» »

Vgradnja diska

Vgradnja diska

thegodhoney ::

Zivjo jest morm matki en disk nov dat notr ker ji je prejsni crknu.
Uglavnm noce ga zgleda prepoznat :O ker pise
takoj k se komp przge detecting ide primary master, predvidevam da neki nism pravilno nastimal jumperje sam sj sm dal tko da je disk master res nevem kaj bi se probal .:8)
A kdo ve mogoce kaj mi je za nardit??? Aja pa mozn je tud da je plata disk ne podpira ker je plata stara ene 4 leta disk pa en let :D povejte kaj mislte prosm

ibrznik ::

Če ti napiše detecting ide primary master pomeni da ga je bios zaznal in bi moral delat.Se pravi disk od winsow not pa sformatirat in instalirat OS pa veselo na delo:D
"Be nice to everybody on your way up.
You might meet them on the way DOWN"

thegodhoney ::

Ja sam ocitno ga ne zazna ker noce naprej it skos pise detecting ide primary master press f4 to skip pa nc nemorem sploh nimam kontrole nad kompom se pisat nemorm :8)

DominusSLO ::

si prepričan da je jumper prav nastavljen? Razlika je ali je master sam, ali master z slave-om zraven....
Pa master mora bit na končnem konektorju(ne na srednjem).

thegodhoney ::

Hm nevem sam jest sm pogledov na disk k tm pise kako mors dat tista dva jumperja da je master pol na prvega in zadnjega sm en jumper dal in to nej bi bil master sodec po navodilih ki so narisana na disku.

Zgodovina sprememb…

DominusSLO ::

Probaj menjat kabel, ter ga priklopit s cdromom zraven in brez cdroma zraven.

thegodhoney ::

Hm zgleda da je bil cd rom pogon isto nastavlen kot disk-na jumperje mislm no uglavnm zdej dela
Hvala carji :D

makss ::

instalacija diska
kupil sem nov disk, ga dodal na obstojeci kabel, nastimal jumperje na slave.
Ko zazenem racunalnik ga v device manager najdem, v my computer pa ga ni
kaj je potrebno naredit da bo zadeva zazivela
tnx

FiKi7 ::

Mislim da ga boš moral formatirati preden ga boš lahko videl My Computer. Kašne widowse sploh imaš ?
Če maš win2000 ali winXP klikneš z desnim miškinim gumbom na ikono My Computer in izbereš opcijo Manage nato pa Disk Management. Najdi disk ki še ni formatiran in ga formatiraj oz. naredi si eno ali več particij. Pazi da si pomotoma ne sformatiraš kakšen drugi disk ki je poln podatkov !!!

lp
FiKi

makss ::

mam xp-eje, disk mi je uspel sformatirat, vendar mi ga je sformatiral od 160gb le 137 - v my computer 127gb.
kaksna je najhitrejsa pot, da presezem omejitev 137gb in sformatiram sedaj se preostanek
tx

harvey ::

@makss
Popravek registra, ki omogoča 48 bit LBA Vse razloženo na M$.

Pa popravek registra za win 2000/XP od Maxtorja

Debate o tem je veliko, search po forumu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pčasno delovanje XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
71227 (1105) amigo_no1
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453189 (2213) Blind
»

WD 200GB - WinXP ne prepozna

Oddelek: Strojna oprema
151260 (976) Goldee
»

Kako povezati disk, CD-RW in DVD - prosim za pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51041 (951) Narcos Satanicos
»

namestitev CD-ROM-a v novem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
112068 (1908) nando

Več podobnih tem