» »

utp kabel

utp kabel

alum ::

lep pozdrav!

imam vprasanje, in sicer me zanima, ce je dva racunalnika mogoce povezat z navadnim utp kablom, torej ne s crossover varinato. kolikor sem slisal, naj bi imel crossover dva kontakta vezana krizno, ker bi naj omogocalo zaznavanje? !

torej, ce ve kdo kaj vec o tem...se priporocam8-)

lp

jurre ::

direktna povezava 2 rac. z navadnim kablom ni mogoca
slisal si prav:D

alum ::

to pomeni, da ce bom uporabil en linux box za ruter, racunalnikov ne bom mogel povezati z navadnim UTP kablom, ampak samo s crossover kablom?? kako to, da router ("ne_sistemski":8) ) nima tezav zh prepoznavanjem racunalnikov? potemtakem bi se morda manualna nastavitev dala uporabit pri povezovanju racunalnikov? ali ne?:D

meacho ::

Razen če boš uporabil switch.
Ruter, po tvoje ne sistemski, ima vgrajen switch, ki sam prepozna kabel in ustrezno ukrepa...

alum ::

pravkar prebral Ethernet clanek...mi je stvar jasna zdaj...:D

hvala obema

Mr_Globus ::

Heh odvisno od računalnika. Moj nov pc (k8n neo) komot povežeš z drugim pecejm z utp kablom. Isto lahko nardijo kolegi z novimi prenosniki. Očitno računalnik že ve kaj more nardit :D

Slowenc ::

Heh odvisno od računalnika. Moj nov pc (k8n neo) komot povežeš z drugim pecejm z utp kablom. Isto lahko nardijo kolegi z novimi prenosniki.


A ste s kolegi toplo vodo odkril? :))
Drugače me pa res zanima, če znajo te nove mrežne same ločevat cross od navadnega UTP.
Skiny gate.

ToniT ::

Nekatere novejše - DA!

Mr_Globus ::

Me je sram povedat ampak ko sem povezal moj računalnik in očetov (pred kakim letm) sploh vedu nisem kaj je cross pa navaden. Sošolec mi je dal kabel jst pa samo not in sesuval starega na starcraft :D Pol pa pred pol leta RAZSVETLJENSTVO :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826852 (12581) denisbegood
»

Povezava 2 računalnikov in medsebojni prenos datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6516033 (14713) imagodei
»

dva rač. v mreži + internet preko USB UMTS modema

Oddelek: Omrežja in internet
81478 (1259) ZGI
»

utp?

Oddelek: Omrežja in internet
201904 (1509) iNN
»

Kateri switch?

Oddelek: Omrežja in internet
91181 (1058) Spc

Več podobnih tem