» »

LevelOne router in problemi pri zagonu

LevelOne router in problemi pri zagonu

alien-w ::

Pozdravljeni!

Imam router LevelOne FBR-1412TX in imam "manjši" problem. Zadeva deluje dokaj v redu, imam le težavo z enim izmed dveh računalnikov, ki je nanj priključen.

Modem za ADSL je priklopljen direktno na uplink in narejena je konstantna povezava z internetom - statični IP in PPPoE. Dva računalnika sta priklopljena nanj - eden preko 100MBit in eden preko 10Mbit/full-duplex (zaradi premalo kakovostnega kabla v steni). S tem računalom, ki je priklopljen preko 10mibt imam pa probleme. Oba imata "statične" lokalne IPje, tako da se router ne ukvarja še z DHCPjem.

Ko računalnik prižgem, mi ponavadi internet ne dela. Odprem brskalnik pa nič, pa sprobam kaksno drugo stran pa nič. Potem pa računalo resetiram in zopet poskusim. Sedaj pa dela. Enkrat do sedaj se mi je zgodilo, da tudi drugič ni delalo, pa je spet sledil reset in je spet delalo.

Ima kdo kaksno idejo v čem je finta? Hvala!

Pa še nekaj: zdi se mi, da "internet" deluje precej počasneje odkar imam router -2mbitni link bi moral hitreje nalagati strani. Zdi se mi, da jih je pred uporabo routerja (samo preko switcha) veliko hitreje kot sedaj.

pikachu004 ::

svetujem ti da preveris hitrost kako drugace, ne pa na oko z odpiranjem internetnih strani.
kaksno linijo imas?

alien-w ::

Ma ja, sej sem ze sprobal ene 5 bandwidth testov. Vecina mi pokaze tam okoli 756.8 kilobits per second, 654 kbps. (dva dejanska rezultata z dveh bandwidth testov).

Imam 2 Mbit ADSL pri Siolu - študentski 2mbit.

recimo tale: stran na www.adslguide.org.uk pa pokaze:

Downstream 1768 Kbps (221.0 KB/sec) 1909 Kbps (inc. overheads)
Upstream 370 Kbps (46.3 KB/sec) 399 Kbps (inc. overheads)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien-w ()

Microsoft ::

Men se to dogaja, da je treba naredit restart, zaradi Nortona. Ce mas to, kot firewall.

Drgace pa poskus mal pingat ostal PC, al pa isto cas z tadrugim PCjem pa to. Pa mal IP prever, da je res tisto, kar more bit. Par testov nared, pa porocaj.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

budili ::

mogoce je kaka MTU fora, da bi moral znizat, da bi bolje delalo

a to ti dela tudi ce za 5min ugasnes rac?

npr. men di-604 lepo dela, problem je ko ugasnem cez noc, naslednji dan prizgem modem, rac, internet ne dela. Je treba soft reset ruterja naredit, da zalavfa. Potem pa deluje do nocnega pocitka:) . Zal, jest se nisem najdu resitve.

alien-w ::

Zdele sem spet zjutraj prizgal racunalnik in spet ni delalo. Potem sem sel pa na nastavitve mrezne kartice in iz 10baseT full duplex spremenil na 10baseT in potem spet nazaj na full duplex. Zadeva je potem delovala. Torej mislim, da ni kriv router temveč mrezna kartica. Bom poskusil se s kaksno drugo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

giga mrezna v linuxu

Oddelek: Pomoč in nasveti
5706 (610) Tomay
»

za ceno starega PCja, profi router/ m0n0wall project

Oddelek: Omrežja in internet
131929 (1566) Tomay
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151779 (1595) Matek
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402399 (1870) klemen338
»

3 računalniki v mreži, deluje , vendar pooocasi

Oddelek: Operacijski sistemi
10939 (796) urban

Več podobnih tem