» »

Windows-install

Windows-install

saddez ::

Jaz imam en problem s instalacijo win XP na comp.. Ko instaliram in ko pride da mora restartat mi napise "Error loading operating system"... Kaj bi lahko bilo narobe?
Linux Suse 9.1 sem poskusil namestiti in deluje. Tako da verjetno s diskom ni nic :\
Prosim pomagajte

Zheegec ::

Se mi je enako zgodilo, poizkusi z low-level formatom :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

saddez ::

Low-level format? Kaj pa je to? 8-O

saddez ::

Kaj naj torej naredim zaj da bom lahko instaliral? :\

R33D3M33R ::

Poskusi prepisat disk z ničlami, izgubil boš popolnoma vse podatke brez možnosti obnove, potem pa na novo particioniraj in še 1x poskusi instalirat.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

saddez ::

Kako mislis to prepisati z ničlami?

barabl ::

Mislim,da je težava v kopiji Windowsow XP,če pa je ta original,je težava sigurno v disku.
Nekoč sem imel disk IBM,in imel xxxx težav z vsmi mogočimi programi,ko sem disk zamenjal,so težave izginile,najprej pa zapeči novo kopijo XP-jev če maš kopijo pa bo stvar delala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barabl ()

saddez ::

Ni disk... predvidevam da je kaj iz tega http://support.microsoft.com/?kbid=3266... sam ne vem o cem se gre tu.. Kao da bi moral nagradit BIOS... :\ Sam si nocem uniciti plate...
Se en dokaz da je z diskom vse vredu: Linux gre namestiti gor vendar to sem le kot test sprobal...

Gandalfar ::

v pondeljk poklici na MS pa ti bodo pomagal

saddez ::

Imam kopijo XPjev :\ ... Emm.. Kaj naj naredim da bom lahko instaliral? Po ko lahko gres v biose mi napise
Bios versions 4.2.12
Copyright....
Press CTRL+S or F4 to enter RAID UTILITY
cez par sekund se pa pojavi se:
Primary channel: not found
Secundary channel: not found

Gandalfar ::

Namesti iz originala ali si pa omisli boljso kopijo.

Alan Ford ::

V biosu daj disk na LBA in isklopi virus protection , pri meni je pred parimi dnevi pomagalo.
Become a programmer and never see the world!

saddez ::

sem cel bios preiskal pa nisem nasel.. A lahko bolj opises kje se nahaja ta opcija. Za virus warning sem naso...

Alan Ford ::

Standard CMOS features ->
Ide primary master ->
Acces mode


Še prej pa formatiri disk , pa neposluši drugih ,da je z windows diskom kej narobe.
Become a programmer and never see the world!

Dolby007 ::

Malo pozno odgovarjam. Upam da bo rešitev vseeno pršla prav, če je to vzrok. V Biosu je ena opcija, ko lahko IDE RAID vklopiš in izklopiš. Naj bo ta opcija ENABLE,
vse ostale IDE Chanel0-...6 pa naj bojo DISABLE. Nato še enkrta daj zaznavanje diska na tvojem kanalu, ki je priklopljen verjetno na Chanell 5 bios shrani in mora delovati. Poročaj o uspešnosti!

Lio ::

probal sem ze cisto vse, zamenjal ducat kopij winsev, naredil zero fill(low level format), stvar se vedno ne dela ;((

R33D3M33R ::

Si poskusil nadgraditi BIOS? Če slediš navodilom naj ne bi bilo nič narobe :\ .
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje - kdaj pognat antivirus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141852 (1653) Mamaplata
»

Low level format

Oddelek: Strojna oprema
71101 (942) destiny
»

Kako popolnoma izbrisati trdi disk?

Oddelek: Strojna oprema
184962 (4583) roscha
»

Low level format za WD disk!

Oddelek: Programska oprema
101537 (1356) gumby
»

format

Oddelek: Pomoč in nasveti
101096 (915) Dexxx

Več podobnih tem