» »

R.E.M. V Hali Tivoli

R.E.M. V Hali Tivoli

cryptozaver ::

Yahoo!!! R.E.M. danes v HT.

INFO

Tic ::

Ful bi sel, pa bi šel sam, ker noben od kolegov ni toliko finančno sposoben.
persona civitas ;>

cryptozaver ::

Sigurno en boljsih koncertov v HT ce ne najboljsi. IMO. Zanimiva scena malo drugacna a ustreza. Tipcki so res profiji izvedba tako dobra, da clovek pomisli na playback (upam da neupraviceno).
Folka po moji oceni od 7-8 K, vse od mularije do 50+ letnikov. Izbor komadov mi sicer ni bil najbolj blizu, so pa izvedli eno fenomenalno zadevo, namrec par komadov pred koncev je na sceno uletu Kreslinov Vladek. Skupaj sta zapela Passenger in lahko si mislte da je bil folk v ekstazi. Rapid Eye Movement so se popljuvali svojo vlado in pozeli bucen aplavz - pricakovano.
In nenazadnje ozvocenje, ki je vedno velik problem v HT. Glede na vse koncerte do sedaj je mocno izstopalo v pozitivnem smislu. Mogoce za odtenek pretiho pa vseeno bolje kot distorzija.

Skratka vrhunska predstava.

TheHijacker ::

Super super koncert. Se pridružujem mnenju cryptozavra.
http://www.google.si

borchi ::

ja, meni je bilo pretiho. to pa je tudi edina zamera koncertu.

fajn je bilo, da niso podlegli "must-play-all-our-hits" stvari in so pač podali sliko, kje so sedaj z zelo malo retrospektive. meni se sicer zdi, da je so bili vlado, bambiji in eckman odveč, ampak ok.

btw, posnetki na onih dveh screen-ih so bili FENOMENALNI.
l'jga

krho ::

Bil videl, zadovoljen. Razen ene stvari.

Zakaj vsi odšpilajo samo dve uri in potem spokajo. glede na ceno vstopnic...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Modri dirkač ::

Dejstvo je, da pri nas ni človeka, ki bi znal iz kvalitetnega ozvočenja spravit kvaliteten sound.

Sn bil na Simply Red, in sta bla preskupina Polona in Gušti.
Kratkomalo na istem ozvočenju (od Simply Red kakopak), ju je blo muka, amapak res muka poslušat.
Samo, da bruji in zuji, da bobenčki pokajo. Ozvočeval jih je pa naš čovjek.

Potem, ko so bli pa Simply Red pa nisem mogel verjet, kako dober sound je bil.
Kot da bi zamenjal ozvočenje, no zamenjal se je samo človek za miks pultom, vse za 20% tišje in če primerjaš jih je blo tam ene 15 na odru unih pa sam 5!:\

Pa mislim, da se še najde takih primerov.
Everybody lies!

cryptozaver ::

Si pomislil da mogoce to ni naklucje?

Je pa izgleda dobro ozvociti HT res lusten izziv za ozvocevalce. Do sedaj sem dozivel nekako znosen zvok samo se pri Laibach in SimplyRed. No R.E.M. so kot sem ze omenil klasa zase.

OnTheMic ::

Dejstvo je, da pri nas ni človeka, ki bi znal iz kvalitetnega ozvočenja spravit kvaliteten sound.

Če se ne motim, so imeli R.E.M. svoje lastno ozvočenje, vsaj tako je bilo rečeno v medijih... torej bi stvar mogla špilat, kot je treba (popravite me, ker ne vem, me ni bilo tam... žal). Je pa res, da je ta tivolska dvorana totalno neakustična, tako da vprašanje, kaj se v taki dvorani sploh da narediti z zvokom. Glede na to, da so imeli naši vrli "ertevejevci" precej težav že na Siddarti, ki se je dogajala na prostem (brez odmevov in odbojev od sten), jim je taka dvorana gotovo neobvladljiva. Nestrpno pričakujem Marka Knoflerja, saj so njegovi koncerti že vsa leta znani po odličnem zvoku, vse od časov Dire Straits pa do danes. Marsikateri tonski mojster za uglasitev ozvočenja rukne gor prav CD od Dire Straits.

LP:)

cryptozaver ::

Lahko potrdim da so imeli svoje ozvocenje. Pac dajo nekaj nase. Pred leti, ko sem bil na Ramones-ih je ozvocenje postavil SKUC. Totalen dizaster. Enostavno nisem vedel kater komad spilajo in se en teden potem mi je zvonilo v glavi.

Ocitno za uglasit HT rabis dvoje: opremo in cloveka. In denar.8-)

Modri dirkač ::

Sej zato, ker so mel svoje ozvočenje in svoje ljudi je blo pol kot zgleda kvalitetno.

Mislim, da bi bilo zanimivo met včeri kak domač bend za predskupino in lokalnega ton mojstra, tak za kontrast:D
Everybody lies!

crush ::

Super koncert! Popolnoma NORO! Zal je mimo :) Ima kdo kej materiala (slik, posnetkov, ...) za posredovat? lp

leonius ::

Jup, saj je lahko bilo dobro ozvočenje, glede na to da se je njihov lightshow in sound postavljal od 9h zjutraj in do 4 popoldne.


Sicer pa, kot zanimivost, vse v dvorani je bilo pripravljeno v 14 urah, pospravljeno v 10h.

Slike slikane z leve strani dvorane bodo upam da v kratkem na psilon empire.
IMHO

OnTheMic ::

Mislim, da bi bilo zanimivo met včeri kak domač bend za predskupino in lokalnega ton mojstra, tak za kontrast

Hja, nekaj podobnega sem doživel v HT decembra na koncertu Carmina Burana. Na začetku pred samo opero je orkester izvajal največje Verdijeve mojstrovine in takoj sem si rekel: "A to je to?" Zvok je sicer bil precej dodelan, vendar sem pri vsej tisti "mašineriji" pričakoval več. Nato je bil premor, na vsti je bila Carmina Burana in glej, za mešalno mizo sede drug človek, začne obračat gumbe od A do Ž in zadeva se začne... uaaaa8-O... če se mi je prej zdel zvok "le" precej dodelan, je bil sedaj res odličen (kolikor je to v HT sploh mogoče).
Lahko si najbolj popularna skupina na svetu in imaš najboljše in najdražje ozvočenje, pa te brez "pravega" človeka za mixerjem ne bo hotel noben poslušat:O

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

zmelkoow ::

Mene pa zanima kaj so bile tiste luci, ki so visele iz odra (ko nekake neonke), ki so stalno menjale barve in vzorce - igledalo je fantasticno in lepo bi bilo imeti eno doma... 8-O

Modri dirkač ::

Pa še ena zanimivost, tko offtopic mal.

V studio Tivoli imajo oziroma so imeli mešalno mizo direkt iz Londona, na katero sta snemala Sting in mislim, da tud Madonna eno plato.

Pa ne vem, če so z isto mizo uspel naši mojstri posnet kakšen primerljivo kakovosten izdelek.
Everybody lies!

cryptozaver ::

Odmevi:

RTVSLO

Rockonnet (nekaj slikic)

crush ::

ma tle kdo tocen "track list"?
jst sem skusal neki priblizenga sestavit :)
lp

TheHijacker ::

Tole je en zapisal na Joker forumu:

Finest Worksong
Departure
Turn You Inside-Out
7 Chinese Brothers
Animal
The Outsiders
Boy In The Well
Everybody Hurts
Aftermath
Leaving New York
I Wanted To Be Wrong
Final Straw
Orange Crush
The Great Beyond
Imitation of Life
The One I Love
Losing My Religion
Walk Unafraid
------
What's the Frequency, Kenneth?
The Passenger (Vlado Kreslin)
I've Been High
Permanent Vacation
I'm Gonna DJ
Man On the Moon
http://www.google.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Musopen izdal obsežno zbirko prostih izvedb klasične glasbe

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
279817 (8563) dr.Akula
»

romantične pesmi - spisek

Oddelek: Sedem umetnosti
3618666 (17918) Saladin
»

Kero Muzko Poslušate??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1098981 (7449) OmegaM
»

Vtisi po Siddhartinem koncertu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796582 (4563) zile
»

Čudoviti svet glasbe

Oddelek: Sedem umetnosti
233119 (2724) (sic)

Več podobnih tem