» »

Kako priklopit 2.5' disk na navaden PC?

Kako priklopit 2.5' disk na navaden PC?

Microsoft ::

Zelo rad bi prikljucil 2.5' disk (od prenosnika) na navaden PC. Vendar se to ne da kar tako, ker ima manjsi priklucek.

Se da kje dobit tak adapter ali pa kar celo ohisje? Ali pa ce se da home made kaj postoriti?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Daedalus ::

Kupi adapter, je najmanj težav. Sej priključek je itak isti, samo da je manjši.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Microsoft ::

Mogoce se ves za kako konkretno trgovino, po moznosti v LJ, da ne bom prevec naokrog lutal? Zdej, znam priti do Anni in Mlacom, pa mislim, da JAE tud okvirno vem, kje je. Majo ti to robo?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Daedalus ::

Pošlji jim mail, da ne boš zastonj hodo... Verjetno bojo meli kje tole, sam ne vem kje0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Microsoft ::

OK, tnx.

Ker fora je v tem, da mam (ce je scan disk prav kaze) za 80MB bad sektorjev na disku, pa je zelo neprijetno, ko masina ne zdrzi niti en dan uptime. Pol pa norim...

Sicer je pa tud tako, da sm od toshibe dol potegnu on program, ko ga das na disketo, da bi naredu low level format. Pa se med izvajanjem formata ustavi.:\

Zdej studiram, da na drugem PCju naredim eno particijo od neke 4GB naprej, prvi del pa sploh ne formatiram.
Ker zdej se mi je tako naredilo, da so na prvem delu neki fajli in je mozno, da PC hod na tisto particijo kaj gledat, pa se pol kr obes.

Je se bol bedno, ker zamrzne tako, da ne dela nobena IO naprava. Cist nc. In je bedno, ker nobenga errorja ne napise, da bi saj vidu, kje je problem.

Sm pa tud razmislu, da bi nekje nasu en SW, pa stestiru, katera komponenta strajka.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

> Sicer je pa tud tako, da sm od toshibe dol potegnu on program, ko ga das na disketo, da bi naredu low level format. Pa se med izvajanjem formata ustavi.


Definiraj "ustavi".
https://dolhar.si/

jest10 ::

Najprej low level format nato pa formatiraj z partition magicem in izberi opcijo da ti označi slabe sektorje.

Laho pa probaš kar direkt z partition magicem

Microsoft ::

Ziggga, pokaze se nek error, samo nevem, kaj pise tocno. Je pa tako, da ne mores zaobiti sporocila in programu dopovedat, da naj kar nadaljuje. Karkoli imas na izbiro, ustavi nadaljne formatiranje.

Sicer pa sem ravno sedajle dobil porocilo od scan disk. Ce sem prav videl: za 120MB je bad sektorjev.:( Zgleda, da bo treba nehat tako fejst tovct po racunalniku.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Daedalus ::

Pa se ti sploh splača "popravlat" tale HDD? Načeloma je z bad sektorji tako, da ko se enkrat pojavijo, se znajo hitro množiti...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Microsoft ::

Moj plan je, da ce ne bo slo tako, da naredim eno zdravo particijo v tistem delu, kjer ni bad sektorjev.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

jest10 ::

Daedalus:
Odvisno zakaj ti sektorji nastanejo.
Če so zaradi udarca se ne bodo širili naprej


Microsoft:
Naredi kot sem rekel- partition magic in formatiraj, zraven pa nastavi da ti izolira slabe sektorje.

Microsoft ::

Imam Partition Magic 8.0, vendar ne najdem nikakersnih opcij pri formatiranju, razen tipa (NTFS) in label imena.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

jest10 ::

Zgoraj pri nastavitvah nekje je.(na vrhu v orodni vrstici)

BigWhale ::

> Kupi adapter, je najmanj težav. Sej priključek je itak isti, samo da
> je manjši.

Nazadnje, ko dsem jaz gledal, prikljucek ni bil isti... ;) Je imel se napajanje, kar na flat kablu... Ce si prikljucil narobe... :)

Daedalus ::

>Nazadnje, ko dsem jaz gledal, prikljucek ni bil isti... ;) Je imel se napajanje, kar na flat kablu... Ce si prikljucil narobe... :)

Eh, malo je pa treba pazit... Čeprav sem jaz enkrat en tak disk priključil narobe, pa še danes dela0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Microsoft ::

Ja, ta 2.5' disk sploh nima locenega kabla za napajanje.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

propeler ::

Tak adpter dobiš v techtrade-u. Jaz sem ga kupil pred kakim letom.
Če bi igre poneumljale, bi se sprehajali v temi in spuščali čudne glasove.Pacman

Phoebus ::

1) itak nima ločenega vhoda, ima vse v unem svojem konektorju
2) adapter se dobi in je poceni
3) bad sektorji zaradi udarca se radi širijo, ker se malo odkrušiod plate in tisti delci pol krožijo okoli in lahko vsake tolk malo popraskajo še kak del...been there, done that >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353823 (2722) k4vz0024
»

Kaj bi lahko bilo narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91247 (1147) Tilen
»

Bad sector

Oddelek: Strojna oprema
132116 (1858) Bluechriss
»

Bad sectorji

Oddelek: Strojna oprema
82130 (1869) Mr.B
»

Diski crkujejo kot za stavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
191772 (1275) dexter

Več podobnih tem