» »

Linux kernel in USB naprave...

Linux kernel in USB naprave...

Brane2 ::

A kdo ve kaj več o tej problematiki ?

Prebral sem nekaj knjig o kernelu, driverjih itd, a še vedno mi niso jasne določene stvari.

Ni mi recimo jasno, kako kernel sam ve, katere od prikloplljenih USB naprav so tiskalniki, katere so miške itd.

Z drugimi besedami, ko USB napravo priklopim, se pokaže v direktoriju /dev/usb (to mi je jasno), ni mi pa jasno kako kernel ve,d a gre za printer in naredi tudi node /dev/printer/lp0 denimo.

Rad bi naredil programatorček, ki bi ga priklopil na USB in me zanima ali moram za to (poleg userland programa) napisat tudi poseben driver, ki se bo pluginal v obstoječ USB driver ali vso komunikacijo in prepoznavanje naprave lahko opravim v samem programu?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gandalfar ::

Podobno kot kako ve katera 'naprava' je pci kartica. Ali je to scsi kontroel ali graficno...

Vsaka USB naprava ti zna vrnit nek podpis v katerem pove kaksen tip naprave je. Iz tega potem kernel naprej ve kaj s tem narest. Ponavadi pa so nekje se baze vseh teh podpisov, da bolj natancno ves ali je HID miska ali tipkovnica in kater gonilnik zanjo uporabit.

Poglej si recimo: /etc/hotplug/usb.handmap

Pomojem kr tole brat: http://wwwbode.cs.tum.edu/Par/arch/usb/...

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Ce bos imel dostop do /dev/usb/* naceloma ne bi smel imeti tezav dostopati do naprave direktno s programom. Tezava v tem je samo ta, da nikoli ne ves kje se ti bo naprava pojavila (ce se jaz prav spomnim tega, nimam tukaj nobene linux usb masine).

Zato potem z hotplugom poskrbis, da se ustvari ustrezen node v /dev/... oziroma karkoli ze pac uporabljas, udev, devfs...

snow ::

A programator maš na kak mikrokontroler narejen? (Za kaj vse pa boš to za programirat?)

Kot kaj pa se zadeva indentificira?
To mora naprava sporočit pač svoj descriptor, pol naprej pa driverji delajo, če so za določeno napravo pač inštalirani.
V windowsih maš že driverje za HID(human interface) usb naprave... za linux.. mal gledal, naletel na tole: http://www.linux-usb.org/USB-guide/book...
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Trubadur ::

Je to podobno kot headerji v npr. mpr3 fajlu ali sliki?

fx ::

Na kaj pa moram jaz paziti, ker bi rad na USB priključil svojo napravo, katero sem sam naredil in sprogramiral?

lp

"UNIX & C++"

Brane2 ::

snow:

Mikrokrmilnik ima USB 2.0, planiram pa dodati še FPGA, ki mi bo dal extra pine in logiko za razne stvari.

Mislim, da bo stvar kar zanimiva, ko/če jo izpeljem do konca. Zaenkrat pridno študiram, več o tem, če bom mel kaj za pokazat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

CCfly ::

Za ustvarjanje naprav so sokrivi usbfs / udev in recimo skripte hotplug / coldplug. Odvisno kako imaš porihtano. Emergaj si coldplug in si poglej /etc/hotplug.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaznavanje Arduina priklopljenega preko USB v Linuxu

Oddelek: Programiranje
211499 (993) mojster_joni
»

Kako dati tiskalnik v skupno rabo preko routerja.Router Asus rt n16 + tiskalnik Canon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11018646 (17218) novuporabnik
»

Linux/KDE - shell scripta

Oddelek: Programiranje
13933 (778) Icematxyz
»

Nov članek: Samba

Oddelek: Novice / Nova vsebina
384327 (3144) hruske
»

Linux rookie

Oddelek: Operacijski sistemi
241891 (1469) dr.J

Več podobnih tem