» »

Nadgraditev PC-ja, vendar sedaj dela počasneje

Nadgraditev PC-ja, vendar sedaj dela počasneje

AirBladE ::

Imel sem AMD Athlon 2.8 GHz, 512MB 400 MHz ram, ATI 9200 Radeon 128 MB. Sedaj sem se odločil da nadgradim zadevo na 1 GHz rama in tudi sem. Peljem mašino na servis mi to uredijo in ko pripeljem PC-domov dela vidno počasneje. Ker koliko se meni zdi bi mogo delat zaj dosti hitreje ne pa obratno!!


Kje bi lahko bil problem???
Če si kdaj okusil leteti, boš vedno hodil z očmi obrnjenimi v nebo. Od tukaj si in tja se boš dolgo vračal. Leonardo da Vinci

Sami ::

Sedaj sem se odločil da nadgradim zadevo na 1 GHz rama in tudi
sem

Misliš na 1GB RAM-a.


Probaj formatati harda in vse naložiti še enkrat, to jaz zmeraj naredim, ko zamenjam kakšno komponento.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Slowenc ::

Rajši bi zamenjal grafično. To ti je najpočasnejša stvar v računalniku. Ko boš pa to zamenjal, boš šele videl kaj zadeva zmore.

Koliko rama si imel pa prej?
Skiny gate.

Sami ::

Koliko rama si imel pa prej?

Saj je napisal, prej ga je imel 512MB.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Slowenc ::

Se pardoniram :8), sem prehitro prebral.
Bi bilo pa dobro, če bi napisal kaj vse ti dela počasi? Ker v končni fazi se ti ta dodatna količina rama ne bo kaj dosti poznala (če sploh kaj). Že prej ne verjamem, če si porabil tistih 512 MB.
Skiny gate.

kixs ::

Razlika med 512 in 1024Mb rama sploh ni opazna, ce nimas nalozenih veliko programov ali pa kakšno zelo zahtevno igro! Seveda pa ne bi smelo delati pocasneje! Če pa že dela počasneje, pa je kakšna nekompatibilnost ramov (stari:novi) in delujeta na počasnejših nastavitvah, preveri še na kakšni hitrosti delujeta in podobno... preveri tudi če so kakšni vprašajčki v "uporavitelju naprav" oz device managarju...

Seveda je pa odvisno kako si ti sploh tole meril, da si dobil take rezultate...

LP

OZZY ::

Kaj ko nam bi opisal kako dela počasneje. Počasneje se zbudi, piše al kaj?
Go with the flow.

zee ::

A si samo nabavil še 512MB rama? ali si nabavil dve novi (enaki) ploščici po 512MB rama?
Si pogledal, če moraš še kaj nastaviti v biosu?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Daedalus ::

> Probaj formatati harda in vse naložiti še enkrat, to jaz zmeraj naredim, ko zamenjam kakšno komponento.

Za nadgradnjo RAM-a? Sami, oprosti, ampak si ti kdaj pado na glavo? Sej vem, da se windoze znanjo "postarat" če veliko menjuješ hardver ali pa gonilnike, samo tako hudo pa tudi ni:\ Moji pol leta stari winXP so pred kratkim preživeli menjavo matične plošče in procesorja, pa delajo čisto spodobno...

Pejd v BIOS in poglej nastavitve za RAM. Zategni timinge, ker so ti jih verjetno na servisu sprostili, da zadeva 100% dela. Mogoče so spremenili kaj drugega, tako da na prvem mestu je nastavljanje BIOS-a. Pol pa poročaj, če je kaj boljš al ne... Pa med običajno uporabo računala niti ne boš opazil razlike med 512Mb al pa giga RAM-a. Razlika se pozna pri zahtevnih programih, ki kurijo mnogo RAM-a...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Sami ::

Sami, oprosti, ampak si ti kdaj pado na glavo? Moji pol leta stari winXP so pred kratkim preživeli menjavo matične plošče in procesorja, pa delajo čisto spodobno...


Daedalus: Par dni pred novim letom sem kupil GF 6600GT in zamenjal mojo GF4 Ti, imel sem 1 mesec stare winse in grafa mi ni delovala kot bi morala, dobil sem samo 5700pik v 3D Marku 2003, ko sem formatal je bila pa čisto druga pesem 7500pik. Imel sem že več primerov nedelovanja novega HW pri zastarelih winsih.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

zee ::

Po mojih izkušnjah lahko grafično menjaš brez večjih težav (samo odinštaliraš gonilnike in namestiš nove), pri matični plošči je pa definitivno boljše še enkrat Winse naložit.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tomaz321 ::

Nasvet!

Glede na to, da imaš sedaj 1GB rama ti jaz predlagam da sedaj izklopiš Virtual memory - del HDD, ki deluje kot ram in je izredno počasen.

Greš c control panel ==> syste ==> Advanced ==> Performance Options ==> Advanced ==> Virtual memory

Tole je kr fajn zadeva in bi ti morala pospešiti računalnik! (se splača imeti 1GB rama, ker eni mislijo da ga imajo zadosti, ker ga imajo skos nekaj na razpolago, ampak ne vejo pa da windowsi avtomatično vzamejo virtual memory, ki se napaja iz HDD)

Daedalus ::

>Imel sem že več primerov nedelovanja novega HW pri zastarelih winsih.

Lej, če ti ne znaš pravilno zamenjati strojne opreme, ni to problem OS-a. Meni do sedaj še nikoli ni bilo treba na novo postavljat operacijskega sistema zaradi nedelovanja novega hardwera. Pa ti lahko mirne duše zagotovim, da sem v življenju v red spravil verjetno preej več računal, kot ti.

@zee - se strinjam. Samo lenoba dela svoje in dokler bojo winsi stabilni, jih bom kr pustil, tak kot so.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

DominusSLO ::

Airblade je nesel na servis, kjer naj bi mu dodali še 512MB rama, če jaz prav razumem. Če bi dali notri 400Mhz ram, ki se ujema s prejšnjim, pc NE SME in NE MORE delat počasneje!!!!

Pa ne mi bluzit o formatiranju diska in reinštalaciji sistema pri dodajanju rama...
Ena od možnih razlag je, da so mu dali počasnejši ram...

Airblade
Poberi si programček CPU-z in poglej na koliko Mhz ti dela ram(lahko vidiš tudi v biosu)...

Ne vem zakaj vedno pomislim na natege v takšnih primerih....:\

Grey ::

Si bom temo sposodu...en frend mi ponuja pocen RAM. mam ga 512, 512 bi pa še dokupu. A bo zadeva delala kej počasnej, če bom meu dve palčki(različni) na single channel plati?

AirBladE ::

Prvo hvala za vse prispevke in napotila!!
Namen imam poganjat Pro Engener to je modelirnik za 3D konstruiranje požere rama da brezveze. Vse so mi na servisu urihtali ker je garancija pa pol lahko kdo kaj komplicira. Prvo bom probal izklopit oni virtual memory pa poročam kaj se bo zgodilo naprej.
Aha počasn je recimo pri tem ko odprem Moj računalnik mi nalaga 5-10s pred tem je bli v sekundi še prej!!

No se čujemo!!
Če si kdaj okusil leteti, boš vedno hodil z očmi obrnjenimi v nebo. Od tukaj si in tja se boš dolgo vračal. Leonardo da Vinci

Silvo ::

No kar se tiče "navideznega pomnilnika"predlagam,da ga postaviš
na drugo particijo (jaz jo naredim izključno za ta namen)pohitritve so
opazne,ker ne fragmentira sistemske particije,kakor bi jo drugače.
Osvetujem pa izklop te funkcije.Raje z kakšnim programom preveri kako ti sistem deluje,če je tako kot mora biti.
Potem so mogoči še razni žužki ter ostale nadloge.
Če nič ne pomaga je zadnje,ampak res zadnje formatiranje.

LP.
Silvo

Sami ::

Lej, če ti ne znaš pravilno zamenjati strojne opreme, ni to problem OS-a.

Ej, ne boš ti mene učil.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Daedalus ::

> Ej, ne boš ti mene učil.

Glede na napisano ti še precej znanja in izkušenj manjka. Sicer se pa s pubertetniki nimam namena prepirat...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Sami ::

Glede na napisano ti še precej znanja in izkušenj manjka. Sicer se pa s pubertetniki nimam namena prepirat...

Glede znanja se sploh ne bova prepirala, ker vem na katero šolo hodim in koliko znanja imam že osvojenega. Aha še glede pubertetnikov, predvidevam da si ti tudi med njimi.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Forcanje, da PC uporablja RAM namesto pagefile.sys

Oddelek: Operacijski sistemi
292174 (1798) Microsoft
»

windows virtual memory limit too low

Oddelek: Pomoč in nasveti
121072 (907) Nia & Melody
»

Virtual memory izkljopljen - zatikanje v igrah?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171635 (1423) Mavrik
»

kako optimizirati winxp pro za 512+ rama?

Oddelek: Operacijski sistemi
131381 (1180) bastadu
»

Pomen odstranjevalne datoteke - swap filea? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
556898 (5872) andrej

Več podobnih tem