» »

razret videa (DVD) brez izgube kvalitete?

razret videa (DVD) brez izgube kvalitete?

Braindead ::

Imam eno vprašanje: dobil sem nalogo, naj razrežem neki dokumentarec (iz 1 ure ga moram skrčit na cca. 30 minut), zdaj me pa zanima s katerim programom naj to naredim?
Nekdo mi je svetoval, naj uporabim Pinnacle Studio. Posnel sem si ga na računalnik, samo zdaj imam problem, ker na DVD-ju so datoteke .vob, pinnacle studio pa le-teh ne bere.
S katerim programom naj spremenim .vob v mpeg2?
Pa najbolje bi bilo, če nebi nič prekodiral (da nebi z rezanjem naredil nobene izgube na kvaliteti), kajti video se bo predvajal prek projektorja na zelo veliko platno.

prosim, če mi lahko kdo čim hitreje pomaga.... ful se mi mudi... hvala
Še to poližemo pa gremo...

Braindead ::

pardon... v temo sem hotel napisati razrez, ne pa razret....
Še to poližemo pa gremo...

CaqKa ::

izberi si katero izmed orodij na tej strani: http://www.doom9.org/software2.htm#Digi...

http://www.doom9.org/mpg/dvd5-backup.htm tukaj pa boš našel kako iz dvdja naredit mpeg2.

Braindead ::

Tam najdem, samo kako naredit kopijo dvd-ja na disk. Pri tem mi naredi 4 vob fajle (skopira mi dvd), še vedno pa ne dobim enega mpg fajla. Ni to še nihče delal? Rabim samo ime programa s katerim lahko spremenim 4 vob fajle v en mpg....
Še to poližemo pa gremo...

jureK ::

1. Google --> vob to mpg
2. ...
Se trudimo, se trudimo

CaqKa ::

dvddecrypter zna to iz dvdj naredit. morš demuxanje vklopit. kak pa narediš demuxanje iz fajlov na disku pa več nevem. je že ohoho časa ko sem se z tistimi command line toolsi ubadal.. mislim da se je reklo jrdemux?
možno nevem.

Braindead ::

Zdaj mi je nekako ratalo iz vob datotek dobiti eno mpg s programom TMpgEnc DVD Author, ampak sedaj imam pa problem, da mi razen TMpgEnc noben drug program noče predvajat zvoka poleg filma.
Ko v media playerju pogledam pod properties piše pri Audio codec: -
Zdaj pa ne vem kaj to pomeni... ali v mpg datoteki nimam zraven zvoka (kar dvomim, saj drugače tudi TMpgEnc nebi mogel predvajati, pa datoteka zasede 4GB, kar je točno toliko kot mora zasedeti z sliko in zvokom).... ali pa nimam kakšnega kodeka, ki bi predvajal ta zvok, samo ni mi jasno kateri naj bi to bil.
Potem imam pa še drug problem: v Pinnacle Studio ne morem predvajati mpg datoteke. "Play" ne dela.
Še to poližemo pa gremo...

jureK ::

Me prav zanima, kaj ti bi o kodekih povedal GSpot. Sicer pa lahko poskusiš še s kakšnim drugim programom za ripanje DVD-jev oz. konvertiranje .vob.
Se trudimo, se trudimo

Braindead ::

OK zdaj mi je vse ratalo.... Zvok mi ni delal, ker nisem imel v registre vnešenega iviaudio.ax (mam eno čudno zvočno - Audiotrak MAYA44MK :))

Zdaj me pa samo zanima, zakaj mi Pinnacle Studio noče predvajat mpg (mpeg2) datoteke. Vsi drugi programi mi jo normalno predvajajo, le-ta pa noče. Obstaja kakšna alternativna rešitev (namesto Pinnacle Studia)?
Še to poližemo pa gremo...

Climber ::

Ja men je Adobe Premiere Pro 1.5 vse odprl.

bauci ::

Jaz to počnem s programom DVDshrink. Dobiš ga na netu in je zastonj. Prebere DVD, izbereš začetek in konec odlomka, ki ga želiš in ga izreže ven zopet v DVD format. Lahko izrežeš več odlomkov in iz vsakega narediš svoj DVD ali pa jih združiš v en DVD. Nobenih problemov s sliko ali zvokom, ker ni ponovnega kodiranja.
Lep pozdrav, Bauci

blazko1 ::

Jaz to počnem z programom VirtualDubMod, ki spejme tudi Vob datoteke.
Najprej datoteke po želji obrežeš potem pa izbereš kodek(najbolje Divx),ker v mpeg in vob ne shranjuje.In shraniš na disk.
Če pa hočeš Mpeg2 jih pa prekonvertiraš z Tmpgenc...


Lp Blaž8-)
Blasko

ttommy ::

Si poskusil z Nero Vision express?Stvar je zelo enostavna!!!!0:) 0:)
Gamer

DominusSLO ::

dvd decrypter je zakon, že dolgo zame 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD-video in ostali formati

Oddelek: Zvok in slika
102130 (1954) fulgur
»

DVD authoring?

Oddelek: Zvok in slika
51025 (948) ranulokniv
»

rezanje videa mpg

Oddelek: Zvok in slika
353442 (2974) jan01
»

Program za VOB to MPEG2

Oddelek: Programska oprema
81366 (1253) baron21
»

Za vse, ki radi iz mini DV kamer dajete video na racunalnike, DVDje,..

Oddelek: Zvok in slika
203247 (2468) CaqKa

Več podobnih tem