» »

Kakobi dva isota posneu na 1 dvd?!?

Kakobi dva isota posneu na 1 dvd?!?

McOtto ::

Imam majčken problem... Za rojstni dan sem dobil DVDja Fawlty towers. Ker pa vem, da bodo vsi od mene zahtevali, naj jim ga posodim, bi rad naredil varnostno kopijo. DVDja sta dvoslojna in na vsakemu je 6 epizod. Da bi se izognil krčenju na 54% sem se odločil, da posnamem 4 epizode na 1 normalen DVD. Ko sem posnel prvega mi je šele kresnilo, da nimam pojma, kako bi naredil 2. DVD, saj je treba nanj posneti 2 ep iz prvega originala in 2 ep iz drugega 8-O . Uporabljam dvd shrink. Ima kdo kakšno misel? Naj naredim 2 ISO fila in ju združim, ali bo delalo, če posnamem najprej iz prvega originala in nato iz drugega, kar na pol poln DVD??? Prosim za pomoč, že v naprej hvala.

Črt

lopov ::

Ce imas pekac, ki pece na dual layer DVD, potem zbases vse na enega.

A dvdshrink ne zna zripat posameznih epizod? Saj so najbrz zapisane kot "chapter", pa poklikas, katere naj vkljuci, katere ne. A se najbrz podre zapis v meniju.

Kot drugo, izklopi nepotrebno kodiranje zvoka, nepotrebne file (tista opozorila), porezi najavne in odjavne spice pa si hitro na 80% kvalitete glavnega filma.

Poglej tale vodic:
http://www.mrbass.org/dvdshrink/

Ce pa se da tko kot zelis, bo pa ta informacija tudi meni prisla prav :D

b.

McOtto ::

Živjo!

1. Imam dvoslojni pekač, nimam pa novcev za dvoslojne dvdje :D...

2. DVD Shrink zna ripat posamezne epizode, tako sem na 1. dvd spravil prve štiri epizode. Problem je, ker moram iz dveh dvdjev zripat po 2 epizodi in to potem združiti. Tega ne znam. :(

3. Kljub odvzemu vseh nepotrebnosti, je šest epizod še vedno čez 7 Giga... Lahko bi to stisnil, ampak pride okoli 60%...

Hvala vseeno na poiskusu pomoči :P

Morda še kdo drug???

krneki ::

Jaz bi naredil tako, da bi imel po 3 epizode na vsakem DVD5 dvdju, tako da bi imel vse menije kot na originalu brez posebnega editiranja. To bi pomoje naredil z Vob Blankerjem...narediš prvi dvd tako, da blankaš epizode 4-6 in drugi dvd, da blankaš epizode 1-3.

McOtto ::

Ok, pogruntal sem :)) . Našel sem eno super stran, kjer je tip hotel dvd dvd5 zapeči na dvd9-ko. Predlagana rešitev: DVD remake Pro. Stvar dela kot urca in preprosta kot pasulj 8-) !!! Z DVD Shrinkom narediš 2 mapi ( npr. po 2 epizodi iz enega DVD ja) jih obe odpreš s Remakom in preprosto pritisneš bumb Merge (združi). Extractaš v poljubno mapo in zapečeš na DVD. Lahko se celo zafrkavaš in si narediš menije, določiš chapterje itd... Res super reč. Upam, da bo še komu prišelo to prav! Lep pozdrav

lopov ::

Sporoci naslov strani, plz.

McOtto ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVDRip serij

Oddelek: Pomoč in nasveti
121282 (1006) asmircar1
»

program za snemanje dvd-jev

Oddelek: Programska oprema
155598 (5448) mirkuma
»

[DVD9 peka] triki & nasveti

Oddelek: Zvok in slika
253116 (2605) largie
»

DVD v avi file

Oddelek: Zvok in slika
91224 (1102) sloyoyo
»

DVD - program ?

Oddelek: Zvok in slika
152225 (2018) CaqKa

Več podobnih tem