» »

Be6-2 plošča ali procesor CEL 600 kaput

Be6-2 plošča ali procesor CEL 600 kaput

Daniel ::

Torej, včeraj sem računalnik normalno ugasnil, danes ko sem ga poskusil prižgati, so se prižgali le ventilatorji, s tem da se ne prižge monitor, ne zaženejo se diski, niti prepoznavanje cd-romov, in sploh nič. kišto sem razstavil in jo zlagal po delih nazaj ter preizkušal in na koncu ugotovil da če v sistemu ni procesorja, se diski zažnejo, cd-rome prepoznava, monitor se seveda ne prižge.poskusim spet nazaj dat procesor in zopet nič. Zdaj me pa zaima kako lahko kar na lepem pride do tega, da stvar od enega do drugega zagona mrkne, in ali lahko kako preverim kaj bi lahko bilo kaput ali procesor ali plošča.

LP Dani

400w GFti4200, SbLive, nec 3500, teac w 540, realtek mrežna, modem, ,WD 1200JB ,quantum fireball 20GB

Han ::

Preglej kondenzatorje na osnovni plošči - lahko da je kakšen napihnjen, posušen ali stekel tam okrog podnožja za procesor...

Daniel ::

Že preveril, vsi so celi, poskušal resetirat Bios, ne pomaga. Zanimivo je to, da ko je procesor vstavljen računalnik ne reagira na power in reset tipko, ko pa ga ni notri, pa se da resetirat in tudi ugasnit na tipki, cudno :|

Azrael ::

Lahko je hin plata ali slot1 adapter (če je), procesor še najmanj možnosti, če nisi ustvarjal kakšne znanosti z napačnimi hladilniki: če si dovolj velik strokovnjak lahko okrušiš tega Celerona.

Preveri še
- odklopi vse IDE kable (lahko stvar ne dela zaradi pokvarjenega IDE kabla)
- poskusi z drugim napajalnikom, lahko ima ta slabe kondenzatorje in ne zmore štarta

Drugače pa ostane varianta s menjavami komponent, da ugotoviš kaj ne dela.

LP, Azrael

Aja RAM si vzel ven? Poskusi z menjavamik preveriti katera komponenta je pokvarjena.
Nekoč je bil Slo-tech.

Daniel ::

Han, Azrael hvala, po podrobnejšem pregledu (plato sem vzel ven) sem ugotovil da so trije kondenzatorčki pri procesorju res napihnjeni, in jih zamenjal (po amatersko, upam da bo držalo) in sedaj sistem deluje tiptop :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317286 (13409) G_mAn
»

Računalnik ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
253280 (2913) Fif55
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312073 (11460) k0lar
»

racunalnik ne dela (pisk)

Oddelek: Pomoč in nasveti
102138 (2023) Azrael
»

pomoc prosim

Oddelek: Strojna oprema
221616 (1277) ABX

Več podobnih tem