» »

Preglet zagnanih programov (procesov) v cmd.exe

Preglet zagnanih programov (procesov) v cmd.exe

SloDave ::

Zanima me če obstaja kakšen način kako v dosu pogledati kateri programi (procesi) trenutno laufajo na računalniku.
  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

V dosu ponavadi laufa samo en program na enkrat, si pac zapomnis kaj si pognal ;>. TSR programe pa lahko izpises s komando mem /c

SloDave ::

Pardon za moje nejasno izraženo mnenje, mislu sm ne dos ampak cmd, zadaj pa okolje win xp, recimo da remote pogledaš kaj na nekem računalniku laufa. Magar če obstaja kak majhn program za to!

largie ::

tasklist /svc

tasklist /? za vse možnosti

SloDave ::

En problem se pojavlja z uporabo tega ukaza na remote računalniku.
Ko napišem ukaz tasklist /s ime_rac dobim erorr RPC Server is Unavailable
zanima pa me kaj je potrebno uredit na tistem računalniku da bo stvar delovala.

borchi ::

i can feel your pain ;-(

tut s tasklistom ne boš nič zvedu, ker dos pod winXP je kot en virtual machine in boš v tasklistu vidu samo cmd.exe.

naj me kdo prosim popravi, če ni res, ker imam sam isti problem, ker ne znam razvozlat enih menijev, ki potem kličejo male clipperjeve programčke, ki bi jih moral rahlo modificirat. zaenkrat si pomagam tako, da v explorerju pogledam v mapi kjer imam programčke timestamp-e v "last accessed" koloni, ccc....
l'jga

bastadu ::

tut s tasklistom ne boš nič zvedu, ker dos pod winXP je kot en virtual machine in boš v tasklistu vidu samo cmd.exe.
Ni res. Ko naprimer poženeš ukaz ping v cmd-ju, se v taskmanagerju tudi pojavi ping.exe:\

gumby ::

>>Ni res. Ko naprimer poženeš ukaz ping v cmd-ju, se v taskmanagerju tudi pojavi ping.exe

ping.exe in se mnogo drugih programov so pravzaprav win32 programi, ki tecejo v konzoli (samo text torej).
stari dos programi pa direktno sarijo po pomnilniku, interuptih in vsem ostalem. zato jih NT/2000/XPji ne prebavijo najboljse...

SloDave ::

tasklist čist lepo napiše zagnane programe na domačem računalniku, sam na remote pa ne dela. Čeprav bi glede na to kaj piše pod help od tasklista mogu. Na podlagi tega sklepam da se nekako definitivno da, sam ni mi pa jasno kaj moram omogočit na remote računalniku.

CaqKa ::

http://www.sysinternals.com/ntw2k/utili...
poskrolaj dol. pstools 2.1 se mi zdi da bi moral zadostovat

BigWhale ::

Na remote racunalniku ne mores pogledati procesov, ki tecejo... Skoraj dvomim. Tako butasto pa Windows tudi ni so narejeni.

EMET ::

EMET is the truth ...

BigWhale ::

Moral bi se dodati, brez da downloadas nek exe za katerega v bistvu ne ves kaj tocno nardi :P

CaqKa ::

jaz sem samo podal link. če dela to kar hoče pa naj sam preveri.
programi od sysinternals me niso pač še nikoli razočarali.

sicer pa če telnet požene zakaj nebi videl?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

virus in reševanje podatkov

Oddelek: Programska oprema
232663 (2416) Blisk
»

Odzivni čas v nanosekundah

Oddelek: Omrežja in internet
51306 (1032) Spc
»

ping težava s start /run meniju

Oddelek: Pomoč in nasveti
5947 (859) Duhec
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253439 (2463) Mr.B
»

Napišite čimveč ukazov v zagonski vrstici za Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
153110 (2399) dzinte kinte

Več podobnih tem