» »

Linux-par vprašanj

Linux-par vprašanj

leinad ::

Torej zanima me sledeče:

1. A obstaja za Linux narejena verzija kodekov FFD Show?
2. Ali lahko vse MS Office file tipe- .doc itd. odpiraš na Linuxu, recimo v Open Officeu?
3. A obstaja BSplayer za Linux?
4. A je postopek za nastavitev ADSLa podoben kot v Winsih?

CCfly ::

1. A obstaja za Linux narejena verzija kodekov FFD Show?
http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/news.html
Vsebuje praktično vse kodeke (razem VMW 10).

2. Ali lahko vse MS Office file tipe- .doc itd. odpiraš na Linuxu, recimo v Open Officeu?
Kar odpre OpenOffice v Windowsih bo odprl tudi OpenOffice v Linuxu.

3. A obstaja BSplayer za Linux?
Ne. Najbolj kvalitetna sta mplayer in Xine.

4. A je postopek za nastavitev ADSLa podoben kot v Winsih?
Ne. Katero distribucijo uporabljaš ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

NoUse4AName ::

Nekaj kar ima linux in v winsih ne deluje tako dobro so movie playerji. Mplayer igra praktično vse in je veliko bolj stabilen.
Wtf tole deluje v sedem umetnosti?

rh^ ::

4. ADSL je v linuxu še lažje nastavit kot v winsih ;) Če imaš kakšno wireles kartico pa znajo bit pizdarije, ki pa se jih da seveda enostavno rešit :)

leinad ::

Zaenkrat sem še uporabnik winsov, vendar nameravam presedlat na linux, zato me zanimajo te stvari.

Se pardoniram, sem zluftal oddelek, prosim moderatorje, da prestavijo temo v ustrezen oddelek.

A ta mplayer ima opcijo za dodajanje podnapisov?

NoUse4AName ::

Downloadaj si eno live distribucijo (slo-tech linux, ali pa knoppix), speči na cd in sprobaj.

leinad ::

No v Winsih sem imel, dokler nisem odkril čuda po imenu FFD Show, s kodeki velike probleme, za tiste packe, ki bi naj bili najboljši meni nikoli niso delovali(naj bi bila kriva plata Apollo 133-predpotopna:P ), vsaj pri vseh filmih ne. S FFD Showom pa dela vse brezhibno, zato se ga držim. No saj mogoče bom pod linuxi imel več sreče.
Drugače pa nihče ne ve ali obstaja FFD Show za linux?

leinad ::

NoUse4aName ravnokar si downloadam slo-tech linux.

largie ::

glede ffdshowa naj te ne skrbi. ffdshow je narejen na osnovi odprtokodne knjižice libavcodec, katera skrbi za dekodiranje videa tudi v mplayerju. prav tako ima mplayer že vgrajeno podporo za ogm in matroska "kontejner", pa za najbolj pogoste zvočne formate mp3, ac3, ogg in aac.

Pithlit ::

CARNIVORE: Zakaj postavljaš eni in isto vprašanje dvakrat?

1. A obstaja za Linux narejena verzija kodekov FFD Show?
http://www.mplayerhq.hu/homepage/design...
Vsebuje praktično vse kodeke (razem VMW 10).


Problem rešen...

P.S. Ker smo že pri mplayer-ju... Že več kot eno leto iščem video/avdio datoteko ki je ne bi bil zmožen predvajat. Mi lahko kdo pomaga?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

CCfly ::

Nekaj wmv datotek (WMV 10, včasih jih kdo shrani tudi kot .avi) in pa kakšen QuickTime mov narobe predvaja (video se predvaja prehitro). Tudi RealPlayer datoteke mu znajo kdaj delati težave (bolj točno problemi se pojavijo z zvokom).

edit: včasih so tile problemi s QT in RP specifični glede na različico mplayerja. Naletim pa na tako malo tovrstnih filmov, da se sploh ne razburjam kaj dosti.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

Pithlit ::

Mah še nobene datoteke nisem najdu da bi mi delala probleme, razen wmv pa mkv. Pa še to občasno in na račun švoh CPU-ja. Uporabljam pa MPlayer 1.0pre6-3.3.5 + win32codecs 20040916-r1 (pa sm lih opazu da so 20050115 zuni... bom ponoč updejtal zadeve).

Sicer pa če kaj dela probleme imamo mencoder :D
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Gandalfar ::

vse encryptane wmv datoteke, torej tiste, ki rabijo zdownloadat certifikat

Zgodovina sprememb…

leinad ::

Gandalfar glede na to, da si ti vodja projekta slo-tech linux, me zanima v čem se vaša distribucija razlikuje od Pingo in ostalih "za amaterje" narejenih distribucij(tu seveda ni mišljen kakšen Gentoo ali kaj podobnega)?

Gandalfar ::

Za amaterje? :))

leinad ::

No malo sem se čudno izrazil:

Takšnih, ki so narejene bolj user-friendly za začetnike, kot bi naj bil vaš slo-tech linux, pingo itd., za razliko od kakšnega Gentoo-ja, kjer je zadeve treba že obvladat, da z njim lahko normalno delaš.
Torej kakšna je razlika med temi ostalimi user-friendly distribucijami in vašo distribucijo?

bizzare- ::

Am, kako pa se tale mplayer spravi v delo?
Inštaliranega ga imam..kako naprej, da spravim še kodeke v delo..če se komu da razložiti..hvalal :)
Torej sem pri tem, da sem snel kodeke in jih razpakiral, kam jih potem utaknem, itd :)

Gandalfar ::

kaj ce bi povedal kero distribucijo mas?

bizzare- ::

Hum, se posipam z pepelom, fedora 2...
Potem pa še eno vprašanje, na enem računalniku moram izbrisat linux...potem pa se začne eden problem, zraven linuxa je na tistem računalniku inštaliran še windows xp, in bi samo izbrisal linux, potem se pa bojim za boot loader...
Torej šel bi v Windowse, zalaufal partition magic, zbrisal linux particijo, ali jo preuredil v ntfs...potem pa bi bil problem z boot loaderjem...

leinad ::

Imam sledeč problem:
si instaliram vaš slo-tech linux na HD, pa nikjer ne morem najti tistega programa Partitioning Magic, vsaj pod nadzornim centrom Morphix ne. Pa torej poskušam narediti te razdelke, z onim programom, ki se avtomatično zažene ob postopku instalacije na HD, pa ustvarim dve particiji, pa potem, mi tam pod swap disk sploh ni nobenega na izbiro, čeprav sem ustvaril enega 256MB za swapanje kot piše v navodilih.
BTW: a mora biti swap disk logical disk? Kaj je sploh to logical disk?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux ki podpira vse to!!! kateri?

Oddelek: Operacijski sistemi
91606 (1260) civic_
»

Mplayer in slovenski podnapisi

Oddelek: Programska oprema
172847 (2438) Kankan
»

Dovolj mocen racunalnik za DiVX filme?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111310 (1113) largie
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
525097 (4517) HerrBaron
»

BSPlayer 1.0!

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
377818 (7818) tha_man

Več podobnih tem