» »

Alternativa "standardnim" programom in OS

Alternativa "standardnim" programom in OS

osti1 ::

Haj.

Zanima me, katere alternative standardnim (beri MS) programom lahko izberem za inštalacijo.
Predvsem me zanima OS, brskalnik, odjemalnik pošte, urejevalnik besedila (ala MS Office paket). Če so zastojn je še boljše.

LP
osti

nurmaln ::

ammm
Si prvič tuki??

Ker vidim da ti že nekaj ur iz protesta nihče ne odgovori:

- Linux (predlagam mandrake)
- Firefox
- ThunderBird
- Openoffice

USE ĐABE:D

osti1 ::

Ja, v bistvi sm prvič.

... a je proti pravilom spraševat o alternativnih metodaj zdravljenja MS problemov? Glede na to da " Ker vidim da ti že nekaj ur iz protesta nihče ne odgovori".

Linux - mandrake --> je to kaka podizvedba linuxa?

Mam že OgenjLisica in GromPtica, glede Open Office ... a je kompatibiln (se da pretvarjat) med MS Off in Open Office? Ker 60 strani diplomske se mi glih ne ljub še enkrat tipkat :( .

LP
osti1

CCfly ::

med MS Off in Open Office? Ker 60 strani diplomske se mi glih ne ljub še enkrat tipkat :( .

Tako 90% mogoče. To je pač kazen, ker si za diplomsko izbral neodprt format. Poskusi pa boš videl.
Za dela takega obsega je ponavadi najbolj primeren LaTeX, ki pa ni ravno najprijaznejša zadeva za začetnike.

Mandrake je distribucija Linux-a. Nekako kot pivo znamke Mandrake. Še vedno je pivo ampak ima specifičen okus. In ne ta primerjava nikakor ni nastala zaradi debate o odprtokodnem pivu :)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

osti1 ::

Aha, se pravi, da bom moru diplomsko raje z Odprtimi Pisarnami pisat ... hmmm, ok ...

Glede OS, a je linux edina alternativa? Neki sem o Solarisu, pa Warp(?) slišu, je še kej free različic ... ki podpirajo igre?

LP
osti

CCfly ::

Za igre: Cedega, Windows, Playstation 2 / Xbox (primernost narašča od leve proti desni).

Diplomsko piši v čemer hočeš. Priporočam ti le da si preden greš oblikovat dokument, posebej shraniš besedilo. Ko boš diplomo končal pa jo pretvori v pdf dokument, kar je morda še najbolj sigurna zadeva, da se bo ohranila v izvirni obliki. To lahko narediš tudi v MS Office s katerim od dodatnih orodij. Več bi ti lahko Caqka povedal.

Kar se tiče formata od OpenOffica pa lahko povem le še, da je pred nekaj dnevi ven prišel draft za ISO standard OpenDocument, ki je bolj ali manj povzet po OpenOffice 1.0 formatu. Nekako je verjetnost, da boš diplomo čez toliko in toliko let še lahko normalno odprl, večja.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Pithlit ::

Ti najbrž iščeš Microsuck.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Italijanska vojska prehaja na LibreOffice

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
3525962 (14554) bbbbbb2015
»

Izšel LibreOffice 5.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
10360214 (25979) noraguta
»

Superiornost Microsoft Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
574173 (2902) 64202
»

Zakaj je Microsoft Office boljši kot OpenOffice.org (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
648805 (8805) WhiteAngel
»

Nemčija za Linux, Slovenija za Microsoft

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
203972 (3972) CaqKa

Več podobnih tem