» »

Pomnilnik

Pomnilnik

Sergio ::

v PCXu sem videl cenik in me zanima, kaj je to:
128MB, 168 pin, DIMM 128MB SDRAM PC133, WorkX 3-letna garancija 27.800
Kaki ram je to? A se mi bolj splača tega kupit (3 yr warranty) al unega pri Mlacomu (150 CAS2). A še zmer pri Mlacomu CAS2 150 Mosel Vitalica prodajajo?

Men s temi RAMi ni nič več jasno... :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

OrlyTM ::

Ej bom jest kr v to temo prašu .... kaj je sploh fora s tem cas2 .... jest mam v biosu nastavljen cas na auto in spljoh ne vem, kaj bi se spremenilo, če bi naštimov na cas2.
LP
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Alec999 ::

Sergio >> ta garancija velja samo ce ti oni RAM not vgradijo ... tko, da garancija glih ni dobr razlog za nakup RAM-a :(

JLP ::

OrlyTM:
Vse o spominu je pomoje zlo dobr napisan na ARS Technica: RAM Guide Part III. O CAS timingu piše v Part II, V., iii.
Drgač pa CAS 2 pomen da RAM nuca 2 časovni enoti za neko operacijo CAS 3 pa 3 časovne enote.
In iz tega sledi da je CAS 2 RAM kr dost hitrej od CAS 3 RAMa.
Live long and prosper!

Loki ::

A ne pomen CAS 2 drgacto, da rab procesor (l2 cache) 2 casovne enote, da dobi PRVI blok podatkov iz RAMA?

P.S. JLP, po tej tvoji razlagi bi moral biti pospesek 33%, v resnici pa je le nekaj % (ne vem tocno kuk)

Sergio ::

dejte se prosim držaz predlagane teme...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

StarY ::

Ma sej ma ze vsak ram vsaj 3-letno garancijo, eni tud 5 letno:\

mojsterpeter ::

ja, torej, a majo še Mosel-Vitalic ram v Mlacomu?

luni ::

Jaz sem cul da majo se "samo" Micronovega CAS3 PC133. Enivej, jaz jih klicem jutri pa si zagarantiram en kos po se strai ceni, ker bojo cene ocitno sle zelo gor. Edina varianta je se Chip v Celju, sem cul da majo se nekaj Mosela.
Artificial Intelligentia

Mate ::

luni a to kar si napisu pomen da tst ram v mlacomu spljoh ne laufa na 133 mhzjih cas2? or what....

Jest sm ga drgac mislu it nabavt sam ce je to res, pol.....

matevzm ::

en kos po se strai ceni, ker bojo cene ocitno sle zelo gor.
Evo spet. A bi mi pojasnil, od kje ti ta informacija? Jaz sem ze nekajkrat napisal, da se mi to ne zdi res, ti pa nekako brez argumentov prepricujes ljudi, da morajo kupiti sedaj, kajti ocitno se bo kmalu zelo podrazilo?
Vsak ima svoje mnenje, ampak v tem primeru je to samo mnenje, posebno ce ni zraven podatkov, ki podpirajo tezo (pa se potem je to lahko stvar debate in interpretacije v dolocenih momentih). Napisi da je to tvoje mnenje in ga mogoce malce utemelji, ker drugace je nerodno brati novice na front pageu in tvoja sporocila po forumih, argumentacija manjka, ostali sitei pa so celo pravijo obratno in navajajo podatke analitikov.. izpade vlecenje ljudi za nos. Ups, spet smo padli s teme..>:D

luni ::

matevzm ja, mas prav, gre za moje osebno mnenje, ki sem ga osnoval samo in le na podlagi izkusenj... analitikom itak ne verjamem, ker so taisti tipi rekli, da bo cena pomnilnika sla do konca tega leto navzgor, zdaj pa se dogaja ravno obratno... meni se samo zdi, da je cena RAMa nenaravno nizka in da ne bo dolgo taka in nikogar ne prepricujem v nic ( novic na prvi strani o mojem mnenju se menda nisi zasledil :)))...Mate v bistvu sploh ne vem, kaksen naj bi bil ta pomnilnik ampak bom z nakupom se pocakal, ker grejo cene se bolj dol. Jupi :D
Artificial Intelligentia

matevzm ::

Tudi analitiki so ljudje, vcasih prav cudni. A so blizje terenu in recimo, da imajo delno prav, ko pravijo, da imajo tovarne te robe se prevec. Ce ne bo zelo dobre bozicne sezone, se situacija verjetno ne bo spremenila. Smo pa vsi zal brez kristalne krogle in so vse napovedi bolj ali manj ugibanje. Cena RAMa se meni ne zdi nenaravno nizka. Spomin se lansko poletje, ko sem kupoval 128MB po 22k SIT. Se ti zdi v tej perspektivi danasnjih 25k nenaravno poceni?
Evo moje skromno mnenje: po moje bomo tudi pri nas docakali cene pod 20k. V Avstriji so tudi ze po 1150 ATS, Nemcija 150 DEM, pri nas pa smo imeli vedno nekoliko visje cene. Pa se trgovci bodo poskusali drage zaloge cim drazje prodati. Ce komu manjka spomina, verjetno ne bo naredil narobe ce gre, in ga kupi. Ce pa ta teden nima denarja pa tudi ni hudega, naj gre v trgovino naslednji teden. Ni panike. Razen ce se bo nenadoma zacela zelo draziti v tujini. Temu nasi trgovci obicajno sledijo z manjso zamudo. :)
Se dodatek: jaz imam 256MB + 64 na polici (problemi s kompatibilnostjo) in se mi ne mudi, zadevo spremljam bolj zaradi zabave in me ne skrbi, kaj bo, ce malce skoci. Ce bo denar, bom dal notri se, ceprav bom najprej reinstaliral sistem, da se znebim navlake. Trenutnih 167MB zasedenega po loginu se mi zdi svinjarija. :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje imajo najcenejše RAMe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151543 (1316) Mitja 34
»

Ram

Oddelek: Navijanje
101157 (1022) PsiHO
»

Micron RAM cas2?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644631 (4005) XtX
»

Kje dobit kvaliteten RAM???

Oddelek: Kaj kupiti
211525 (1138) Mate
»

Kaj za en RAM prodaja Mlacom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101411 (1214) StarY

Več podobnih tem