» »

Genius 5.1 SW HomeTheater - težave

Genius 5.1 SW HomeTheater - težave

Floyd ::

Imam zgoraj omenjene zvočnike in le-ti so priklopljeni na integrirano 5.1 zvočno kartico na matični plošči ABIT NF7-S. Delujeta mi samo woofer in center ostali štirje sateliti pa ne. Če zadaj preklaplam kable, in dam woofer in center na izhod od sprednjih ali zadnjih satelitov dela vseeno. Sateliti ne delujejo neglede kam jih priklopim. Naložene imam najnovejše avdio driverje.
Ali je možno da so se pokvarili zvočniki?
Nekje sem slišal, da bi pomagalo, če bi na novo naložil Windowse. Ali je to res?
Imate vi kakšno rešitev?
L.P.
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

GoUp ::

Men se je kar kmalu po nakupu naredilo, da mi je nehal delat sprednji desni zvočnik. Potem sem šel vprašat v trgovino kjer sem jih kupil in so mi rekli da je skoraj gotovo crknu woofer in ga naj prinesem da pogledajo. Ko so ga pregledali so ga lepo zamenjali. Ko sem potem probal z novim je vse delalo OK. Zato ti priporočam - če si res vse OK priklopil in v softwaru naštimal na 5.1 zvok - da se greš pozanimat v trgovino kjer si jih kupil.
Najprej pa še preglej:
1. če so kabli res pravilno priklopljeni
2. v Win-sih poglej če maš naštiman na 5.1 zvoh (control panel/sounds and audio devices/volume - speaker settings - advanced in naštimaj na 5.1 zvok)
3. z multi-channel audio demo probaj vse zvočnike

Glede driverjev je pa tako, da ko sm si jst inštaliral najnovejše mi ti zvočniki niso delali OK, ko sem dal nazaj tiste s CD-ja pa je vse delal spet vredu - tako da probaj še z driverji s CD-ja.
;)

Floyd ::

Neki sem pozabil povedat.
Zvočniki so mi nekaj časa super delali nato pa kar naenkrat fuč.
Res sumim da je woofer crknil.
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

GoUp ::

Če so pred tem res delali OK pol je 100% crknu woofer.;((

Sm pa jst opazu, da se je to pr men zgodil če sem preklaplu woofer med DVD enoto in računalnikom (že 2x doslej) - a se mogoče ti tud kej tacga storu? Ker me zanima če moja teorija drži!

Zheegec ::

Pač ojačevalec je v wooferju in ojačevalec je crk.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Floyd ::

GoUp: Ne, nisem nič preklapljal med PC in DVD (nimam DVD :P )

A se mi splača vrnit woofer v trgovino (mimovrste) ali na pooblaščeni servis? Mi je lažje na pooblaščeni servis (zaradi prevoza). Papirje imam vse. Ali je sploh kaka razlika kam vrnem?
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

GoUp ::

Ti pejt s papirji in wooferjem kr direkt na pooblaščen servis. Sej je itak to še boljš ko pa v trgovino nost, boš prej nazaj dobu!:))
Upam da ga boš čimrej lahko uporablu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Gorenje predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14133369 (7200) copkacopi
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353343 (2873) connel
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016075 (10014) FlamE#7
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511210 (5018) Sarimner
»

5.1 -> center zvočnik + Winamp

Oddelek: Zvok in slika
7960 (844) partysound

Več podobnih tem