humor in še prijazna je...

Morda pa jo bom uspe4l prepričati, da si najde službo kje v Evropi, sicer pa ima namen prosti za USA delovno vizo.

hvala za vse nasvete še enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Thomas ::

> najbl mi je všeč ko je napisal , da punca Z A H T E V A . Zakaj pa zahteva??

Jah, ti boš že vedu:

> Go with the flow.

:D

suse80 ::

Zakaj sem napisal, da zahteva?

Zato ker ZAHTEVA!

Ja, žalostna resnica. ujel sem se na limanice ženskih čarov in v takem stanju smo moški večinoma zelo nerazsodni, ker ne razmišljamo s( pravo ) glavo... Tole bolj za šalo.

V glavnem , z njo sem se imel vedno Ok in pa dejansko so te napol aziatke nekaj posebnega... Čisto drugače razmišljajo kot Slovenke, so bolj avtoritativne, nekaj njenih kolegic sem tudi spoznal ( na CEU univerzi študirajo v glavnem vzhodnjaki iz bivše USSR) in moram reči, da so svetlobna leta bolj sposobne od povprečnih vzhodnjakov, ki v glavnem pijejo in poležavajo. tam res ženske držijo vse 4 vogale hiše pokonci. In večina jih zna Aikido ali kak podobe borilni program... Ni se za hecat z njimi.

Verjetno nikoli ne bom šel v Kirgizistan ampak... lep spomin pa bo le ostal.

Če slučajno izginem, me je ugrabila kirgiška mafija in me odpeljala v Kirgizistan... kjer bom služil kot pastir oslov na velikem posestvu, za kazen, ker sem si drznil osvojiti njihovo državlajnko...

Beernarrd ::

Ko boš že tam :D : Oglas se v Biškeku na kirgiški državni univerzi. (ulica Manasa, 101). Tam že kakšnih deset let predava en Slovenec japonščino. Gotovo te bo vesel, ko bo videl enga slovenca.

||_^_|| ::

btw: slikca ne dela:)

suse80 ::

slikca MORA delat.
Samo se včasih ne naloži, odvisno od nastavitev brskalnika ali pa je srever zaseden in javi timeout in zato prikaže samo siv okvir.

ali pa je prekoračen dnevni transfer limit ki ga imam na serverju in avtomatsko prikaže reklamni banner freewepage.org.

Tu pač ne morem pomagat.
Poskusite jutri zjutraj, morda bo bolje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suse80 ()

OwcA ::

Sem prenesel sliko na naš strežnik, tako da bi moralo delati.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

suse80 ::

Ja, lepa hvala.

Zgleda da je server freewepage.org pokleknil pred zahtevami slo-tech-ovcev...
Moram javit prijateljici, da je popularna skoraj kot Fredi Miller.
Včeraj sem ga gledal na Tv. Človek je mega kul. Sploh, če bi ga primerjal z Vilijem resnikom ali pa Andražem Hribarjem.
Škoda, da ga niso spustili na EMO.

Vedno si sanjala njeeega.... You always dreamed hiiiiiim....
in zadaj bi plesale polgole Saša Lendero, rebeka dremelj ter Jadranka juras kot backround vokal...
Sedaj p a sem zašel s teme. Ima še kdo na slo-techu podobne izkušnje ( zveza s tujko...)
???

leinad ::

Jap, jaz imam!
Enkrat sem si prek v Avstriji eno jodlarko kupil ono pupo za napihnt k so ble znižane na zeks ojro funfcih, samo jebiga ljubav ni trajala dugo, enkrat sem jo pozabo na toči in vsega lepega je bilo konec:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

suse80 ::

No, iz prve roke lahko rečem, da so Avstrijke res povečini take, torej podobno erotične kot one napiohljive. Samo poglejte avstrijske smučarke. Enkrat pa sem bil malo bolj intimen z eno, ki je delala v planinski koči na avstrijski strani blizu naše Golice... ja kot da bi gledal gozdarsko hišio Falkenau, dejansko nosijo tiste spodnjice s dirndl čipkami!!!!

in pa velike j...e imajo!!!

Še kdo kako izkušnjo? V poštev pridejo tudi tiste iz bivše juge, ki so bile včasih "naše"...

Vice ::

Še kdo kako izkušnjo? V poštev pridejo tudi tiste iz bivše juge, ki so bile včasih "naše"...

Moška psiha je narejena tako da "soseda" (ali tujka, vse okoli našega teritorija) vedno bolj očara, samo nad lepoto avstrik sem bil vedno razočaran.

OZZY ::

Enkrat sem si prek v Avstriji eno jodlarko kupil ono pupo za napihnt k so ble znižane na zeks ojro funfcih, samo jebiga ljubav ni trajala dugo, enkrat sem jo pozabo na toči in vsega lepega je bilo konec


LOL .. dobra:D :D
Go with the flow.

suse80 ::

Zdajle, če vam povedal še to, da je dekle tudi dobra strelka ( in to ne z zračno, ampak z malokalibrsko puško!!! ) in da ima kup priznanj z lokalnih kirgiških strelski tekmovanj in da tudi v Budimpešti sodeluje v strelski sekciji na univerzi....na srečo, jim orožje dajo v roke samo na treningu in ga potem zaklenejo. Ne vem kaj bo, če se ji bom kaj zameril... Enkrat sem šel tja v Budimpešto pa sem se malo zamudil na ulicah oziroma sem šel v shopping, pa je poklicala tri prijateljice in so me šle takoj iskat po Budimpešti... in niso bilie nič kaj dobre volje. !


Kar malo me je strah dežele, kjer dobijo pridna dekleta novo puško za birmo....oziroma tisto, kar pač imajo pravoslavci namesto birme. Ona je namreč pripadnica ruske manjšine v tej državi in je pravoslavka.

Sicer pa- nek vtis o deželi sem dobil, hvala za sodelovanje in pomoč...

|CyGNUS-x ::

Če si si vtis že izoblikoval boš, verjemi, zelo razočaran.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

ZetaNeo ::

Pozdravljeni vsi popotniki
Tudi jaz rad potujem po svetu in prvo pravilo je, da se prilagodiš ljudem, navadam, načinu življenja, v državi v katero si prišel. Nihče ti nikoli ne bo naredil nič žalega če si normalen človek, in se znaš obnašati in vse kar spada zraven. Ne bom rekel da ni nobenega rizika, samo riziko se pač povečuje s samo človeško radovednostjo (ob nepravem času na nepravem mestu).
Heh prav zanimalo me je kako zgleda ta Kirgizistan pa sem šel mal po netu gledat.
Evo nekaj slikc.
Zgodba dveh slovencev ki sta bila v Kirgizistan-u poglej na njuno stran, no tukaj si preglej tudi slike in komentarje zraven, zelo zanimivo.
No tukaj je en komentar, in dost informacij in podrobnosti.
No tule je še ena huda povezava interviju z eno francozinjo ki je na Kitajsko šla s konjem, no ni velik veze s to temo, edino da je šla čez Kirgizistan.
Pa tečaj njihove valute Kirgizistan Som* 1 KGS = 4,5789 SIT
No zgleda da smo slovenci zelo pogosto v teh krajih, stran dveh slovencev ki sta bila z bicikli tam.
Hja gre pa Rupelj tudi tja konec meseca.... poglej
Pa naši alpinisti že tudi bli tam
Na strani ministrstva za zunanje zadeve pa lahko najdeš tole:
slovenskim državljanom:Vizum ni potreben.
konzularna zaščita:Konzularna zaščita se zagotavlja nerezidenčno iz druge države
v tem primeru Moskva Rusija
varnost potovanj:Ni podatkov o razlogih zaradi katerih bi odsvetovali potovanja
Haj kaj naj še rečen, če bi jaz koga poznal tam da mi mal razkaže deželo bi bil takoj za to. He he najboljša je pabila tista s puško za birmo he he he he...alooo ja pri nas dobiš pa skuter, vsak narod ima svojo kulturo, vsekekor pa ima v teh državah tradicija velik pomen.
Ja kaj naj še rečem za konec...lepo praznovanje 1. maja....pol pa lepo potovanje in oddih v Kirgizistan-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZetaNeo ()

d0rK ::

LOL mudel kok mi je ta tema smesna....K si te predstavlam cist beuga od strahu k prebiras odgovore :PP....


Sicer pa....Kefir, kajmak pa kruh...Kaj se cakas??!....Kvab jz dou za tak zajtrk! Mmmmm...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oxford: manipulacije na družbenih omrežij rastejo

Oddelek: Novice / NWO
215681 (3951) maribornr1
»

Učinki nove novozelandske protipiratske zakondaje mešani

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
156493 (4173) Iatromantis
»

Glasovanje o zaupnici

Oddelek: Problemi človeštva
484336 (2873) Zeberdee
»

Hotmail ukinil dostop prek HTTPS v nekaterih državah

Oddelek: Novice / Zasebnost
52897 (2242) poweroff
»

Microsoft razširja avtomatsko licenciranje za nevladne organizacije v nedemokratičnih

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
82849 (2374) roscha

Več podobnih tem