» »

Windows Installer problem

Windows Installer problem

Trdi ::

Ok, najprej bi rad napisal, da išcem rešitev DRUGACNO od ponovne "format" inštalacije.

Imel sem probleme z inštalacijo novega MSNja in upošteval nasvet enega zelo pametnega kretena na netu. No, zgleda, da se je nekako zbrisal Windows Installer pri tem. Zdaj bi rad v XPje ponovno namestil Windows Installer. Problem je, ker v Xpjih ta nekako integriran v sistem in ga ne morem samostojno potegniti od nikjer. Gre za installer 2.0. Tako sem probal namestiti installer 3.0 (pravijo da je samo za server winse, ampak dvomim), ampak ga noce inštalirati, ker naj bi imel novejši sistem od tega. Torej sem domneval, da je to zaradi SP2 in ga ponovno inštaliral. Ni pomagalo.

Simptomi na kupu :
- Ob inštalaciji programa napiše 1607: Unable to install InstallShield Scripting Runtime.
- Ob inštalaciji ISCript8 napiše: The Windows Installer Service could not be accessed. This can occur...., or if the Windows Installer is not correctly installed.
- Ob inštalaciji Windows Installerja 3.0 napiše: Setup has detected that the Service Pack version of this system is newer than the update you are applying. There is no need to install this update.
- Ob poskusu ponovne inštalacije Winsov napiše: Setup cannot continue because the version of Windows on your computer is newer than the version on the CD.

Vsak komentar ali predlog bo dobrodošel. Kako lahko vseeno inštaliram Installer 3.0 npr. bi bilo tudi dobro vedeti - torej kako izključim to "skrb", ko mi ne pusti inštalirati "stare šare".
Trdota d.o.o.

Trdi ::

A mi lahko kdo vsaj priporoči kakšen forum, kjer bi imel večjo verjetnost dobiti rešitev? Kateri so največji forumi, ki se ukvarjajo s tako tematiko?
Trdota d.o.o.

Zheegec ::

Tole je sicer za Win2k.
Kaj System Restore ne pomaga? Najbrž imaš kakšno restore point, pa probaj če bo kaj od tega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Trdi ::

Hja, žal nimam nobenega restore pointa. ;((
Poskusil sem ročno zagnati windows installer (skozi services) ampak mi vrže ven Error 5: Access is denied. WTF?! Nasploh opažam, da mi kar nekaj stvari PC ne pusti, čeprav sem administrator.

Zadnja opcija bi bila, da bi na pravo mesto postavil direktorij, ki sem ga tedaj izbrisal. Sem se precej namučil, da sem se spomnil, kateri direktorij je to bil(saj sem ju, jaz kreten, izbrisal :\ ):

C:\windows\winSxS\x86_Microsoft.Windows.Networking.RtcDll_6595b64144ccf1df_5.2.2.3_x-ww_d6bd8b95
in pa še eden s podobnim imenom, le s 5.2.2.1

Tale 5.2.2.3 se mi je ob vseh teh kolobocijah in poskusih očitno znova ustvaril - verjetno je prišel z SP2 ponovno inštalacijo. Tako da sem 99% da tisto brisanje direktorija ni bilo vzrok problema. Že sam MSN na začetku se ni inštaliral zaradi tega.

Windows Installer bi moral nekako zagnati ročno. Ko kliknem start, mi vrže tisto napako zgoraj. Ima kdo kakšen prdlog glede tega?
Trdota d.o.o.

Trdi ::

Vidim, da gre za trd oreh. :D
Anyway, sem potrdil, kje točno nastaja napaka. Ko skozi start/run zaženeš services.msc imaš med vsemi temi servisi tudi Windows Installer. Ta bi moral biti zagnan (started) pa ni. Fora je v temu, da lahko ob enem zagonu računalnika inštaliram samo eno stvar, potem se Win Installer ustavi. Ko ga poskušam zagnati, javi error 5, access denied. Edina racionalna razlaga bi bila, da ta prejšnji proces še traja. Ko namreč znova zaženem računalnik, lahko brez problemov spet inštaliram prvi program. To zaganjanje znova in znova mi gre na živce. Kako bi težavo rešil?

Tako. Povedal sem vse potrebne podatke za opis problema. Kdo zna pomagati?
Trdota d.o.o.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trdi ()

jurre ::

kaj ce das samo winse se 1x cez? brez formata..?

Myth ::

Poskusi tak, da daš Win CD not pa repair Windows. Sam se z tem nisem špilal, tak da kaj več ne znam povedat.

Verjetno si poiskusil tegale. Sicer pa na strani piše, da ga SP 2 že vsebuje in da ga ni potrebe nameščati.

Hotel sem ti najti WI 2.0 , pa sem našel tole. Idi na download, klikni prvo Install, pri novem oknu bo trajalo en čas, da bo našlo vse komponente , ki ti jih svetujejo za download. Izberi WI 2.0 pa si dol cukni, mogoče bo pa ta verzija prava.

Če te zanima kere verzije so za katere Windowse.

btw, poskusi še enkrat namestiti SP 2, tako bi se moralo WI 3.0 tudi na novo naložiti (to poskusi preden začenš ustvarjat kaj z tem zgoraj opisanim). ;)

en LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomotoma sem pobrisal INSTALLER

Oddelek: Pomoč in nasveti
291627 (769) scipascapa
»

Windows 7 Installer (64-bit) - težave

Oddelek: Programska oprema
152808 (2198) fr!Xy
»

Počasen vklop in izklop windows xp sp2!!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111343 (1094) StratOS
»

Napaka pri instalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
5753 (723) MarkV
»

Zelo resna zadeva [MS office 2003 professional edition]

Oddelek: Programska oprema
191905 (1571) barelyLegal

Več podobnih tem