» »

preprost CMS

preprost CMS

wind ::

Išče se preprost CMS, ki bi omogočal:
- dodajanje / editiranje novic po možnosti brez admin menija (uporabniku, ki ima potrebne pravice se naj zraven novice prikažejo ikone)
- na izbiro mora biti več templatov
- uporabnik lahko spreminja menije (dodaja / briše) gumbe...

Do sedaj sem preizkusil typo3 in mambo pa se mi oba zdita preobsežna za tole.

Mogoče kdo pozna kaj bolj preprostega???
w
  • spremenil: wind ()

Tody ::

XOOPS ma tako narejeno da lahko uporabniki z pravicami pišejo novice in si samostojno brez admina panela zbirajo skine, za spreminjanje gumbov menijev pa nevem točno kaj misliš, to da jih lahko skriješ ???

marS ::

Poskusi Limbo, je zminimaliziran mambo....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

tec ::

en zlo simpl je zanfi cms lite...

wind ::

Welcome to ZanfiCms lite 1.1

This little package is created for those who want manage a website without troubles and difficult procedures.
It is good customizable but in the meantime it has some restrictions.
- You can't put own text/links in the bar under the banner.
- You can't delete the Main menu, Log in area and the Picture Gallery.
This for the good working of the site.

To mi ni preveč všeč, da ne moreš odstranit teh zadev.


Kaj pa slovenskega (http://www.sisplet.org) si je kdo pogledal?
Pri tem po inštalaciji dobivam kar naprej napake, da manjka nek skin...
w

Phoebus ::

Sisplet je sicer zelo močno orodje, težave s skini pa lahko rešiš z mailom na info@sisplet.org pa ti bomo pomagali rešit ;)

Lahko pa uporabiš tudi forum na domači strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

acheron ::

Phoebus a ti si mogoce rc-car? Ce nisi ga mogoce poznas? Povej mu da naj malo maile pogleda.

lp

Phoebus ::

Jaz nisem rc-car :) Kako je z njegovimi maili pa tudi ne vem :D

acheron ::

Si pa v Sispletu, ane. :D

Phoebus ::

To pa, ja.

wind ::

Od zgoraj naštetih mi je še najbolj všeč Limbo.
Manjka mu edino dodajanje novic brez vstopa v admin menu.
w

wind ::

Končno sem našel preprost CMS: www.exponentcms.org

Ima večino tistega kar potrebujem. Je mogoče že kdo kaj delal z njim?
(mogoče napisal kakšen custom module :\ )
w

malig ::

bla bla bla

bluefish ::

Mitja Kovac ::

No, moj prvi post naj bo, sem pa veckrat ze kak koristen nasvet nasel, tako da hvala vsem ki prispevate :)
Kar se tice vprasanja, mislm da za te zahteve res CuteNews zgleda fajn.

Imam pa tudi sam vprasanje. Postavljam namrec portal (niti ne portal, bol nekak knowledge-base, z moznostjo dodajanja za registrirane uporabnike, v bistvu gre za intranet za eno podjetje). Vidim da je res ogromno open-code CMSjev na http://www.opensourcecms.com/
Mam par zahtev pa tisti ki imate vec izkusenj s kako podobno zadevo mi prosim svetujte :)
- enostavno uporabo in urejanje vsebine za admin grupo (sama namestitev ni problem)
- precej osnovna postavitev, brez forumov, anket, kricalnikov, galerij...
- po moznosti cimbolj modularna koda
- poznam PHP, tako da samo urejanje kode ni problem, se rajsi vidim ce se da enostavno tako resvat
kot pa da je na admin interfacu 1000 slikc in gumbov..

Gledal sem ze precej stvari, mambo se mi zdi preobsiren, typo3 sploh, o php-nuku in postnuku sem bral o precej grdih izkusnjah,
v redu se mi zdi zaenkrat e107, exponent, mogoce bi kaj se bol osnovnega, tolk da je osnovn layout in login sistem in podobno narjen,
kake module bi ze sam dodal.
Bolj kot gledam bolj se mi zdi da bi blo najbols sam vse spisat, ampak je precj skoda casa
za razne dizajne in malenkosti ki so ze 1000krat narejene..

Hja, nisem ravno vajen forumov, precej sem razvlekel tole. Bi moral nov topik odprt morda.
Alpa ce kdo predlaga kak drug forum kjer bi mi lahko pomagal.
Upam da se da komu brat..men se ne bi verjetno :D

Kakorkoli, hvala vsem in lep pozdrav.

M.K.

wind ::

Ni za tebe bolj primeren kakšen wiki?
w

Aškerc ::

Slomambo

Ima vse, kar želiš

Mitja Kovac ::

Hvala za odgovor, ampak mislim da to ni kar iscem. Slomambo zaradi prevelike kompleksnosti, res je da ima vse, ampak vse je preveč v tem primeru :) , wikiji so pa fajn ideja, moti me updejtanje z wiki sintakso, ceprav vidim da so tud wysiwyg editorji zraven. Pa estetsko bi blo teba precej dodelat za moje potrebe..
Se kak predlog morda? Mogoce res kdo ki je kej bol blizu wikija?

Hvala!

M.K.

Tody ::

XOOPS... če naložiš samo core potem je dost simpl

pa miljon skinov maš na izbiro

Aškerc ::

Sej lahko v Slomambu odklopiš vse neuporabne module in pustiš le tiste, ki jih potrebuješ.

Mitja Kovac ::

Sem pa res probal slomambo in res ne vem zakaj ga predlagas.. Ze na svoji osnovni strani imajo razlike v prikazovanju v Firefoxu in IE ki bi se jim dalo izognit. Recimo ne mores dljat instalacije ce nisi prijavljen, ampak v firefoxu se pokaze kar direkt link do fajla! V IE recimo se ne vidi enih ikon itd. Language pack je narjen zelo slabo, za default charset je nastavlen UTF-8. Drugac se pa strinjam da je mambo super in zelo zmogljiv, vendar ga je enostavno prevec. Ce ne najdem bolse resitve se ga bom pac lotil in oskubil :)
Naj povem da ni problem da je zadeva zapletena zame ki bom site postavil ampak za kasnejse urejanje, ko se moje delo pac konca..

M.K.

Zgodovina sprememb…

Aškerc ::

He, he, sej ni problema.
Vprašal si, jaz sem ti pa predlagal, ker Mambo dobro poznam in mislim, da ustreza tvojim zahtevam.
Jaz sicer ne uporabljam Slomambo, ampak original mambo in zadeva dela super.
Sem pa preizkusil Slomambo in mislim, da je kar OK za začetek. Sicer res ne vem, zakaj je UTF-8 encoding, prevod je res potrebno še dodelat (ampak za nekoga, ki ni doma v angleščini je tudi to super)
Sem pa iz firbca šel danes k kolegu, da sem pogledal stran v IE (jaz ga nimam :8) ), pa ne vidim nekih velikih razlik (kar pa je, je pa problem IE) Katere ikone ti ne vidiš? Problem je, ker IE ne prikaže dobro png slik.

Skratka, vzemi core Mambo, pa boš ziher zadovoljen. Ali pa Xoops, ta je tudi OK.


lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

glasuj zame source koda ali pa kakšna podobna koda?

Oddelek: Izdelava spletišč
182580 (1941) bluefish
»

TypePad (blog) - ga kdo uporablja?

Oddelek: Izdelava spletišč
131735 (1548) BluPhenix
»

Kateri CMS predlagate?

Oddelek: Izdelava spletišč
71009 (901) Brilko
»

Išče se portal za novice

Oddelek: Izdelava spletišč
61265 (1203) marS
»

Primerna php skripta za planinsko stran

Oddelek: Izdelava spletišč
171650 (1420) overlord_tm

Več podobnih tem